Paganiniho smlouva

Paganiniho smlouva https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86548/bmid_paganiniho-smlouva-iWW-86548.jpg 4 4211 683

Po obrovském úspěchu Hypnotizéra je Lars Kepler v plné síle zpátky! Jedné letní noci je na palubě opuštěné lodi ve stockholmském zálivu nalezeno mrtvé tělo. Plíce ženy jsou plné slané vody, ale stopy po ní nezůstaly ani na oblečení ani na těle. „Utopila se,“ prohlásí lékař. „Utopila?“ Lékař přikývne a usměje se: „Utopila se přímo na palubě plující lodi.“ „Asi ji někdo uviděl ve vodě a vytáhl ji nahoru.“ „Kdyby to bylo tak jednoduché, vůbec bych nemarnil váš čas…“ Dalšího dne je ve svém bytě nalezen mrtvý muž. Houpe se v oprátce uvázané na háku ve stropě, na kterém běžně visí lustr. Jak se to stalo? Strop je vysoký a v místnosti není jediný kus nábytku, na který by muž mohl vylézt. Ale detektiv Joona Linna je stejně přesvědčen, že šlo o sebevraždu. Samozřejmě že má pravdu. Muž spáchal záhadnou sebevraždu, ale i to je pouze předehra k závratně rychlému a nebezpečnému běhu událostí. Něco vám řeknu: jsou dohody, které nezruší ani smrt… Pokračování Hypnotizéra je stejně úspěšné jako první díl románové řady. Práva na knihu byla prodána do čtyřiceti zemí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Paganinikontraktet , 2010

3497299
14.04.2015 1 z 5

Joona Linna to zase zvládl. To je ale borec.

adorjas
08.04.2015 2 z 5

Piesočný muž ma bavil viac. Nuž, a pri tejto knihe mi trvalo, kým som ju dočítala. Akčné scény pre mňa neakčné, motivácia slabá, dokonca ani Joona nebol taký Joonovský ako v Piesočnom mužovi. Ale pri čítaní som mala aspoň chuť počúvať vážnu hudbu...

astroweb
05.04.2015 4 z 5

Nebylo to špatné, ale Nesbo se mi líbí víc.

Hanka85
22.03.2015 4 z 5

Knížka pro mne byla velkým překvapením - velmi čtivá - L. Kepller se určitě zařidí do mých oblíbených skandinávských autorů.

Lu89
30.01.2015 5 z 5

Trochu slabší, než ostatní knihy od této dvojce, ale i tak paráda :)

trainmaster
06.01.2015 4 z 5

Příběh je svižný a rychle plyne, škoda jen stejného mustru jako u hypnotizéra a několika školáckých chyb, pramenících z neznalosti autorů (např. obnovování souboru z počítače nebo nutnost zadat PIN pro tísňové volání). Místy i dost neuvěřitelný děj (třeba právě už zmíněný Ossian a sestřelení vrtulníku, ale i lest na záchodcích), bez kterých by příběh byl silnější.

To ale neznamená, že po Keplerovi nesáhnu znova :)

Jardell
05.01.2015

perfektní kniha ala Kepler . . . a skvělá pozvánka na další pokračování

Beruska18
04.01.2015 4 z 5

Příběh má spád a zajímavou zápletku. Jen tu chybělo ve srovnání s ostatními díly více napětí..... Přesto dokonale čtení.

Skřítek77
18.12.2014 4 z 5

Kniha bezesporu napínavá, zajímavá zápletka a sympatický zarputilý a trochu záhadný detektiv. Většinu času je to ale spíše thriller, kde jde o dopadení pachatele, než o jeho odhalení. Akční scény místy trochu přitažené za vlasy - během policejního zásahu s celou zásahovkou se hlídaná osoba ocitne stranou sama s hledaným vrahem apod. Přesto pokud máte rádi napětí, jděte do toho!

Thamilka
01.12.2014 3 z 5

Kniha se mi líbila. Některé scény se mi připadaly divné a zdlouhavé, ale určitě mohu doporučit, pěkné čtení a i napínavé.

allebra
30.11.2014 4 z 5

Další velmi čtivá detektivka od švédské autorské dvojice, rozhodně jsem se nenudila. Některé části mi však moc neseděly (situace s mladým párem na motorce, sestřelení vrtulníku, soutěž s bývalým umělcem). Naopak velmi se mi líbily všechny pasáže s hudební tématikou. Hypnotizér se mi líbil víc, připadal mi i napínavější, ale ani „Paganiniho smlouva“ mě nezklamala, v každém případě zajímavé čtení! Už se těším na „Svědkyni ohně.“

studentice
20.11.2014 4 z 5

Byla to detektivka, co měla hlavu a patu. Není tak originalní, jak se snaží působit, ale nenudí. Těším se na nový dil série Joona Linny, snad autorská dvojice nezklame.

paja.snb
07.11.2014 4 z 5

Super, ale někdy až moc drsné...

Majulinek
07.11.2014 5 z 5

Joona Linna nezklamal. Bomba

Donika
31.10.2014 5 z 5

Trvalo mi to přečíst dva dny. Obvykle nebývám tak rychlý čtenář. Bylo to napínavé a pořád mě to nutilo číst dál, abych se konečně dozvěděla, jak to dopadne.
Po Hypnotizérovi jsem si říkala, že to není nic moc a že severská krimi není nic pro mě. Potom jsem četla Svědkyni ohně a řekla jsem si, že to vlastně vůbec nebylo špatné. Po Paganiniho smlouvě si říkám, že to bylo super a že se na ten žánr asi zaměřím trochu víc.

(Joona Linna mi trochu připomíná Chucka Norrise... Ale nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo.)

meinita
23.10.2014 5 z 5

Skvělá kniha, hodnotím 5 hvězdami :-)

petrzel
05.10.2014 5 z 5

Perfektní kniha. Bylo to napínavé a už se těším na další knihu

nemeckovatereza
22.09.2014 4 z 5

Mnohem lepší než hypnotizér ;)

TomasV.
15.09.2014 5 z 5

Výborné! Román má spád a napětí, originální zápletku a sympaticky zarputilého komisaře sledujícího každou, zdánlivě nesmyslnou stopu.
Jen švédská policie mi při tolika vyklouznutí pachatele připadá trochu neschopná... ale zase je to drama až do konce.
Ale pozor, fakt to není detektivka pro slabší povahy!

Vendisek
12.09.2014 4 z 5

Po Nesbovi můj druhý autor severských detektivek či thrillerů. Pokud bych měla srovnat, vede jednoznačně Nesbo. Ač jsou hlavní hrdinové Nesboho i Keplera zvláštní a svým způsobem vykořenění, Hole je mi mnohem sympatičtější než Joona Linna. Určitě je to dáno tím, že o Joonovi se čtenář prakticky nic bližšího nedozví, nemůže se s ním proto nijak ztotožnit.
Keplerovi se nedá vyčíst snaha o permanentní napětí, ale některé situace už byly opravdu příliš přitažené za vlasy. Za všechny bych jmenovala sestřelení pilota vrtulníku... Pokud by k tomu nedošlo a Penelope by se podařilo utéct, mohla kniha pokračovat prakticky stejně a příběhu by se dalo jakž takž věřit, ale tohle už bylo opravdu moc...
Nebo Ossian. Vážně?!