Dvůr křídel a zmaru

Dvůr křídel a zmaru https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349801/bmid_dvur-kridel-a-zmaru-veZ-349801.jpg 5 2826 543

Feyre se vrátila na Jarní dvůr, odhodlaná získat informace o Tamlinových manévrech a jeho spolupráci s Hybernem. Aby to udělala, musí se zapojit do smrtícího tance podvodů – a v něm může jeden chybný krok přivodit zkázu nejen jí, ale i celému světu. Feyre čeká nesnadné rozhodnutí, komu z oslnivých a smrtících Vladařů věřit... ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Wings and Ruin , 2017

Aira
25.09.2018 5 z 5

Nádherný, strhující a dechberoucí třetí díl této série. Autorka dokáže čtenáře přímo vtáhnout do děje a vy zažíváte to, co hlavní hrdinka. Jediná chyba - nemá pokračování. Ale už teď vím, že se k téhle sérii jednou vrátím a přečtu si ji znovu.

kaaaca
25.09.2018

Ja proste nenachazim slova :) Jednim dechem,neda se presta cist,nadherny pribeh a ten konec... naposledy jsem takhle bulila, kdyz zabili Dobyho... ufff, premyslim, jetsli to nezacnu cist jeste jednou od zacatku :-D

Miss.hell
25.09.2018 5 z 5

Momentálně jsem beze slov.. možná až se nadechnu

Arwen329
23.09.2018 5 z 5

Jedním dechem wooow. Nádherná kniha a opět nádherné pokračování již třetího dílu. Z knihy jsem úplně unešená a řeknu Vám u konce jsem u toho řvala jako želva. Těším se na další pokračování protože pro mě je tento svět únik z reality. Nádhera ❤

Gedzita
18.09.2018 2 z 5

Uf, hotovo. Jeden bod za Amren a druhý za chudáka Luciena. Soudě podle některých komentářů jsem čekala, že se to bude číst hůř, ale šlo to. Úplně chápu, co na tom holky baví, já ale s YA definitivně končím, ať je hodnocena sebelíp :)

MiraiYume
18.09.2018 5 z 5

Fantastické zakončení fantastické série. Přiznám se, že jsem poslední díl četla dvakrát. Za sebou. Mě tedy opravdu bavil. Bylo těžké se od něj odtrhnout. Každá scéna, každá stránka byla důležitá pro dokreslení postav a událostí. Ten šílený počet stran mi vadil jen v jediné věci - fakt se mi nevešel do žádné kabelky, což naštve, když musíte čekat až domů, než si přečtete tu nejnapínavější scénu, před níž jste už vážně museli spěchat do práce/školy.
Feyre prošla od prvního dílu dlouhou cestou. Ve třetím je někým úplně jiným, než byla v první knize. Naprosto se nechala pohltit svou mocí a titulem vladařky. Jako kdyby to bylo docela samozřejmé. A to je koneckonců dobře. Většina z nás se někam vyvine, zvlášť když čelí tak těžké situaci a nejasné budoucnosti, za kterou se musí prát. Rhysand byl stále skvělý, úžasný a ostatní postavy stejně tak.
Bitva na konci byla epická. Skvěle popsaná, nebylo těžké si ji představit. Napínavá a konec tak dojemný, že jsem to vážně neměla číst večer před spaním. Úplný závěr byl víceméně otevřený, plný nadějí. Mám ráda konce typu: "A žili šťastně až navěky." Ale tady mi to nevadilo. Bylo to přesně tak, jak mělo. Tamlina mi bylo nakonec docela líto. Ztratil nejvíc, ale přitom si stále zachoval čest a odvahu.
Dvůr se zařadil mezi jednu z mých vůbec nejoblíbenějších sérií. A opravdu moc ráda se k ní jednou vrátím.

veru_nedvedova
14.09.2018 4 z 5

Tato knižní série je naprosto úžasná. Už se těším na další knížky o tomhle světe. Pravděpodobně to budu číst stále dokola, protože z tohohle světa nemůžu odejít.
Ale tenhle díl byl pro mě nejslabší, byl skvělý to ano, jen se mi moc nelíbil konec. Některé scény tam byly naprosto zbytečné a některé by mohla autorka naopak více rozepsat.
Každopádně doporučuji všema dvaceti! :)

wildXchos
04.09.2018 4 z 5

Rozhodně lepší než druhý díl. Postavy jsou skvěle propracované, děj se dobře posunuje, ale občas mi připadá, že se autorka opakuje.

Makaja
03.09.2018 3 z 5

Celkově mě série bavila víc než skleněný trůn, konkrétně tento díl ale asi nejméně. Přišlo mi to celé nějak překombinované a přitom nedotažené...nevím. SPOILER: Víceméně všichni klaďasové přežili (případně se z poloklaďasů stali úplní klaďasové) a to také nemám úplně ráda - je to totiž nanejvýš nepravděpodobné KONEC SPOILERU. Co mi ale u všech knih SJM začíná opravdu vadit, to je příliš mnoho sexuálních scén příliš přímočaře podaných - hodilo by se mi to spíš do erotického románu než YA. Já přečetla asi dvě, pak už jsem přeskakovala, nepřišlo mi to ani podstatné a ani zajímavé.

whiolet
30.08.2018 4 z 5

Bože,jak já se těšila na tenhle díl. Jako ratlík jsem se klepala na to až si tuhle knížku přečtu......Jenže
Bohužel mě třetí díl tolik nebavil jako ty předchozí dva. Nevzal mi dech jako díl druhý,prostě to bylo fajn,ale ten ÁÁÁCH efekt chyběl.
Chvílemi mi to přišlo utahané a někdy jsem měla pocit,že autorka vaří z vody a sama neví jak se z toho vymotat.
Přesto dávám 4 hvězdičky,jelikož je to čtivá fantasy, a plusové dojmy převažují nad těmi negativními.
Ráda si přečtu další díl až vyjde a já se opět přenesu do Velarisu k mým oblíbeným postavám :)

adelaska
27.08.2018 3 z 5

Ač jsem si druhý díl opravdu zamilovala, tak tento závěrečný díl už mě tolik neoslovil. Pro mě se nestalo nic nepředvídatelného. Moc jsem se těšila a přišlo mi to odbyté. To nic nemění na tom, že série jako taková je opravdu čtivá a nepustí vás, dokud nepřečtete poslední stránku.

katka639
26.08.2018 4 z 5

Skvělé zakončení úžasné série. Čtyři hvězdičky dávám z důvodu, že druhý díl mne bavil o něco víc. I tak jsem ale spokojená. :)

JanaDor
26.08.2018 5 z 5

Autorka skvěle promyslela a propracovala příběh. Je plný překvapení, hřejivého pocitu přátelství, boje proti zlu, obětování se pro druhé a v neposlední řadě lásky. Čisté, nesobecké, dávající lásky. Nemělo to patos červené knihovny.

vendy6619
26.08.2018 5 z 5

Tahle knížka se mi až neskutečně zamlouvá.
Moc nevím k čemu se vyjádřit víc. Jestli k 71. kapitole, kterou jsem ořvala a kterých bych dala nápis: "Připravte si své citové rozpoložení." nebo tak něco, protože to bylo naprosto dokonalý.
Znovu a zase jsem si uvědomila jak moc Sarah zbožňuju. Jak mě dokáže vtáhnout do děje a jak si díky jejím řádkům můžu odpočinout, vypnout a nemyslet na nic jinýho. Přesně tohle by měla knížka umět. Odreagovat. A Sarah s Feyre a Rhysem to zvládli naprosto úžasně!
I když po dočtení jsem si říkala... co mám dělat se svým životem...

andrejci
25.08.2018 5 z 5

Některým knížkám prostě nestačí dát jenom pět hvězdiček. Ani nevím co napsat-jsme prostě nadšená. Řekla bych že to je nejlepší díl z celé série. Setkání Feyr a Rhyse jsem si četla několikrát. U některých částí mi přejel mráz po zádech. A u jedné konkrétní částí jsme prostě brečela. Všichni víte jakou myslím;). Stoprocentně si celou sérii přečtu ještě jednou. Maasová je prostě úžasná.

katerina2660
24.08.2018 5 z 5

Jako fakt super! Celá trilogie je úžasná! Nemohla jsem se od knih odtrhnout. Skvělé čtení i pro nás, co už nejsme YA.

amejš
22.08.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Třetí díl mě opravdu příjemně překvapil, líbilo se mi, že jsme se seznámili i so ostatními vladaři.
SPOILER : Závěrečná bitva byla úžasná! Nečekané zvraty a napínavá až do konce.
A za šťastný konec jsem ráda, přece jenom kdyby umřel zrovna Rhys...

Výborná kniha, všem jenom doporučuji! Upřímně nevím, který ze třech dílů se mi líbil nejvíce, protože všechny byly úžasné. Napjatě budu očekávat pokračování...

LilyJane
21.08.2018 4 z 5

Musím říct, že u téhle série jsem se bála toho, že bude až příliš připitomělá. Něco jako další Stmívání. Ale musím říct, že tomu tak není.
Hlavní hrdinka není typická paní dokonalá, lecco jí trošku trvá, jsou věci v kterých nevyniká, které neovlivní a docela často si slušně zafňuká. Dobře se to čte a děj není až tak snadno předvídatelný. Nicméně přestože tenhle díl mi byl nejvíce sympatický (víc akce, míň sexu), nemůžu dát 5 hvězd.
A to proto, že závěr je jako z pohádky. Kdyby se autorka nebála ty hlavní postavy trošku prokosit, vůbec by to neuškodilo. Místo toho se zbavila těch, které by jí potom mohly dělat problémy.
Ale příběh je to opravdu dobře promyšlený, má výborné zápletky a je nabitý akcí. Když tak čtu recenze jiných lidí, tak bych asi doporučila čtení v angličtině, protože bůhví co s dějem udělal překlad. Já už od dob Hunger Games radši česká vydání ani neotevírám.

pipa36
21.08.2018 5 z 5

Tato série mě jedním slovem dostala. Mám pocit, že autorka měla již dopředu jasno, o čem chce psát, takže i když byl první díl dle mého názoru skvělý, další díly s ním statečně držely krok. Žádné plytké, bezduché rozvíjení tématu, pěkně bez pardónu parádní jízda od začátku do konce. K poslednímu dílu mám však malé výhrady:
1. Moc mě nebraly části, které se týkaly taktizování a dohadování se kvůli spojenectví proti vojskům Hybernu. Tyto diplomatické až špionážní tahanice z duše nesnáším, takže jsem při jejich čtení opravdu trpěla.
2. Postupné převracení povah téměř všech postav. V prvním dílu byl jasným padouchem Rhysand, ve třetím dílu aby dokonalého záporáka pohledal… (jasně, král Hybernu takovým padouchem byl, nicméně v ději knihy mu byla vyčleněna pouze okrajová, byť nejdůležitější role). Kdežto ostatní – jejich na první pohled odpudivé činy se postupně převracely v rytířské s těmi nejryzejšími důvody… Mírně infantilní, ale už asi nejsem YA.
3. Myslím, že nemám nijak zpátečnické názory, ale tolik erotiky do YA? Od 12ti let?
Přesto knihy řadím do svých oblíbených, protože se k nim určitě jednou vrátím – rozhodně žádná nuda, ale super čtení. Autorka na konci nepřímo slíbila další pokračování – pokud tomu tak bude, určitě si ho přečtu a už teď se na to těším!

maja11231
21.08.2018 5 z 5

(Pozor může obsahovat SPOILERY !!!)
Tak tohle byla jízda. Ze začátku jsem se děsila že to má tolik stran a když je hodně stran tak tam musí být i nudné scénky ale ony tam nebyly.
Feyre jak vždy byla úžasná (stejně jako Aelin ze Skleněného trůnu ❤)
Jak Rhys zemřel tak jsem se rozbrečela jako u Sama z Krvavého ostří (protože mi prostě přirostl k srdci - oba dva Sam i Rhys)
Hodně se mi líbila Nesta jak byla pořád naštvaná ale na konci začala být sympatická (trochu bych ale rozvinula vztah s Cassianem)
Tamlin je taková smutná postava. Bylo mi ho hodně líto jak mu Feyre zlomila srdce ale přesto ji dál pomáhal. Je ale pravda že se k Feyre nehodil.
Bylo mi taky líto Suriela, Řezbáře kostí a Tkadleny. Co se týče závěrečné bitvy tak tam jsem se naplno rozbrečela štěstím, jak se všichni vladaři spojili a jak se tam objevil i Feyřin otec s loďmi, byla jsem štěstí bez sebe (vážně jsem to nečekala).
Tuhla knihu doporučuji byla úžasná a už se nemůžu dočkat dalšího dílu jen je škoda že si na ní budu počkat ❤. Mám ráda tu imaginární rodinku stejně tak jak rodinku Aelin. Obě postavy (Feyre i Aelin) mám strašně ráda a nechci ani myslet na to, co budu dělat až tyhle dvě úžasné série přečtu.❤