Dvůr mlhy a hněvu

Dvůr mlhy a hněvu
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306865/bmid_dvur-mlhy-a-hnevu-7Ms-306865.jpg 5 3623 3623

Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid. A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží? ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Mist and Fury , 2016

Katri
15.01.2020 5 z 5

Hned na úvod - nejkrásnější kniha, kterou jsem dosud přečetla (a že jich nebylo málo). Dynamické, poutavé, propracované, a hlavně - přestože se jedná o rozsáhlou publikaci, nenašli byste v ní ani jedinou nudnou pasáž. Příběh krásně graduje, postavy si vás získávají a celkové vyznění je jednoduše dokonalé. Knize bych dala bez rozmýšlení 100%. Sarah J Maas je zkrátka "spisovatelské eso!"

Mabie
15.01.2020 2 z 5

Spoustu času se nic nedělo, mohlo by to být aspoň o dvě třetiny stran kratší...
Evidentně nejsem cílová skupina a jak psala Ryorka, “nevím jestli je výhra cpát do hlavní role takovou sebestřednou blbku.....pak nevím jestli je to pro pláč, zlost nebo smích. A mládí je taaak krásné a naivní.....” No krásné a naivní ano, ale s tímto jako s výukovým materiálem nevím nevím. Za mě dvě hvězdičky za příběh.

petrulka
10.01.2020 5 z 5

Trochu se odkloním od dějové linky příběhu. Totiž myslím, že se nebudu tolik plést, když řeknu, že obrovská síla této knihy je její romantická stránka. Jak i ve spoustě jiných příběhů, moderních, pohádkových, v rozpadajících se červených knihovnách po babičce, je tu ON, temný rytíř. Ponurý, zachmuřený, mocný, silný, movitý, arogantní parchant, kterému se ženy plazí u nohou..samozřejmě hluboko v duši citlivý, zranitelný a s drásající, beznadějnou touhou po té jediné, která ho zachrání. Takové klišé. Tolikrát ohrané, tisíckrát opsané totéž a přesto to zatraceně funguje. Když se k tomu přidají křídla, zuby nebo třeba rohy a nějaká ta nadpřirozená schopnost, je vymalováno :-)
Jinak ke knize - fantastická!

DannyLady
05.01.2020 5 z 5

Po prvním dílu jsem si říkala, že tato série nemůže být ještě lepší, ale opak je pravdou. WOW. Úplně mě to pohltilo a strávila sem nad tím až do 4 hodin do rána, dokud sem to celé nedočetla. Prostě se od toho člověk nedokáže odtrhnout.

CatherineBarton
05.01.2020 5 z 5

Všechny její knihy mě naprosto uchvátily!!

worstway
04.01.2020 4 z 5

Oproti dětskému kolotoči v podobě prvního dílu to byla horská dráha a já si vílí svět a Noční dvůr užívala. Na erotické pasáže jsem tedy už moc málo sexuálně frustrovaný young adult, z mládí ostřílený mnohem věrněji napsanými fanfics, a tady v ději mě rušily a přišly mi zbytečné.. No jo, číst to před 10 lety... :D Nevadí, za zbytek knihy spokojenost :-)

kathaerina
02.01.2020 5 z 5

Nejlepší kniha v sérii! Přála jsem si, aby měla tisíc stran a já se mohla příběhem proplétat dál a dál - klidně i do nekonečna. Rhys si získal mé srdce, stejně jako Az a Cass; a Feyre si také polepšila. Rozhodně byla příjemnější než v prvním díle, a tak se v mé příčce oblíbenosti vyhoupla nahoru.
Příběh mě donutil smát se, plakat a hněvat se. Všechny pocity jsem zažívala spolu s postavami a rozhodně mi v srdci zanechaly šrám. Ale i tak jsem jenom ráda, že jsem na tuhle sérii narazila.

PhoebePollard
30.12.2019 5 z 5

Nejlepší díl ze série. Feysand je můj nový nejoblíbenější ship, přestože Rhys mi trohcu připomíná Aelin ze Skleněného trůnu, jak se všechno pokouší řešit sám. Taky mi chvilku trvalo se srovnat s tím, že najednou jsou plameny "zlé" a temnota "hodná", když v ToG to bylo naopak, ale stejně, tahle kniha je skvělá.

befel
19.12.2019 5 z 5

Čtivá strhující love story z pohádkovo - vílího světa, plná krásy, kouzel, příšer, lásky, nenávisti vraždění a krve.

marije133
15.12.2019 4 z 5

Po prvním díle naprostá bomba. Autorku zbožňuji, ovšem love story Paní a Pána dokonalých je trochu nudná. Příběh celé série sice pokulhává, ale i tak tu knihu mám z neznámých důvodů ráda.

Tereza0107
12.12.2019 5 z 5

Tak z pokračování série jsem naprosto nadšená. Jelikož mi první díl místy přišel takový trochu naivní, předpokládala jsem, že se příběh bude ubírat v duchu klasické lovestory mezi Feyre a Tamlinem - a ono ne. Vyklubal se z toho díl plný překvapení a zvratů. Děj knížky příjemně plynul, krásně vykreslený postupný vývoj vztahu mezi Feyre a Rhysem, nádherné prostředí Nočního dvora. Kdyby mi někdo v prvním díle řekl, že postupem času začnu nesnášet Tamlina, tak mu neuvěřím. A ten konec?! Autorka rozhodně umí čtenáře napínat - potřebuju urychleně další díl!

Nelaa
08.12.2019 5 z 5

Neskutočnéé!
Tento diel ma pohltil už hneď od začiatku, Rhys a Feyre sú v tejto knihe neodolateľní. Tamlin sa správa ako .....
Ale to nevadí, lebo Rhysanda som si obľúbila ihneď (ešte v prvej knihe).

MIA-chan
29.11.2019 5 z 5

Druhý díl byl ještě lepší než první. Hltala jsem každé slovo. Čekala jsem šťastnější konec, ale.... co jiného bych od Massové mohla čekat. Těším se na další díl.

Marosusu
27.11.2019 5 z 5

Musím povedať že po slabsej jednotke je dvojka pecka..nič prvoplánové a hlavná hrdinka žiadny cukrík ...super idem na ďalšiu ;-)

DreamerX9
24.11.2019 5 z 5

Původně jsem tento díl nechtěla vůbec číst jelikož jsem si říkala co chtějí ještě přidat ke konci te prvni. Ale serie nabrala nový směr a mnohem lepší než před tím. Výborné pokračování :)

Lenka_S
24.11.2019 5 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem z této série nebyla dvakrát odvázaná. Tamlin mě připadal takový nemastný, neslaný, ... ale pustila jsem se do tohoto dílu protože jsem byla zvědavá co se vyklube z Rhyse a dobře jsem udělala. Na začátku mi opět, kdo jiný než Tamlin, lezl hrozně na nervy, ale pak mě příběh vcucnul a už nepustil. Jdu na další díl :-).

marketa4469
14.11.2019 5 z 5

Krásné pokračování. Na začátku knihy jsem byla tedy velice rozčarovaná z celého vývoje a přiznám se dobrovolně.. zjišťovala jsem, jak se bude vztah hlavních hrdinů vyvíjet, nemohla jsem tomu uvěřit. Ale po přečtení knihy jsem pochopila. Super pokračování.

Alíša236
09.11.2019 5 z 5

Už je to dlouho, co mě nějaká kniha tolik bavila!

Luibara
04.11.2019 5 z 5

Já si myslím, že toto je nejlepší kniha ze série. Propracovaný děj. Není co k tomu dodat. Chvílemi bych to zkrátila, ale perfektně se mi to četlo. Potom, co jsem si to přečetla, jsem se dala znovu na rereading. Byla jsem chvílemi smutná nebo naštvaná až jsem křičela na celý dům, že tohle prostě nejde a, že to není možný. Jak Feyre přehlížela, jak jí Rhys pomáhal pod horou. No řekněte... není Rhysand úplně boží?

Spojenc
30.10.2019 5 z 5

TEĎ, TEĎ JSEM JI DOČETLA!
Jo! Jo, tahle kniha je prostě skvělá. Miluji tyhle zvraty v ději, lásku, nenávist, bolest, to všechno... A Rhysand?! Děláte si srandu?! Ho nejde nemilovat... je přesně můj typ, já Vám tady klidně přiznám, že jsem z něho úplně hotová. Protože... no tak... přiznejte se kdo ne?

láska magie erotika víly, rusalky fantasy

Sarah J. Maas
americká, 1986