Dvůr mlhy a hněvu

Dvůr mlhy a hněvu https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306865/bmid_dvur-mlhy-a-hnevu-7Ms-306865.jpg 5 3588 3588

Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid. A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží? ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Mist and Fury , 2016

Elize
10.10.2019 5 z 5

Myslím, že se doposud jedná o nejlepší knihu svého žánru. Je v ní zkrátka všechno, co čtenář v téhle sekci hledá - láska, nenávist, napětí a nakonec i překvapivý zvrat. Od prvního dílu jsem byla zvědavá, co je vlastně Rhys zač a konečně se to objasnilo. Také nejlépe vystižený svět víl - přestože autorka ponechává dost prostoru pro vlastní představivost a spoustu toho nepopisuje, tak má čtenář pocit, že by si sám sebe dokázal v její říši představit. Zkrátka dokonalé a nikdy to neomrzí číst znovu a znovu!

Carol88
30.09.2019 5 z 5

Tuhle knihu nejde nemilovat

LadyHip
28.09.2019 5 z 5

Jak já zbožňuju ty arogantní, mocný a pohledný alfa samce na stránkách knížek. Nějaký hlásek mi našeptával už u prvního dílu, že Rhys má v sobě mnohem víc, než co bylo zatím řečeno.
První díl je skvělý, nicméně druhý ho o hodně velký kus převyšuje.

niced
20.09.2019 5 z 5

Naprostý top, úplně to překonalo první díl. Ještě v prvním díle jsem si říkala, že bude Feyre určitě volit mezi dvěma muži, a nedokázala jsem si představit jak by se mohla nechat zlákat. Nicméně autorka skvěle vylíčila změnu chování Tamlina. Trošku mě štvalo, že Feyre vidí v Rhysovi pořád parchanta i když jí v minulém dílu v jednom kuse pomáhal.

Konec byl pořádný nervák. Za mě nejlepší díl z celé série. Rhysand je prostě boží.

Rera6
10.09.2019 5 z 5

První díl jsem dostala k narozeninám a už od první stránky to jelo. Kniha je opravdu čtivá a krásně napsaná. Smekám.

Ainyska
20.08.2019 5 z 5

Díky této sérii jsem přišla na chuť fantasy a YA literatuře, i když už dávno nejsem cílová skupina.

Druhý díl byl lepší než první. Jako mnoho dalších jsem si zamilovala partičku kolem Rhysanda i jeho samotného. Naštěstí mám po ruce hned 3 díl, abych mohla pokračovat dál v příběhu a dozvěděla se, jak se to všechno vyvrbí. Otevřený konec byl překvapením o proti prvnímu dílu. Tenhle díl mi přišel i o dost vtipnější, protože co naše šestice kolikrát práskla za hlášky, či gesta, bylo nezvyklé a hodně to oživilo děj. Nehledě na to, že mi přišel trochu víc lidštější, než první. Zkrátka a dobře baví mě to, nejspíš se po této sérii pustím i do druhé série autorky.

KnihomolkD
18.08.2019 5 z 5

Uff,to byl boj.Prvních 200 stránek bylo přímo utrpení,jak se Tamlin choval jak *****,Feyre byla nesnesitelná jak v prvním díle.
Ale víc mi otevřel oči Rhysand,zamilovala jsem si ho,jako všichni.Jeho bratry jsem taky zbožňovala.
Pff,ale ten konec mě naštval.
Hodnocení: 4,5/5*(Rhysand je prostě Rhysand)

Medasek
13.08.2019 5 z 5

Mnohem lepší než první díl. Tamlin se tu chová jako úplný vůl bez mozku. Feyre se podlemě k Rhysandovi hodí mnohem víc než k Tamlinovy.

Kačka_h
06.08.2019 4 z 5

Je to příšerně zdlouhavá kniha, která by se dala zkrátit aspoň o 100 stran. Abych pravdu řekla, příběh jako sám o sobě mě bavil vlastně jen na začátku a poté až těsně před koncem.
Četla jsem to spíš kvůli těm postavám, než kvůli ději, protože v jejich přítomnosti mi bylo opravdu dobře. Ráda jsem poslouchala jejich vyprávění a četla jejich příběhy. Děj samotný je totiž až tak trochu klišé, sice s mnoha zvraty, ale klišé.
Ale i přesto tato kniha stojí za přečtení. Hodně se u ní nasmějete, jen to člověk musí brát trochu s nadhledem. Je to pěkná knížka. Nenechte si ujít třetí díl :)

yuria7037
22.07.2019 5 z 5

Rozhodně lepší než první díl, byla jsem naprosto uchvácena Rhysem a nejvíc jsem si užívala scény s ním a s Feyre (to snad každej, ne?), i když Feyre jako postavu moc nemusím. Tamlin mi už nějak neseděl v prvním díle (celkově mi první díl nesed), v tomhle díle se aspoň ukázalo, co je Tamlin zač... (to zní velmi dramaticky :D), skrátka tohle byl fakt skvělej díl, který přehlušil moji kritiku na ten první. Rozhodně si to musíte přečíst!

senvknize
21.07.2019 5 z 5

Dokonalost! Naprosto to miluju. A hlavně miluji Rhysanda... To si musíte přečíst!

marta14
21.07.2019 5 z 5

Rozhodně lepší jak první díl a i když mě moc nelákalo to, jaká je to bichle, lituji toho, že jsem si to nepřečetla dřív, protože já to naprosto MILUJU! Zamilovala jsem si Feyre a její nové přátele a hlavně Rhyse. Dokonalost! Naopak Tamlina jsem začala nesnášet, obzvlášť ke konci knihy... a to jsem ho v prvním díle milovala... No co, Rhys je nejlepší :). Doporučuji.

4129
16.07.2019 5 z 5

Tento díl mě bavil o hodně více. (Když tedy pominu začátek a jiné trochu slabší části.) Kniha se v druhé části (Když se Feyra vzpamatovala) dost rozjela. Zamilovala jsem si celé Velaris a i jeho obyvatele. Zrada a Tamlinovo chování zabolelo. Avšak Rhys se v tomto díle docela vyšvihl. Casscian, Amren, Mor a Azriel jsou úžasní a připomínají mi některé postavy z jiné knižní série Maas. Určitě bych je chtěla potkat i v realitě. A konec? Ještě lepší než ten minulý. (O dost.) Nejvíce na mě asi zapůsobila část s Tkadlenou a Hybern.

Sopfie
16.07.2019 3 z 5

O trochu horší než první díl. Ovšem ani zde autorka nezklamala.

Apoška
03.07.2019 5 z 5

Myslím, že tato kniha byla mnohem napínavější a celkově lepší než první díl.

warca
30.06.2019 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu - druhý díl napínavé série.
Upřímně musím přiznat, že jsem knihu četla na dvakrát. Když se mi do ruky dostal druhý díl poprvé, přečetla jsem stěží prvních sto stran a pak jsem naprosto znuděná knihu odložila.
Asi po roce jsem se do celé série pustila podruhé. Tentokrát jsem se nezáživným začátkem prokousala a pak se nechala unášet ohromným působivým příběhem!
Ještě že mám po ruce hned třetí díl :D
Bylo to nakonec velmi čtivé, vtipné, napínavé a originální!

maanba
23.06.2019 5 z 5

Z celé série Dvorů je tenhle díl pro mě ten nejlepší. Sice se to nějakou dobu táhlo, ale pak se stala jedna událost a už bylo těžší knihu odložit. Připadá mi, že v tomhle dílu bylo nejvíce romantiky a napětí, právě proto jsem si tenhle díl nejvíce oblíbila. :)

bartule
21.06.2019 5 z 5

noo prvních asi 140 stran jsem si říkala,že to je docela nuda a že se nic neděje. Potom se to ale začalo rozjíždět čím dál líp a pak už jsem jen hltala a hltala :-D Feyre byla většinu knihy pořád strašná kravka, Rhys no ten mi byl sympatický už v jedničce a teď sem mu držela palce celou knihu a je to prostě nejlepší postava a "zlatíčko¨ :-) a ten konec ? naštve,ale svým způsobem to nabízí hodně možností na trojku :-)

Safrika
20.06.2019 5 z 5

Tak po prvnim dile tohle byla pro me pecka! Skvele! Cte se samo,clovek se tesi,jak se to dal posune a co se dozvi! Za me urcite ano! A jdu na treti!!! Wooohooo

swebastian24
17.06.2019 3 z 5

je tu vidět zlepšení a objevují se tu také nové postavy.

láska magie erotika víly, rusalky fantasy

Sarah J. Maas
americká, 1986