Paganiniho smlouva

Paganiniho smlouva https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86548/bmid_paganiniho-smlouva-iWW-86548.jpg 4 4218 683

Po obrovském úspěchu Hypnotizéra je Lars Kepler v plné síle zpátky! Jedné letní noci je na palubě opuštěné lodi ve stockholmském zálivu nalezeno mrtvé tělo. Plíce ženy jsou plné slané vody, ale stopy po ní nezůstaly ani na oblečení ani na těle. „Utopila se,“ prohlásí lékař. „Utopila?“ Lékař přikývne a usměje se: „Utopila se přímo na palubě plující lodi.“ „Asi ji někdo uviděl ve vodě a vytáhl ji nahoru.“ „Kdyby to bylo tak jednoduché, vůbec bych nemarnil váš čas…“ Dalšího dne je ve svém bytě nalezen mrtvý muž. Houpe se v oprátce uvázané na háku ve stropě, na kterém běžně visí lustr. Jak se to stalo? Strop je vysoký a v místnosti není jediný kus nábytku, na který by muž mohl vylézt. Ale detektiv Joona Linna je stejně přesvědčen, že šlo o sebevraždu. Samozřejmě že má pravdu. Muž spáchal záhadnou sebevraždu, ale i to je pouze předehra k závratně rychlému a nebezpečnému běhu událostí. Něco vám řeknu: jsou dohody, které nezruší ani smrt… Pokračování Hypnotizéra je stejně úspěšné jako první díl románové řady. Práva na knihu byla prodána do čtyřiceti zemí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Paganinikontraktet , 2010

ondras666
21.10.2012 5 z 5

Dvojice autorů pod pseudonymem Larse Keplera opět nezklamala. Kniha byla velice napínavá, rychlý dějový zvrat a vše dobře vysvětlené. Sice nemá takové kvality jako Hypnotizér, ale svým obsahem je zcela jiná a originální. Těším se na další díla a pokračování pátrání detektiva Joony.

Nela2
13.10.2012 4 z 5

Hypnotizér mne asi zaujal víc. V Paganiniho smlouvě bylo trochu moc politiky na můj vkus.

Shortyna
20.08.2012 4 z 5

Zbrane, veľa mŕtvych a neohrozený detektív Joona Linna. Zvláštne úmrtia, nepolapiteľný zabijak a postavy, ktoré sú navzájom prepojené.
Poučenie: Nikdy neuzatváraj Paganiniho zmluvu!

nikajeptiska
22.07.2012 5 z 5

Prave jsem docetla!!!!!!! Uzasne, cloveka az zamrazi, kdyz si uvedomi jak to vlastne na tom svete chodi 'doopravdy.' Jakou moc maji penize a jak je snadne hrat si s zivoty druhych........ Vrele doporucuji a tesim se na dalsi knihu uzasne dvojice Lars Kepler!!!!!!!

janina.kub
10.07.2012 4 z 5

je těžké začít něco číst po miléniu :-)
ale byla jsem spokojená, chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na ten čas - za to ta1 hvězda mínus

rikke
04.07.2012 3 z 5

Čekala jsem od toho víc /Hypnotizér byl strhující/. Ano, byly tam pasáže, které se četly takřka samy, naproti tomu některé se dosti táhly, jinak - řekněme zlatý střed a posledních několik kapitol tam nemuselo být vůbec. Po dočtení jsem ráda, že jsem odolala koupi Paganiniho smlouvy na Letním knižním veletru v Ostravě za festivalovou cenu. S radostí ji vrátím do knihovny a v domácí knihovně - jen ať si Hypnotizér hoví sám.

seredomi
27.05.2012 5 z 5

jedním slovem - Bomba!!

dalimoni
16.05.2012 5 z 5

Pro mě o něco lepší než Hypnotizér, který se mi také líbil. Jsou tam napínavější místa, sice mrtvých je opravdu hodně, ale kniha má spád. Autorská dvojice píše čtivým stylem, kterému pomáhá i to, že kapitolky jsou krátké, takže čtenář nemusí dlouho čekat na konec kapitoly, jako u jiných knih a to ho nutí číst dál a dál. Viděl bych to tak na 95 %.

mysterygirl
07.05.2012 5 z 5

TAK TAHLE kniha nemá chybu!

sam2
03.05.2012 5 z 5

Od začátku mě absolutně pohltila, výborý příběh s zajímavým vyústěním...jsem zvědava jestli to bude pokračovat...komisař Joona sympaťák, který má tajemství...nemůžu se dočkat až nám dvojice autorů dá nahlédnout do jeho tajemství :-)

apfelbirne
26.03.2012 5 z 5

mnohem lepší než předchozí Hypnotizér - doporučuji

Evita85
15.03.2012 5 z 5

Má slabost pro severské autory mi nedá než hodnotit výborně, takže objektivní shrnutí si ode mě asi nikdo neodnese :) Výborná kniha, stejně dobrá jako Hypnotizér.

Violetti
08.03.2012 3 z 5

Tak předně - je to velice čtivé a i přes rozsah jsem knihu přečetla za dva dny. Ale dějově mě to moc neoslovilo. Postavy mi přišly absolutně nevyvinuté, hloupě prvoplánové - kdo by čekal, že Joona Linna ten případ hned oficiálně nedostane, hm? Pár postav mi tam taky přišlo navíc. No ale nic. Jak již zde bylo zmíněno, nelogičnosti se objevily a musím říct, že v jisté pasáži jsem se smála nahlas, to nevymyslíš. Jinak je mi ale líto, ale vůbec mi to nepřišlo napínavé, těšila jsem se na větší nářez. Shrneme-li to, tak je to příjemná oddychová knížka, která sice neurazí, ale ani nenadchne. Nemastné neslané.

Marbulka
15.01.2012 5 z 5

Výborná knížka, četla se sama. Joona nemá chybu :))

odejana
01.01.2012 4 z 5

Pěkné. Takový Hamlet nového století. Spousta mrtvých, nijak nepřikrášlované zlo, bolesti světa.

Boboking
05.12.2011 4 z 5

Přes víkend jsem "dal" konečně Lars Keplera - Paganiniho smlouva. Dobrý čtení, ale Hypnotizér mi pasoval o něco více. Paganiniho sml. je spíše než detektivka špionážní thriller. A jak jsem u Hypnotizéra říkal, že je to na tenké hranici mezi thrilerem a hororem, tak tato kniha mi místy připomínala spíše bondovku. Zase to vypadalo, že celý švédský policejní sbor je banda totálních blbců. Jinak námět skvělý, styl více než čtivý, brutalita bezmezná, komisař Joono fakt sympaťák.

Mlha
01.12.2011 4 z 5

Čte se to dobře. Ke konci mě už trochu zarážely některé nelogičnosti, ale přesto to pořád pěkně odsejpalo. Hypnotizér byl asi o trošku lepší. Larssonovi a jeho Miléniu se to ovšem nevyrovná.

bovinka
04.11.2011 4 z 5

Knížka napínavá. Hypnotizér byl pro mě lepší a Milénium vede.

verka24
01.11.2011 3 z 5

Pro mě byl Hypnotizér lepší, měl mrazivější atmosféru. Při čtení Paganiniho smlouvy jsem občas zakroutila hlavou nad nějakou nelogičností a tolik mě to nestrhlo. Ale i tak to byla myslím celkem kvalitní četba.

bookcase
30.10.2011 5 z 5

Přečteno jedním dechem, jedním vrzem..prostě nemohla jsem se odtrhnout. Povedlo se!!