Lazar

Lazar https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389235/bmid_lazar-NFk-389235.jpg 4 2548 684

Komisař Joona Linna si myslel, že už má to nejhorší za sebou, přitom všechno teprve začíná… Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky. O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník. Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Lazarus , 2018

Veronika2017
29.01.2019 3 z 5

Kepler patří mezi mé oblíbence, velmi jsem se těšila na novotu, ale bohužel...Ne že by se kniha četla špatně, ale přišla mi chvílemi jako z jiného světa, morbidní...Podobně jsem to cítíla už i u minulé knihy. A nebo hodně srovnávám...Svědkyně ohně byla pro mě nejlepší...( ale jsem moc ráda, že je Joona Linna tu).

Bella1
29.01.2019 5 z 5

Poněkud drsné a brutální, ale jinak supr.

mattonka
28.01.2019 4 z 5

Kniha se mi opět četla velmi dobře. Manželé na to mají zkrátka nos. Ale přece jen na můj vkus až příliš vražd a násilí. Těším se na další díl s Joonou. A snad i Sagou.

Martina1805
28.01.2019 5 z 5

Manželé Ahndorilovi opět nezklamali v jednu chvíli jsem myslela, že si vezmu dovolenou, abych knihu dočetla tak to bylo napínavé. Konec zůstal otevřený a tak se těším jak s tím budou dále pracovat protože nevěřím, že to zůstane bez pokračování.
Tahle kniha mě opravdu pohltila a v jednu chvíli jsem se opravdu bála. Super čtení a vřele doporučuji jen je třeba mít přečtené předešlé knihy jinak se v tom asi budete ztrácet.

Lenka_S
27.01.2019 5 z 5

Tahle kniha nezklamala. Od začátku do konce to bylo napínavé a dobře se to četlo. Příběh má svižný děj a autor vás dokáže udržet v neustálém napětí co bude dál.

nevřelka
27.01.2019 5 z 5

Od začátku se mi kniha četla skvěle. Byla napínavá, jsem zvědavá na další díl s Bobrem a snad i Sagou...

prcek19
27.01.2019 4 z 5

Další skvělá kniha..říkám si, co dalšího můžou autoři ještě vymyslet..kdo má rád sérii Joony, tak si musí přečíst i toto pokračování!

111moni
26.01.2019

Nelze než začít tím,že kniha sama o sobě je překvapivá,pokud vrah vstane z mrtvých. Nicméně, Kniha si udržuje svē minulé standardy,napětí, zápletka,hledånī obětī,pronåsledovånī .Bohužel, Kniha vlastně nepřinesla nic nového, nalezení obėtī,nalezení vraha.Čtivė,napīnavē,občas na hranici možností pochopitelnosti,přesto mæ kniha spåd,dēj.

L.Helena
26.01.2019 4 z 5

Po minulém díle jsem myslela, že už ani nebudu v sérii pokračovat kvůli tomu, že mi to přišlo příliš brutální. Náhodou se ke mně však dostal další díl v podobě audioknihy, tak jsem začala poslouchat a chytlo mě to natolik, že jsem to dala celé. Říkám si, jak to, když je to opět tak drsné, brutální a plné nevinných obětí? No, je to tím, že hlavní "záporák", po kterém Joona a spol. jdou, je zde vykreslen téměř jako bytost s nadpřirozenými superschopnostmi, takže celý příběh mi prostě nepřišel reálný. Díky tomu se dalo skousnout všechno to zlo, které páchal. Ale ať už k tomu přistupujete jakkoliv, kniha je napínavá a nabitá dějem od začátku až do konce.

Gabca1990
26.01.2019 5 z 5

Keplera mám ráda a četla jsem od něho všechny knížky. Knížka velmi čtivá, děj trošku víc děsivý a možná i scifi než předchozí knihy ale určitě šáhnu po dalším díle.

Adriassa
26.01.2019 5 z 5

Super, super, super...tesim se na dalsi. I kdyz si rikam..dalsi knizku uz snad Joona nemuze ani prezit ;-D

CleoXandra
25.01.2019 3 z 5

Po tomhle žánru moc často nesáhnu, tuto knihu jsem dostala jako dárek. Zajímalo mě, proč to lidé tak obdivují, tak mi nezbylo než ji přečíst. Musím uznat, že je to řemeslně dobře zpracováno. Takže ano, s chutí jsem to překousala, ale klidně si mohu od podobných opusů dát na nějakou dobu pokoj ...

princesse
25.01.2019 4 z 5

Kniha se skvěle četla, ostatně jako většina od tohoto prověřeného páru. Četla jsem všechny a nemohla se odtrhnout. Příběh má, samozřejmě, i slabiny a to v podobě téměř nepolapitelného a nesmrtelného "úchyláka", který prošel snad všemi možnými nebo spíše nemožnými druhy obrany a výuky bojů a nevím čím vším ještě. A to nemluvím o jeho oddaném poskokovi, který vyniká opravdu "neuvěřitelnými" schopnostmi a možnostmi. V tomto by chtělo trošku ubrat, aby byly příběhy uvěřitelnější. Ostatně budeme se moci přesvědčit v dalším pokračování, neboť jeden z padouchů přežil a opět bude dělat neplechu. Těším se.

Fibinkaaa
24.01.2019 2 z 5

krimi čtu pro ten moment překvapení odhalení vraha na konci. A tak jsem četla a četla a čekala, kdy nastane ten okamžik, že vlastně je vše úplně jinak, jak se celou dobu v knize zdá... A pak by to byla super kniha. Ale nestalo se... přičtu li přemrštěnost a neuvěřitelnost určitých situací, nadbytek vražd, tak za mě zklamání...

Zuzu88
24.01.2019 1 z 5

Jednu hvězdu za čtivost...Děj má spád, ale patří spíš do oddělení špatné science fiction...Padouši jsou nepolapitelní a mají nadpřirozené vlastnosti, za jednotku času stihnou tolik věcí, co ostatní nestihnou ani za týden...jsou inteligentní, fyzicky nepřemožitelní, dokonalí...prostě je to celé přemrštěné, neuvěřitelné, překombinované a k tomu drsné a krvavé s koncem, který slibuje předvídatelné pokračování....

twiggynka
24.01.2019 4 z 5

Knihu jsem dočetla včera večer a nevím jestli na ni pět chválu nebo naopak. Opět autoři ukázali, že opravdu psát umí. Jen bych vytkla až zbytečně moc mrtvých. Dále u hlavního vraha bylo až moc předvídavosti, síly a dokonalosti a naopak zkušení, zdraví, mladí s perfektním výcvikem si ani neškrtli.... každopádně nemůžu říct, že jsem se do čtení musela nutit, děj měl spád! :-)

Mischone
24.01.2019 5 z 5

Naprosto geniální, chytré, nebezpečné, místy až děsivě kruté. Děj vás vtáhne, kroutíte jen hlavou jak je to všechno možné, utajované a promyšlené. Nebudete se nudit ani na začátku, ani v polovině a na konci už vůbec ne. Čtete se strachem jak se to všechno ještě změní, co se hlavním postavám stane a kdo přežije. Opravdu skvěle napsané a před dvojicí autorů smekám.

Colletka
23.01.2019 4 z 5

Super!

booklaboratory
22.01.2019 4 z 5

Prijemne prekvapenie pre mna. Klasicke severske krimi. Dynamicke, temne, miestami krute. Dej sa neustale posuval dopredu, velmi dobre sa to citalo. Samozrejme ze dej mal nejake nedostatky ale su na dobrej ceste vratit sa ku kvalitnemu krimi ktore pisali v minulosti. Tesim sa na ich dalsiu knihu.

veronika_m
20.01.2019 2 z 5

Tak nevím, super čtivá kniha jako všechny ostatní. Ale tady aby člověk odstřihl přemýšlení a jen četl pro napínavost. Protože vše ostatní je tak extrémně za vlasy přitažené, že jsem v průběhu knihy chtěla mnohokrát knihu odložit, že to prostě nemám zapotřebí. Takže za čtivost 5* a za děj 1*, celkem 3...