Paganiniho smlouva

Paganiniho smlouva https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86548/bmid_paganiniho-smlouva-iWW-86548.jpg 4 4218 683

Po obrovském úspěchu Hypnotizéra je Lars Kepler v plné síle zpátky! Jedné letní noci je na palubě opuštěné lodi ve stockholmském zálivu nalezeno mrtvé tělo. Plíce ženy jsou plné slané vody, ale stopy po ní nezůstaly ani na oblečení ani na těle. „Utopila se,“ prohlásí lékař. „Utopila?“ Lékař přikývne a usměje se: „Utopila se přímo na palubě plující lodi.“ „Asi ji někdo uviděl ve vodě a vytáhl ji nahoru.“ „Kdyby to bylo tak jednoduché, vůbec bych nemarnil váš čas…“ Dalšího dne je ve svém bytě nalezen mrtvý muž. Houpe se v oprátce uvázané na háku ve stropě, na kterém běžně visí lustr. Jak se to stalo? Strop je vysoký a v místnosti není jediný kus nábytku, na který by muž mohl vylézt. Ale detektiv Joona Linna je stejně přesvědčen, že šlo o sebevraždu. Samozřejmě že má pravdu. Muž spáchal záhadnou sebevraždu, ale i to je pouze předehra k závratně rychlému a nebezpečnému běhu událostí. Něco vám řeknu: jsou dohody, které nezruší ani smrt… Pokračování Hypnotizéra je stejně úspěšné jako první díl románové řady. Práva na knihu byla prodána do čtyřiceti zemí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Paganinikontraktet , 2010

Mucko
28.11.2013 3 z 5

Predvídateľná špionážna zápletka s politickým podtextom, akčné no bez prekvapujúcich momentov a hlbších emócií..........
Pasáže s hudbou sú osviežujúcim korením.

Alma-Nacida
16.11.2013 2 z 5

Tady mi schází kolonka - dát do přečtených, když nedočtete? Ne že by to byla špatná kniha, jen já jsem "cíťa" a je to na mě trochu moc, bála jsem se ;-).

vehement
15.11.2013 4 z 5

Pro mne osobně daleko lepší příběh a zároveň čtení než při Hypnotizérovi. Perfektní popis chladnokrevného zabijáka. Více akční a napínavější. Dobrá krimi.

Lindulinek
10.11.2013 3 z 5

Pro mě nejnudnější z knih této skvělé dvojce. Zápletka nic moc. Po hypnotizérovi jsem čekala podobně napínavý příběh.

rtesarova88
07.11.2013 5 z 5

Dalsi vyborna kniha od severskeho autora. Napínavé, i kdyz prvni dil byl lepsi, tak i k tomuto se rada vratim. Velice doporučuji.

jefff
30.10.2013 4 z 5

Můj první kontakt s Keplerem. Téma mě tolik nezaujalo, ale sepsané je to výborně. Sloh Keplera je skvělý a čtivý a příběh pozvolna graduje až do finále, které trochu zklame absencí napětí. I tak jedna z top nord krimi.

Katuska001
22.10.2013 5 z 5

Úžasná detektivka, která mě strašně chytla a četla jsem jí jedním dechem, plná napětí od začátku do konce. Mnohem lepší než Hypnotizér.

MesLivres
22.10.2013 3 z 5

Oproti jiným "severským" detektivkách mi v Paganiniho smlouvě chybělo nějaké to tajemno a napětí. Ale za přečtení knížka určitě stála.

aluskacz
22.10.2013 3 z 5

Pro mě o dost slabší než Hypnotizér.

Rousse
12.10.2013 4 z 5

Mě osobně se ze série líbila nejvíc.

v.e.v.er.ka
29.09.2013 5 z 5

já jsem z této knížky Larse Keplera naprosto nadšená... avšak před svědkyní ohně si musím dát pauzu něčím méně psychicky náročným :-)

rose
29.09.2013 4 z 5

Joona Linna se stává mým oblíbeným literárním hrdinou. Knížka se čte skvěle, krátké kapitoly nás udržují v napětí od začátku do samého konce. Jen to vylíčení Axelových schopností už je z říše utopie. Ale to se dá autorovi lehce prominout, vždyť nečteme literaturu faktu, ale pohádku pro dospělé.

Lidka
20.09.2013 2 z 5

Já za to nemohu, já se i nudila. Ne, není to otrlost v mé povaze, ale jak je všeho moc člověk otupí. Tady je moc postav, moc krve, moc mrtvých, moc krutosti a taky moc stránek. Byla jsem ráda, že to skončilo a běžím s knihou do knihovny, má ji tam zamluvenu pořádný zástup čtenářů. :-) Třeba někoho potěší a pobaví , u mne se nic takového nestalo.
P.S. Přiznávám, že o knížkách co mi nic nedaly píšu nerada, je to můj ztracený , tolik drahý čas.

AAndulka
19.09.2013 3 z 5

Nenadchlo, neurazilo...lehce lepší jak Hypnotizér, ale se Svědkyní ohně se to nedá porovnávat... musím ale uznat, že se kvalita série díl od dílu zvyšuje :-)

keselylenka
14.09.2013 2 z 5

Tak tady mě Kepler hodně zklamal. Po hypnotizerovi a Svĕdkyni ohně byl tohle slabý odvar bez většího napětí, kde mě navíc neustále štvalo, jak je kniha psaná v přítomném čase. Přiznám se, skončila jsem na straně 297, takže nevím jako skončí a ani mě to netrápí.

Pakuna
11.09.2013 2 z 5

Po Miléniu od Larssona jsem se dostala k této knize a byla jsem spíše zklamaná. Hypnotizéra jsem nějak přetrpěla a zkusila jsem to znovu s Paganiniho smlouvou.. Další knihy od Larse Keplera raději vynechám.

Heyhey
10.09.2013 3 z 5

Líbilo se mi, že není šablonovitá, jak se často stává u více knih stejných autorů. Napětí bylo. Ale politická zápletka mě tolik nezaujala. Dobrý, ale Hypnotizér je mnohem lepší.

Arlique
06.09.2013 2 z 5

zatím nejhorší kniha z celé série.. obyčejná detektivka vhodná tak na cestu autobusem nebo jako čtivo na záchod... nechápu, ostatní 2 knihy mě docela bavily, ale Paganiniho smlouva mě fakt nechytla

Verrrunka
18.08.2013 4 z 5

Jo, je to překombinované. Jo, je to neuvěřitelné. NO A CO? Bylo to čtivé, napínavé. Ke konci jsem už četla se zatajeným dechem, opravdu mě to bavilo. Chápu ty negativní komentáře, všechny jsou v podstatě pravdivé, jen jen otázkou, jak moc to komu vadí :-) Mně skoro vůbec! A považuji to za lepší knihu než Hypnotizéra.

HanaNov
13.08.2013 5 z 5

Paganiniho smlouva je výborně napsaný thriller, bravurně dávkující napětí. Tempo od samého začátku neustále narůstá geniálně vystavěným postupným rozkrýváním propletených skutečností. Děj nezdržují ani retrospektivní pasáže týkající se pohnutek hlavních aktérů, ani odkazy na hudební svět, spíše naopak - dotvářejí atmosféru a k samotnému (byť zajímavému) příběhu přidávají ono pomyslné něco navíc. Je to subjektivní hodnocení, ale dle mého názoru je Paganiniho smlouva o něco lepší než Hypnotizér, který po mistrovském začátku směrem ke konci stále více "upadá" a pro ostřílené detektivkáře nepřináší nic objevného.