Paganiniho smlouva

Paganiniho smlouva https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86548/bmid_paganiniho-smlouva-iWW-86548.jpg 4 4216 683

Po obrovském úspěchu Hypnotizéra je Lars Kepler v plné síle zpátky! Jedné letní noci je na palubě opuštěné lodi ve stockholmském zálivu nalezeno mrtvé tělo. Plíce ženy jsou plné slané vody, ale stopy po ní nezůstaly ani na oblečení ani na těle. „Utopila se,“ prohlásí lékař. „Utopila?“ Lékař přikývne a usměje se: „Utopila se přímo na palubě plující lodi.“ „Asi ji někdo uviděl ve vodě a vytáhl ji nahoru.“ „Kdyby to bylo tak jednoduché, vůbec bych nemarnil váš čas…“ Dalšího dne je ve svém bytě nalezen mrtvý muž. Houpe se v oprátce uvázané na háku ve stropě, na kterém běžně visí lustr. Jak se to stalo? Strop je vysoký a v místnosti není jediný kus nábytku, na který by muž mohl vylézt. Ale detektiv Joona Linna je stejně přesvědčen, že šlo o sebevraždu. Samozřejmě že má pravdu. Muž spáchal záhadnou sebevraždu, ale i to je pouze předehra k závratně rychlému a nebezpečnému běhu událostí. Něco vám řeknu: jsou dohody, které nezruší ani smrt… Pokračování Hypnotizéra je stejně úspěšné jako první díl románové řady. Práva na knihu byla prodána do čtyřiceti zemí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Paganinikontraktet , 2010

gumkacik
08.11.2015 3 z 5

Knihy od Keplera jsem nečetla popořadě, k této se dostávám po Písečném muži, Hypnotizérovi a Svědkyni ohně. Bohužel musím říct, že mi v porovnání s nimi přijde jednoznačně nejslabší. Chybí tu atmosféra, některé naťuknuté věci jsou ponechány bez vysvětlení. Nemohla jsem se zbavit dojmu, že postavy jsou občas popotahovány jako loutky na scéně.

marketa1933
30.10.2015 4 z 5

Miluji Larse Keplera.... a musím říct,že pro mě zatím nejslabší. Hypnotizér, Stalker daleko lepší :) ale i tak 4 hvězdičky :)

ritta
09.10.2015 5 z 5

Perfektní,další skvělá kniha od této dvojice.Napínavý děj a skvěle vymyšlená zápletka.

Market = )
05.10.2015 4 z 5

Jo, to bylo dobrý! Vyhovovalo mi, že hlavní osoba byl skutečně Joona Lina a bavilo mě prostředí, kde vyšetřování probíhalo, navíc hezky odsýpalo. Konec na lodi mi úplně nesedl, ale oceňuju, že byl svižný a ne přehnaně dramatický. Jen jsem zjistila (docela mě to překvapilo), že mám asi trochu problém s tím, jak jenom tak mimochodem (autoři) zabili spoustu lidí.

Kalina
02.10.2015 4 z 5

Kniha dobrá, čtivá.Začátek mi rovnou chytil,ale jak už tu někdo zmínil nakonec se kniha ukázala jako politický thriller . Stalker byl podle mého názoru lepší.

Smardik17
28.09.2015 4 z 5

Komisař Lina opět v akci. Výborná detektivka, o trošku lepší než první díl Hypnotizér.

Nika7
10.09.2015 5 z 5

Výborná knížka :) doporučuji přečíst všechny díly

Cryptkeeper
07.09.2015 3 z 5

Špatné to nebylo. Nicméně čekal jsem od toho daleko propracovanější zápletku a tak nějak hutnější atmosféru..
Po čase mi přišlo,že se styl psaní a vyprávění neustále opakuje a začlo mě to hrozně nudit.
Bohužel,toto mě nezaujalo;)

07.09.2015 2 z 5

Hrůza, něco málo přes 200 stran, louskala jsem to se sebezapřením a musela jsem nakonec odložit, což běžně nedělám. Byla jsem rozhodnutá, že po Hypnotizérovi dám celou serii, ale nešlo to a do dalších se mi už strašně nechce. Kdyby měl někdo chuť napsat mi zprávou jak to dopadlo, budu mu vděčná. Napětí sice nechybělo, ale tak strašně utahané...dvě hvězdy, víc nedám prostě :-)

Odehnalka
07.09.2015 4 z 5

Poutavý příběh, autoři mě nezklamali, ale musím uznat, že první díl se mi líbil o něco více. I tak ale dávám čtyři hvězdičky - Joona Linna si je zaslouží.

juli2
28.08.2015 5 z 5

Kniha je oproti prvnímu dílu o trochu slabší, ale stále ji hodnotím jako nadprůměrnou. Do děje jsem se lehce začetla. Kniha je opět napínavá až do konce, no prostě super!

konicekbily
07.08.2015 3 z 5

Jednoduché psaní, není tu pořádná zápletka, napětí je tu hodně, ale celkově to hodnotím průměrně.

Verisvlckova
31.07.2015 5 z 5

I když se mi první díl Hypnotizér líbil daleko víc, tak i Paganiniho smlouva byla velmi hezky a napínavě napsaná. Uděluji pět hvězdiček :-)