Paganiniho smlouva

Paganiniho smlouva https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86548/bmid_paganiniho-smlouva-iWW-86548.jpg 4 4218 683

Po obrovském úspěchu Hypnotizéra je Lars Kepler v plné síle zpátky! Jedné letní noci je na palubě opuštěné lodi ve stockholmském zálivu nalezeno mrtvé tělo. Plíce ženy jsou plné slané vody, ale stopy po ní nezůstaly ani na oblečení ani na těle. „Utopila se,“ prohlásí lékař. „Utopila?“ Lékař přikývne a usměje se: „Utopila se přímo na palubě plující lodi.“ „Asi ji někdo uviděl ve vodě a vytáhl ji nahoru.“ „Kdyby to bylo tak jednoduché, vůbec bych nemarnil váš čas…“ Dalšího dne je ve svém bytě nalezen mrtvý muž. Houpe se v oprátce uvázané na háku ve stropě, na kterém běžně visí lustr. Jak se to stalo? Strop je vysoký a v místnosti není jediný kus nábytku, na který by muž mohl vylézt. Ale detektiv Joona Linna je stejně přesvědčen, že šlo o sebevraždu. Samozřejmě že má pravdu. Muž spáchal záhadnou sebevraždu, ale i to je pouze předehra k závratně rychlému a nebezpečnému běhu událostí. Něco vám řeknu: jsou dohody, které nezruší ani smrt… Pokračování Hypnotizéra je stejně úspěšné jako první díl románové řady. Práva na knihu byla prodána do čtyřiceti zemí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Paganinikontraktet , 2010

stanza
21.03.2013 4 z 5

Občas jsem se zasekla a ne a ne dočíst, ale nakonec ..... Svědkyni ohně si také určitě přečtu, ale teď si dám od Kepleru pauzu.

lisc
19.03.2013

Považuji za horší než Hypnotizéra, děj přeplněný zvraty, závěr trochu pochmurný.

pemla
16.03.2013 3 z 5

Jednoznačně horší než Svědkyně ohně. V porovnání s Hypnotizérem nemá takovou tu jiskru, překvapení, na druhou stranu se autoři vyvarovali logickým chybám Hypnotizéra. Pro mě stejná úroveň, možná o trošku horší než Hypnotizér. Od poloviny knihy se honíme za defacto známým pachatelem, to mě moc nebaví. Mám ráda to překvapení.

kklarysek
05.03.2013 5 z 5

Kniha mě zaujala. Zajímavá a dobře napsaná. Pro mě o něco lepší než Hypnotizér.

evasamankova
28.02.2013 4 z 5

Velmi napínavá kniha. Lepší než Hypnotizér -především ve stylu psaní. Hypnotizér se četl tak nějak kostrbavě. Paganiniho smlouva je jasná, rázná, děj se rychle posouvá a nenechává vydechnout. Díky skvělému tempu celé knihy však lehce ztrací konec, protože "vše už bylo zodpovězeno" a žádná "bomba" tam nečeká. Každopádně však kniha super.

paisr
26.02.2013 5 z 5

Přehledné, napínavé a poutavé čtení. Trochu truchlivý, ne zrovna povzbudivý konec. Ovšem realistický.

simlenka
19.02.2013 1 z 5

Ja ji nedocetla... hypnotizer byl docela dobry, ikdyz taky tam byla mista, ktera me nebavila, ale do tohohle jsem se nemohla zacist vubec - za nejaky cas to jeste zkusim, treba se to napodruhe povede :-)

Taja2013
18.02.2013 5 z 5

Zajímavý příběh, na Hypnotizéra to ale nemá. Joona Linna stále sympaťák. Překvapivý úplný závěr knihy.

siska88
17.02.2013 5 z 5

Vynikající čtení na zimní večery. Svižný děj, dobré dialogy. Někoho asi odradí příliš mnoho mrtvých, ale je to literatura a nikoliv život. Lars Kepler - dvojice, která umí psát a ví jak na čtenáře. Přečteno během jediného týdne - rozhodně doporučuji.

Věro
31.01.2013 5 z 5

Tento díl jsem četl jako poslední z trilogie a určitě byl nejlepší! A jestli ne nejlepší, tak určitě srovnatelný.

giginka
30.01.2013 3 z 5

I pro mne po Hypnotizérovi velké zklamání. Příliš mnoho mrtvých, rozvleklý děj...palec dolů...

egan
13.01.2013 2 z 5

Po Hypnotizérovi veľké sklamanie! Mňa osobne kniha skoro vôbec nezaujala. Dej je síce plný akcie, ale akosi mi to bolo všetko jedno a do čítania som sa vyslovevne musel nútiť. Kapitoly sú síce krátke, ale po každej sa mi už chcelo spať :) Zaujímala ma snáď iba jedna postava v celom príbehu a pasáže o hudbe boli výborné. Inak...nič. Škoda!

Honey0105
13.01.2013 3 z 5

Slyšela jsem opravdu kladné ohlasy, ale nějak se mi nechtělo do knížky, která má tolik stránek. Bohužel poslední dobou jsem četla samé blbosti a tak jsem chtěla svojí četbu trochu obohatit nějakým zajímavějším kouskem. Mamka měla na čtečce tohle a sama to vychvalovala, tak proč ne?
No.. Musím přiznat, že rozhodně nejsem nadšená. Je pravda, že posledních asi sto stránek jsem četla a čekala, jak se to vyvine, ale celá knížka na mě nezapůsobila.
Zápletka zajímavá, postavy zajímavé, prostředí zajímavé, ale styl psaní je takový nerozvětvený (hlavně ze začátku), takový chvílemi nezajímavý. Přijde mi, že některé napínavé scény jsou psány lehce nezúčastněně a je to škoda, protože potenciál v této knize je. Nápad mi přijde senzační, jen zpracování mohlo být lepší.
Určitě jestli má člověk dlouhou chvíli, nic se nestane, když si dílko přečte, ale myslím si, že se najdou i lepší knížky na ukrácení nudné hodinky.

srutkovaa
11.01.2013 4 z 5

Tento díl se mi rozhodně líbil více, než díl první - Hypnotizér

Neo1tex
28.12.2012 2 z 5

Na úvod: tahle knížka stojí za velký prd a končím jí s pseudo-žánrem nazvaným "Severská detektivka". Nic takovýho neexistuje. Exisuje jen Larsson a Nesbo a to jsou prostě dobří spisovatelé bez ohledu na to, že jsou ze severu. Lars Kepler dobrý spisovatel není a Paganiniho smlouva je mizerná kniha.

Hlavní hrdina se jmenuje Joona Linna. Je to finské jméno. Ve Finsku možná zní jako Franta Novák nebo Pepa Hrubeš, já měl ale minimálně půl knihy problém si na to jméno zvyknout a zafixovat si, že to není ženská, ale chlap. Klasicky to probíhalo tak, kdy kapitola začínala slovy "Jooona Linna něco udělal a tohle a tomto..." a já: "Do prd..le jaká Joona zase? Co je to za ženskou? Jo moment! Tenhle Joona....".

A to není k postavám vše. Ani jednu nebudete mít rádi. Žádnou. Nebudete k žádné cítit sympatie ani nesympatie. Postavy jsou ploché jak třináctiletá holka od sousedů, prakticky se o nich dozvíte jen to, že některá nemůže spát, jiná se jmenuje jak holka a další je něco jako babo-chlap. Tečka. Konec. Všechno, co se za celou knihu dozvíte o hlavním záporákovi je to, že má černé oblečení. Fůůha, teď jsem se ho začal fakt bát.

Samostatnou kapitolou jsou - kapitoly. Kapitoly knihy. Nevím, jestli to Kepler psal cestou autobusem z šichty domů a tak vždy potřeboval stihnout jednu kapitolu, než autobusem ujel deset zastávek z práce domů, ale asi tak dlouhé skutečně jsou. Nejdelší má asi čtyři strany, ta nejkratší asi třetinu strany. V podstatě celou knihou víc listujete, než čtete. A je to děsně otravný - nicméně docela signifikantní pro tohle dílo. Díky délce kapitol nemá čas ani prostor cokoliv pořádně vysvětlit, rozvést, vtáhnou čtenáře do děje, seznámit ho s postavou nebo pořádně popsat záporáka. Namísto toho skáče z místa na místo jak kozel na kolečkových bruslích a čtenář je z toho akorát nasr...nej.

Chvílemi jsem měl pocit, že Kepler zmrkl Bournovu trilogii a rozhodl se, že napíše taky "něco takovýho". Děj má logické díry, hlavní záporák zabíjí policajty a kolemjdoucí rychlostí španělské chřipky ve středověku, sestřeluje helikoptéry, potápí lodě...... co jen vás napadne. Naštěstí ho Kepler nenaučil lítat, jinak jsme tu měli knihu o temné stránce supermana.

Při čtení jsem se několikrát odhodlával knihu nazavřít a neodložit. Díky krátkým kapitolám to naštěstí odsýpá celkem rychle, takže jsem to dočetl. Ale několikrát jsem se přistihl, že do stránek jen tupě zírám, jak bacil do lékárny a v podvědomí se modlím za rychlejší oči, aby byl už konec.

Chcete ušetřit peníze a svůj čas? Tak to nekupujte a nečtěte. Na trhu je díky bohu hromada mnohem lepších knih. Tahle nestojí skoro za nic.

Shisatej
20.12.2012

chytlavá, dobře napsaná, opět předčtená jedním dechem jako Hypnotizer

i-v-u-l-a
11.12.2012 5 z 5

první kniha od této dvojice a musím uznat, že se jim vydařila...styl, jakým píšou je pro mě nový a velice příjemný :) jen tak dál ;)

SaDiablo
09.12.2012 3 z 5

Hypnotizér jednoznačně lepší, ale stejně se mi to četlo dobře. Na další díl se nechystám tak úplně kvůli novému případu, ale kvůli Joonovi, jehož životní příběh mě začal zajímat už v Hypnotizérovi a konec PS to ještě umocnil.

P.S. Jak tak přemýšlím, kdybych byla nadšenec houslistů a dokonce i třeba jedním byla, asi by to ve mně zanechalo jiný dojem. Protože ta myšlenka, ten propracovaný nápad, ten mě zaujal. A nedovedu si představit, jak bych se cítila, kdybych té smyčcové řeči rozuměla. Škoda, že jsem na takové věci antitalent a nemohla to docenit stoprocentně.

petruska.z
02.11.2012 5 z 5

Líbila se mi více než Hypnotizér. Asi proto, že mi přišla trochu méně thrillerová. Detektiv Joona se stal mým oblíbencem :).

vygum
01.11.2012 1 z 5

Nekolikrat jsem chtela knihu odlozit, jak mi bylo trapne z ruznych nelogicnosti, jalovych dialogu a cernobileho vykreslovani postav. To vse vygradovalo v zaverecne scene na lodi, pri ktere jsem se alespon pekne od plic zasmala. Lars Kepler nikdy vice.