Paganiniho smlouva

Paganiniho smlouva https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86548/bmid_paganiniho-smlouva-iWW-86548.jpg 4 4218 683

Po obrovském úspěchu Hypnotizéra je Lars Kepler v plné síle zpátky! Jedné letní noci je na palubě opuštěné lodi ve stockholmském zálivu nalezeno mrtvé tělo. Plíce ženy jsou plné slané vody, ale stopy po ní nezůstaly ani na oblečení ani na těle. „Utopila se,“ prohlásí lékař. „Utopila?“ Lékař přikývne a usměje se: „Utopila se přímo na palubě plující lodi.“ „Asi ji někdo uviděl ve vodě a vytáhl ji nahoru.“ „Kdyby to bylo tak jednoduché, vůbec bych nemarnil váš čas…“ Dalšího dne je ve svém bytě nalezen mrtvý muž. Houpe se v oprátce uvázané na háku ve stropě, na kterém běžně visí lustr. Jak se to stalo? Strop je vysoký a v místnosti není jediný kus nábytku, na který by muž mohl vylézt. Ale detektiv Joona Linna je stejně přesvědčen, že šlo o sebevraždu. Samozřejmě že má pravdu. Muž spáchal záhadnou sebevraždu, ale i to je pouze předehra k závratně rychlému a nebezpečnému běhu událostí. Něco vám řeknu: jsou dohody, které nezruší ani smrt… Pokračování Hypnotizéra je stejně úspěšné jako první díl románové řady. Práva na knihu byla prodána do čtyřiceti zemí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Paganinikontraktet , 2010

Martin, Vyškov
11.08.2013 4 z 5

Opět velmi dobře napsaná detektivka a nečekaným rozuzlením. Duo Lars Kepler opravdu stojí za to!!!

kessey
10.08.2013 3 z 5

Hypnotizer se mi popravdě líbil trochu víc, ale i tak je to skvělá detektivka, kterou nelze jen tak odložit.

Evik30
01.08.2013 4 z 5

Tohle je zatím nejlepší z Keplerových knih kterou jsem četla. Hypnotizér a Žena v kleci mě moc nezaujaly. Kniha je napsaná poutavým způsobem a i když je váhově těžší dá se přelouskat velmi rychle.

keduler
15.07.2013 3 z 5

Poněkud rozvláčný děj, chvílemi velice zajímavý a akční, ale častokrát dost značný balast, který by v knize asi vůbec nescházel. Skoro mne napadalo, jestli náhodou jeden z manželských autorů nenapíše detektivku…, a posléze k tomu ten druhý připíše mnoho zbytečného balastu aby toho bylo jako víc a možná i za víc korunek (stejné u nás i ve Švédsku). Je zajímavé, že pokud si přečtete recenze na zadní straně přebalu, tak si určitě v té chvíli pomyslíte…ha, to jsem trefil, právě držím supr detektivní thriller. Ovšem netuším jestli je to tím, že všechny tyto recenze jsou převzaty přímo ze severských médií a tím pádem pro nás středoevropany nejsou až tak poplatné nebo je to jen tím, že v rámci reklamy byly vybrány pouze recenze hodně kladné (ono je také nesmysl dávat jako součást knihy recenze nijaké či dokonce záporné). Mě prostě mnohem víc sedí recenze od zdejšího člena Databáze knih – Neo1tex, a tu doporučuji každému kdo si chce knihu pořídit, alespoň zkouknout. Celkově bych hodnotil přibližně 2,5 hvězdičkami, ale jelikož od 0,5 se zaokrouhluje nahoru, tak dávám ty hvězdy 3.

Disease
10.06.2013 3 z 5

Další ze šílených konstruktů manželů Larse a Keplera. Možná je to fakt lepší než Hypnotizér, ale rozhodně si už nepřečtu Svědkyni ohně.

LG73
06.06.2013 5 z 5

Když se dívám na ostatní komentáře ke knize, tak už nemusím příliš dodávat. Můžu dát jedině pět hvězdiček. Lars Kepler opět nezklamal a vytvořil další strhující příběh se zajímavou zápletkou.

Yorika
23.05.2013 3 z 5

V některých pasážích těžko uvěřitelná, překombinovaný děj.Zhruba od poloviny knihy, jako by příběh ztrácel spád.Podle mého názoru se najdou v tomto žánru mnohem zajímavější knihy.

tintik
19.05.2013 3 z 5

Tohle spisovatelské duo mě baví. Nebudu popírat, že i v Paganiniho smlouvě najdeme spoustu překombinovanosti, neskutečných věcí či jednání postav a nelogičností, ale.. Knížka má v sobě něco, co mi dovoluje právě takové pasáže brát s nadhledem a nijak si jimi nenechat zkazit požitek ze čtení. Zkrátka a dobře - Paganiniho smlouva je velmi čtivé dílko, díky jehož krátkým kapitolám, ve kterých se často střídá místo děje, jsem měla pocit, že se pořád něco děje.

čef
17.05.2013 3 z 5

Po tomto námětu by realizační tým Kobry 11 jistě rád sáhl. Bohužel to nemyslím jak lichotku. Kniha je to jistě napínavá a hlavní detektiv sympatický. Všechno však působí překombinovaně a neskutečně, zejména postavy špičkových osob byznysu a jejich chování jsou neuvěřitelné - prostě béčko jako Kobra. Docela jsem se na tuto knihu po přečtení Svědkyně ohně těšil, ale teď jsem jenom rád, že jsem jí četl před tímto románem. Těšení na další díla dvojice mne úplně přešlo.

Evelína Š
05.05.2013 4 z 5

Napínavá knížka, dobře se četla. Ke konci mi přišla trošku zdlouhavá, ale určitě stojí za přečtení.

evelinaevelina
22.04.2013 4 z 5

Po Hypnotizérovi jsem dočetla i Paganiniho smlouvu. Skoro 500 stran mi přišlo jako nic, duo s pseudonmem Kepler patří nyní mezi mé oblíbence.

natyne
17.04.2013 3 z 5

Kniha se mi líbila méně než Hypnotizér a Svědkyně ohně.

hrabenka
14.04.2013 4 z 5

Napínavé,přečtené jedním dechem,líbilo se.

yueh24
10.04.2013 4 z 5

Bavilo mě to více než Hypnotizér, děj mi přišel zajímavější, četlo se to téměř jedním dechem, překvapivě příjemná záležitost.

Fenixx
09.04.2013 4 z 5

Hm, hm, napsala bych to samé co u Hypnotizéra - čtivé, podle mne překombinované... Přesto bych oproti hypnotizérovi přidala aspoň půl hvězdičky navíc... Dám seveřanům ještě jednu šanci a uvidím :-)

žlutý tweety
07.04.2013 3 z 5

Pro mě nejslabší knížka od této dvojice. Některé pasáže byly super, ale celkový výsledek byl trochu slabší, oproti prvnímu dílu... I tak byla ale pěkná :)

macer1991
03.04.2013 3 z 5

najslabši Kepler. A k tomu som urobila chybu a kupila si ho v slovenčine . Strašny preklad......

Elka85
31.03.2013 5 z 5

Opět super knížka, pro mě lepší, než Hypnotizér.

rasputin
26.03.2013 5 z 5

Pro někoho lepší Hypnotizér, pro někoho Paganiniho smlouva, pro dalšího Svědkyně ohně. Někdo raději tvarohové koláče, někdo zase povidlové. Jisté je jedno. Všechny tři knihy, jako jeden celek působí bezvadně. Knihy mají spád, člověk se neztrácí ve složitém ději a množství postav a hlavně Joona Linna (já to čtu jako línej jůna) je docela sympaťák.

Jaička
24.03.2013 3 z 5

Trošku jsem se ztrácela,snad víc zaujala druhá polovina knihy,Hypnotyzér pro mě lepší.