Paganiniho smlouva

Paganiniho smlouva https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86548/bmid_paganiniho-smlouva-iWW-86548.jpg 4 4216 683

Po obrovském úspěchu Hypnotizéra je Lars Kepler v plné síle zpátky! Jedné letní noci je na palubě opuštěné lodi ve stockholmském zálivu nalezeno mrtvé tělo. Plíce ženy jsou plné slané vody, ale stopy po ní nezůstaly ani na oblečení ani na těle. „Utopila se,“ prohlásí lékař. „Utopila?“ Lékař přikývne a usměje se: „Utopila se přímo na palubě plující lodi.“ „Asi ji někdo uviděl ve vodě a vytáhl ji nahoru.“ „Kdyby to bylo tak jednoduché, vůbec bych nemarnil váš čas…“ Dalšího dne je ve svém bytě nalezen mrtvý muž. Houpe se v oprátce uvázané na háku ve stropě, na kterém běžně visí lustr. Jak se to stalo? Strop je vysoký a v místnosti není jediný kus nábytku, na který by muž mohl vylézt. Ale detektiv Joona Linna je stejně přesvědčen, že šlo o sebevraždu. Samozřejmě že má pravdu. Muž spáchal záhadnou sebevraždu, ale i to je pouze předehra k závratně rychlému a nebezpečnému běhu událostí. Něco vám řeknu: jsou dohody, které nezruší ani smrt… Pokračování Hypnotizéra je stejně úspěšné jako první díl románové řady. Práva na knihu byla prodána do čtyřiceti zemí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Paganinikontraktet , 2010

Lucka385
30.07.2015 4 z 5

Tak mám dočtený i tento druhý díl a musím říct, že se mi Hypnotizér (první díl) líbil rozhodně víc. Chvilku mi trvalo, než jsem se pořádně začetla. I když chápu, že se na úvod musí v některých knihách ledacos vysvětlit, aby čtenář pak pochopil význam a děj nastalých situací. Pro mě byl ale přesto začátek knihy poněkud táhlý. Příběh se naplno rozjel po čtvrtce knihy a pak to jen letělo. Posledních cca 200 stran jsem přečetla jako celek, od toho se už opravdu nedalo odejít. Joona je sympaťák, oblíbila jsem si ho, ale je fakt, že je občas až moc geniální. Každopádně se těším na další díl a opravdu velice doufám, že bude ještě lepší než ten první.

Pája-91
28.07.2015 3 z 5

Podle mé je to nejslabší kniha ze série o Joonovi, ale jelikož je to myslím ta první, tak se to dá čekat. I tak to byla skvělá kniha, napětí, překvapení, neočekávané... super !!

Bee
27.07.2015 5 z 5

Tenhle díl mi připadá ještě lepší, než ten první, i tak jsem oběma dala po pěti hvězdách. Atmosféra knihy je skvělá, autoři vás drží napjaté celou věčnost a ty případy prostě nemají chybu.
Líbí se mi, že jsme se tady trošku dostali na kobylku Joonovi, protože podle mě je to skvělá hlavní postava. Je to perfektně promyšlené, děj ubíhá ani nevíte jak a je to totálně neodložitelná kniha.

spackova.p
23.07.2015 4 z 5

Poutavý a napínavý příběh. Ve srovnání s Hypnotizérem ale o něco slabší.

Penguin07
21.07.2015 5 z 5

Přestože jsem knihu dlouho odkládal a mezitím jsem přečetl Svědkyni ohně i Písečného muže,musím Paganiniho smlouvu postavit nad tato dvě díla (a vlastně i nad Hypnotizéra). Knihu jsem slupnul jako malinu,ani jsem nestačil sledovat,jestli je stále den nebo jestli už je noc. Skvěle vystavěný příběh,postupně stupňovaný,že mi ani nedovolil knihu odložit. A hlavně ta linka s vážnou hudbou,člověk skoro slyšel hrát tóny z knihy. Pro mě 100 % a rád se k ní ještě vrátím a někdy si ji znovu přečtu.

sunnynka
09.07.2015 5 z 5

Výborná, jako všechny knihy tohoto autora.

1v8na
23.06.2015 5 z 5

Příběh byl velmi emotivní a napínavý. Moc se mi líbil. Nedalo se od něj odtrhnout. Musela jsem ho číst jedním dechem a když už jsem si musela udělat ve čtení přestávku, byla jsem opravdu velmi nevrlá a protivná. Stálo to opravdu za to! Nemohu se dočkat dalšího dílu.

matomi
21.06.2015 3 z 5

V této knížce mi vadilo to, že jsem již velmi brzy věděla, jak to bude dál. Žádná tajuplná zápletka, napětí. Kniha se četla dobře, ale na přední místa oblíbenosti určitě neřadím :)

adela3128
20.06.2015 5 z 5

O něco napínavější než první díl. Hrozně mě tahle řada chytla a už čtu Svědkyni ohně. Joona je můj hrdina :)

teli9845
18.06.2015 4 z 5

Trochu uspěchaný konec, ale jinak "Kepler" nezklamal )

Šánka
17.06.2015 5 z 5

Lars Kepler mně i v této knize dává přesně to, co od tohoto žánru čekám, originální zápletku, napětí, které mě úplně vyždíme a skvělé čtení.
Jen jedno mi vezme, schopnost donutit se přestat číst a jít něco dělat!

KattyV.
10.06.2015 5 z 5

Po Hypnotizérovi jsem knihu otevřela s úsměvem, co mne zase čeká.

Spadla mi čelist někde po stránce sto. A pak už to jelo. Nemohla jsem se dočkat každé volné chvilky, kdy se dalo číst.
Úžasná detektivka, skvěle promyšlená a naprosto dech beroucí děj.

Pokud jsem dala Hypnotizérovi čtyři hvězdy, tady bych musela ohodnotit šesti. :-) ...Takže pět.

Večer jdu na Svědkyni!

koki.veru
25.05.2015 5 z 5

Druhý díl této krásné série a připadá mi, že se kvalita knih stupňuje, alespoň pokud porovnám první a druhý díl. Do této knihy jsem se začetla snad okamžitě, a děj byl napínavý skoro až do poslední stránky. Hned se jdu pustit na svědkyni ohně :)

NikaMirka
19.05.2015 5 z 5

Někde jsem četla že Lars Kepler je považován za nového Stiega Larssona...toto přirovnání bych však opravila na výrok: "Přečtěte si Milénium od Stiega Larssona a teď si představte, že Lars Kepler je ještě stokrát lepší." První kniha Hypnotizér mě uchvátila natolik, že jsem sáhla i po druhé a třetí, a nemohla se odtrhnout od začátku do konce. Zjistila jsem, že každá kniha je svým námětem jedinečná a originální, do poslední chvíle nepředvídatelný konec, ani nemožnost odhadnout pachatele. Hlavní hrdina je úžasný svým jednáním, tvrdohlavostí, divokostí, ale zároveň i zdrženlivostí a rozvážností. Doporučuji číst knihy v návaznosti od prvního dílu po poslední, i když není to podmínkou, vzhledem k tomu,že kromě hlavního hrdiny na sebe knihy nenavazují a vše co je o hlavním hrdinovi vědět je popsáno právě v tom dílu, který je čten ( i když možná Písečný muž bude mít přeci jen návaznost na Svědkyni ohně, vzhledem k tomu, jak kniha končila).

silazwyku
16.05.2015 4 z 5

Tak tenhle díl mě moc nezaujal. Ale samozřejmě, že jsem dočetla a bylo tam spoustu napínavách kapitol...

Countee
10.05.2015 4 z 5

V pořadí třetí kniha, kterou jsem četla. Začala jsem Svědkyní ohně, která mě naprosto uchvátila, Hypnotizér už nebyl tak brilantní, ale pořád stál za to, nicméně Paganiniho smlouva je pro mě zatím nejslabší. Kniha mě neuměla vtáhnout do děje tak, abych jedním dechem hltala stránky. Možná Svědkyně nasadila vysokou laťku... Jen doufám, že Písečný muž na tom bude zase lépe, šanci mu rozhodně dám. :)

luci75
06.05.2015 2 z 5

Po několika stránkách jsem si myslela, že jsem si zpletla knihu a čtu román o milostném trojúhelníku. Rozhodně slabší kniha než Hypnotizér, ale přečíst se to dá. Znovu zbytečně dlouhé flashbacky. Kniha je rozdělena na příliš mnoho kapitol, a potom působí strašně roztříštěně.

irling
04.05.2015 1 z 5

Nejslabší kniha, kterou jsem, naštěstí, četla jako poslední. Od první třetiny jsem měla velký problém prokousat se do konce.

Gagarin
28.04.2015 5 z 5

Četl jsem to až jako poslední ze čtyř knih o Loonu Linnovi a bylo to - to nejlepší nakonec! Hlavně prvních dvě stě stran je napsaných v neuvěřitelném tempu. Hlavní zápletka kolem obchodu se zbraněmi mi taky přišla nejlépe promyšlená ze všech příběhů této řady. Je vidět, že i když si autoři odpustí nechutnosti ve způsobech vražd (jakkoli mi to nevadí), tak tím příběh nic neztrácí; severská detektivka prostě není - navzdory pomluvám - závislá na brutalitě, ale na komplexnosti a bohatosti děje. Právě to Paganiniho smlouva naprosto splňuje. Také bych řekl, že v této knize autoři nejlépe pracují s dávkováním napětí, u epizod, kdy dvě hlavní postavy honí nájemný vrah, jsem ani nedýchal, což se mi u ostatních knih této dvojice nestávalo až tak často. Konec kapitol v nejnapínavějším okamžiku - a následuje pokračování strhujícího děje z jiné příběhové linky: prostě skoro jako Jo Nesbo. Škoda jenom, že opravdu až po těch asi dvou tisících přečtených stranách (4x500 stran) jsem přišel alespoň trochu na chuť té hlavní postavě, Joonovi Linnovi. Taky má za sebou zajímavou minulost a před sebou spousta problémů, ale taková švanda, jako s Harrym Holem s ním prostě není.

septej
19.04.2015 3 z 5

Napinava detektivka, dobre ctiva, jednoducha stylistika ,ktera umocnuje spad deje. A prave diky teto jednoduchosti a absenci dejovych zvratu, predvidatelnosti deje a povrchnosti, hodnotim jako lepsi prumer.