Lazar

Lazar https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389235/bmid_lazar-NFk-389235.jpg 4 2548 684

Komisař Joona Linna si myslel, že už má to nejhorší za sebou, přitom všechno teprve začíná… Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky. O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník. Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Lazarus , 2018

Jane417
20.02.2019 3 z 5

"Lazar" a opět Saga Bauerová s Joonou Linnou! Musím bohužel konstatovat, že první polovina příběhu byla zbytečně dlouhá a taková nijaká. Přišlo mi, že vše je tak nějak zbytečně natahované a je tam moc omáčky kolem. Knížka má přes 500 stran, takže ta "nudná" část byla docela dlouhá. Nebyla to vyloženě nuda, ale prostě to bylo bez chuti a bez zápachu... průměrné čtení. V druhé polovině začal děj odsýpat a četl se na jeden zátah, protože Keplerovi thriller napsat umí! Co se týká obsahu... nevím, jestli už by nebylo lepší, kdyby autoři vymysleli něco nového. Lazar navazuje na Písečného muže, a proto všem, kteří se na čtení teprve chystají, bych doporučila, oživit si, co se vlastně v Písečném muži dělo a jak skončil. Mně už dělalo potíže se na některé události rozpomenout. Název "Lazar" jasně ukazuje, o čem vše bude a kdo tím Lazarem má být. Bohužel, to mi přijde už takové přitažené za vlasy. Kdo má rád v ději hodně mrtvol, přijde si na své a otevřený konec zaručuje pokračování! Závěrem bych asi řekla, že méně je někdy více!

Angelicca
19.02.2019 5 z 5

Od tohoto autora je to má první kniha, ale určitě ne poslední. Přesto musím říct, že ačkoli mám ráda krimi, tohle bylo i na mě moc drsné, avšak tak napínavé, že se nedalo od knihy urvat a za to dávám plný počet bodů, protože tohle mě na knížkách baví! Doporučuji k přečtení!!!

Termina
18.02.2019 4 z 5

Ano, je pravda že je příběh už taková nekonečná pohádka o statečném a nezničitelném policajtovi ale musím uznat že kniha byla opravdu čtivá a otevřený konec je zaručením že jakmile bude další díl budu ho potřebovat číst ..

janastok
18.02.2019 3 z 5

Velmi napínavé a čtivé. Ale mám pocit, že severští autoři v poslední době soutěží, kdo bude mít více mrtvol zabitých co nejnechutnějšími způsoby. Škoda

lapagerie
18.02.2019 5 z 5

Joona Linna nezklame. Tentokrat ma vetsi prostor Saga, ale vubec to neni na škodu... Dalsi skvělá detektivka. A velmi příhodný název.

garf
17.02.2019 2 z 5

Napinave - ano. Ctive - ano. Uveritelne - ani omylem. Souhlasim, ze je to zatim nejslabsi dil serie. (LEHKY SPOILER) Starsi bracha supermana - jednoruky duchodce Jurek, ktery si namaze za par vterin na chleba i vytrenovaneho armadniho experta na boj zblizka... to uz mi vazne prijde Kulhanek jako mene pritazeny za vlasy. A takovych momentu je tam vic. (/LEHKY SPOILER)

J3s13
17.02.2019 2 z 5

Ačkoliv je Kepler oblíbencem a Joonu stále zbožňuju, souhlasím s tím, že Lazar je nejslabším dílem série. Stále čtivé, ale na nápaditost a originalitu dílů předchozích nemá ani v nejmenším.

Nimunka
17.02.2019 5 z 5

Nedalo se od knížky odtrhnout.

Space.Junkienka
16.02.2019 5 z 5

Musím uznat, že u Lovce králíků jsem byla poněkud zmatená a musela jsem hodně uvažovat, co se předtím všechno vlastně stalo... Tentokrát ale jako by knížka byla psaná jenom pro mě. Všechno dávalo naprostý smysl, u každé postavy jsem věděla, kdo to je, a i když jsem doufala v jasný konec (a příště novou zápletku); tak nejsem ani trochu zklamaná - ba naopak. Knížka se četla úplně sama!

limruska
15.02.2019 4 z 5

Tak po Playground, které jsem nebyla schopná dočíst, přes Králíky, kdy jsem se zase na Keplerovce namotivovala, hodnotím Lazara velmi dobře za čtivost. Představa, že by to v realitě bylo vše možné je sice nesmysl, ale kniha splnila to, co se od detektivek očekává.

pet_pet
15.02.2019 5 z 5

super čtení, svižné, jako vždy :-)

Heluše852
15.02.2019 5 z 5

Další Keplerova super knížka. A opět se dá očekávat pokračování ;)

slecnapeta
14.02.2019 3 z 5

Kniha se cte skoro sama, obcas jsem mela pocit, ze me snad taky nejaky Jurek sleduje a prekona kazdou prekazku jakoby tam ani nebyla. Ale at uz protentokrat vazne zustane mrtvy a Bobra nenapadne se jakkoliv snazit o pomstu.

Bybyla
14.02.2019 3 z 5

Tedy...to bylo divné čtení :-( Já se tak těšila...kdybych jenom věděla. U "28 mrtvoly" jsem si už jen říkala proč proboha, proč? Co k tomu autory vedlo? Potřeba nahnat stránky? Snad poprvé se mi u Joony stalo, že se "chci ještě" proměnilo v "už nechci".

Markushka
12.02.2019 4 z 5

Je to má pátá kniha s detektivem Joonou Linnou, takže už vím, co očekávat. V tomto směru se mé představy naplnily. Potemnělá detektivka založená na boji superpadoucha proti výjimečnému detektivovi, přičemž tento boj fatálně zasáhne do osudů všech blízkých osob detektiva... Bavilo mě, čtivé, děsivé, nicméně málo uvěřitelné - volám ubrat mrtvol a brutality a neomylnosti padouchů:-)

pivatko
12.02.2019 5 z 5

opět husí kůže od první stránky až do konce, manželská dvojice Kepler prostě umí zaujmout

sachista
11.02.2019 4 z 5

Dvojice Lars Kepler spustila v Lazarovi od začátku vražedné šílenství, z něhož mám děs a hrůzu ještě teď. A jakmile jsou karty rozdány spustí psychologickou válku, která má za následek další krutosti vyvolávající ve čtenáři lítost, smutek, depresi a zoufalství. Posledních sto stran opět až příliš akčních a závěr nás má pravděpodobně nalákat na osmý díl série, nicméně já bych se nezlobil za návrat do klidnějších více detektivnějších vod.

Evule81
10.02.2019 5 z 5

Tak to byla pecka. ???? Ostatně jako všechny předchozí. Těším se na další díl ????

Hopulka
09.02.2019 5 z 5

Když Keplera milujete, s přehledem odpustíte i přehnané množství mrtvol a nějaké ty nesrovnalosti.

welcomeboredom
09.02.2019 3 z 5

jde to z kopce.. nelíbí se mi kam tahle série dospěla a celá ta nosná linka o prokletí Joonovy rodiny a Jurku Walterovi je už čirá fantasy, nejslabší díl celé série