Paganiniho smlouva

Paganiniho smlouva https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86548/bmid_paganiniho-smlouva-iWW-86548.jpg 4 4216 683

Po obrovském úspěchu Hypnotizéra je Lars Kepler v plné síle zpátky! Jedné letní noci je na palubě opuštěné lodi ve stockholmském zálivu nalezeno mrtvé tělo. Plíce ženy jsou plné slané vody, ale stopy po ní nezůstaly ani na oblečení ani na těle. „Utopila se,“ prohlásí lékař. „Utopila?“ Lékař přikývne a usměje se: „Utopila se přímo na palubě plující lodi.“ „Asi ji někdo uviděl ve vodě a vytáhl ji nahoru.“ „Kdyby to bylo tak jednoduché, vůbec bych nemarnil váš čas…“ Dalšího dne je ve svém bytě nalezen mrtvý muž. Houpe se v oprátce uvázané na háku ve stropě, na kterém běžně visí lustr. Jak se to stalo? Strop je vysoký a v místnosti není jediný kus nábytku, na který by muž mohl vylézt. Ale detektiv Joona Linna je stejně přesvědčen, že šlo o sebevraždu. Samozřejmě že má pravdu. Muž spáchal záhadnou sebevraždu, ale i to je pouze předehra k závratně rychlému a nebezpečnému běhu událostí. Něco vám řeknu: jsou dohody, které nezruší ani smrt… Pokračování Hypnotizéra je stejně úspěšné jako první díl románové řady. Práva na knihu byla prodána do čtyřiceti zemí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Paganinikontraktet , 2010

Kočičáci
04.05.2014 4 z 5

Je to moje první kniha od této autorské dvojice, bohužel jsem začala od prosřed, ale musím říct, že jsem byla mile překvapena. Kniha se četla velmi lehce a rychle (přelousklala jsem za dva dny), děj měl svižný spád - možná i proto, že autoři nepopisovali situace moc obšírně a některé scény byly velmi akční až neuvěřitelné. Neměla zdaleka takovou hloubku jako Nesboho či Larssonovy knihy, ale nerada škatulkuji - obzvlášť ne severksou krimi, své čtenáře si určitě najde.
Vzhledem k tomu, že je hodnocena jako slabší kousek Keplerových, tak se těším na další!

swamp
26.04.2014 5 z 5

Hned druhou knihou tato autorská dvojice překonala svůj debut... alespoň dle mého názoru. Napínavý příběh, který má ideální dávku tajemna. Joona Linna je sympatický vyšetřovatel a jsem docela zvědav na pokračování této série.

alibaba72
16.04.2014 3 z 5

Do pulky knihy jsem se nemohl zacist, ale pak me to chytlo a nepustilo. Tato kniha je dle meho soudu vyrazne lepsi nez Hypnotizer.

Yalka
11.04.2014 1 z 5

Na rozdíl od Hypnotizéra, se mi Paganiniho smlouva skoro vůbec nelíbila. Děj vyloženě jako z béčkového akčního filmu (vč. superhrdinů a superpadouchů). Ani forma mi moc neseděla, to psaní je takové studené. Necítila jsem se vtažená do děje.

hlina
06.04.2014 4 z 5

Knížka je určitě čtivá. Všechny postavy jsou velmi originální, u některých jsem se ale musela přesvědčovat, že jsou skutečné. Příběh je dokonale vystavěný. Čtenář je udržován v napětí po celou dobu.

DannyBlakely
04.04.2014 2 z 5

Průměrná knížka.. neurazí, ale ani nenadchne.. aspoň ne mě..

lenka7983
29.03.2014 4 z 5

Trochu slabsi odvar nez hypnotizer ale taky super

MagdaS
19.03.2014 2 z 5

Rozhodně slabší než Hypnotizér. Moc politiky, příběh mi přišel dost vykonstruovaný. Uvidím, co Svědkyně ohně.

reclipse
08.03.2014 4 z 5

Kniha stejně jako Hypnotizér, napínavá od začátku do konce, skvěle vymyšlený příběh, akorát na mě moc politiky, toto téma zrovna v knihách nemusím...

eiramka
05.03.2014 4 z 5

Zajímavý příběh, všechny postavy jsou něčím originální (více, či méně uvěřitelné) - některé kapitoly mi připadaly trochu jako filmový scénář (asi příprava na zfilmování), a na můj vkus chvílemi dost drsné ....ale dobře napsané a za přečtení stojí určitě.

wesulle
03.03.2014 5 z 5

Zprvu mě moc nezaujalo téma pašování zbraní, ale od půlky knihy se vše otočilo a kniha začala být hodně zajímavá. Konec jsem přečetla jedním dechem a byla samozřejmě hodně překvapená. Moc se mi líbí tenhle styl psaní :)

Mišmiš
02.03.2014 4 z 5

tohoto spisovatele miluju. A ani tato kniha nezklamala :-)

malinaT
23.02.2014 3 z 5

Kniha je velmi čtivá a má pád, mně se vlastně kniha líbila... Za mě bych vynechala pár pasáží, a to hlavně - soutěž u bývalé tv star a akce vrtulník... V těchto místech kniha ztrácí na důvěryhodnosti a mně trochu pokazila celkový dojem. Ale! Komu nevadí děj přitažený za vlasy, téměř nesmrtelní akční hrdinové a má rád happyendy téměř až kýčovitého charakteru, je to pro něj kniha jako stvořená :)

LuckaH2
20.02.2014 5 z 5

líbilo se mi nejvíce s joonou:-) i když vím, že ne všichni souhlasí. Nápad perfektní, originální podle fotky poznat, kdy se to stalo a proč:-) za mě 100%!!!

Marianka78
18.02.2014 5 z 5

Perfektní, dokonalá detektivka. Není co dodat :)

Moňa69
17.02.2014 3 z 5

Jakkoli mám tuto manželskou dvojku ráda, Paganiniho smlouvu si možná radši mohli nechat v šupleti:( Narozdíl od sourozenců této knihy mě PS nedokála vtáhnout do děje a kniha se mi snáze odkládala než brala do ruky. Ale kdo ví, bylo to mé první seznámení s Keplerovýma, tak jsem si jen možná musela zvyknout na jejich styl psaní.

zoew
14.02.2014 4 z 5

První půlka knížky se tak trochu vleče, až někde kolem strany 240 začne příběh nabírat lepší tempo a děj má spád. celkově je to ale hodně překombinované, na mě příliš mnoho politických a mocenských intrik, machinací, podrazů...... Budu-li srovnávat, tak Hypnotizér se mi líbil víc. Ale i tak velmi slušný krimi thriller. Doufám, že Písečný muž bude lepší.

spidieee
07.02.2014 5 z 5

Naprosto úžasná knížka. Ani jedna nudná pasáž:)

jendoslav
06.02.2014 2 z 5

No, jako parodie dobrý... Frekvence, s jakou nadpřirozený vrahoun vyvražďuje švédskou policii, je opravdu komická, akční scény neskutečně přehnané a dotažené k trapnosti. Chladně vykalkulovaná kniha plná logických děr a nechtěně směšných okamžiků. A Joona je taky otravný svou dokonalostí. Nebýt toho, že se "Kepler" svezl - díky vydání krátce po Larssonově trilogii - na jeho úspěchu, tak si tohoto braku nikdo ani nevšimne. Tuctový, lépe řečeno podprůměrný thriller, který občas nechtěně působí téměř jako jakési Žhavé výstřely mezi severskou krimi.

efka.saf
05.02.2014 5 z 5

Nemohu si pomoct, ale tato dvojice mě prostě baví! Mám pocit, že Kepler(ovi) mají trochu tendenci mixovat obšírné složité Larssonovské zápletky s dramaticko-akčními scénami, které by měl problém udýchat u Brownův Robert Langdon a v této knize je to snad vůbec nejokatější. Přesto musím říct, že první část knihy byla naprosto fantastická. Chvíle, kde mladý zamilovaný pár Penelope s Björnem prchají před najatým zabijákem je sice jak vystřižené ze Stallonovského filmu, já jsem ale u knihy seděla jak zaražený prd a otáčela stránku za stránkou. Nemohla jsem věřit, že se jim fakt daří pořád takto více či méně úspěšně prchat a když byl tento hon u konce, asi se u mě dostavilo hooodně hlasité ulevující vydechnutí. Měla jsem pocit, že prchám společně s pronásledovaným párem, takže debaty na téma "nedokázal jsem se ztotožnit s hlavními hrdiny" zde (dle mého názoru) nejsou určitě na místě. Druhá polovina knihy byla také poměrně zajímavá a pomalu, ale jistě rozmotávala hodně složitou zápletku, která se mi v konečné fázi líbila daleko víc, než u předešlého Hypnotizéra. Díry v logice by se daly najít i tady (při vymyšlení zápletky takových rozměrů by to byl zázrak, kdyby tomu tak nebylo), ale já jsem se i přesto královsky bavila. Možná by neškodilo, kdyby se autoři někdy řídili heslem "Méně je více", ale i kdyby si drželi stále stejnou úroveň, já budu spokojená.