Lazar

Lazar https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389235/bmid_lazar-NFk-389235.jpg 4 2548 684

Komisař Joona Linna si myslel, že už má to nejhorší za sebou, přitom všechno teprve začíná… Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky. O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník. Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Lazarus , 2018

harena
05.03.2019 5 z 5

"Světlo z bílé oblohy obnažuje svět v jeho nejodkrytější bezcitnosti. Tak jej musel spatřit biblický Lazar, který vyšel z jeskyně."

Další díl krimi se Sagou a Joon Linou, kteří bojují s nesmrtelným padouchem Jurkem. Ač měl být Jurke už z minulého dílu mrtvý, podařilo se mu přežít a chce se strašlivě pomstít oběma kriminalistům.Příběh opět plný napětí, akce, honiček a útěků se četl dobře a má jedno velké plus. Nejsou tu popisovány různé a hrůzné druhy mučení, jako je např v krimi od Cartera nebo Heleny Fields. Čili si dobře počteme a protože je Loona nesmrtelný, bude pravděpodobně následovat i další díl, který si ráda přečtu.

zpevSusannah
05.03.2019 5 z 5

Tak tohle byla mistrovská jízda!
Lazar vás vystřelí z trenek a to přímo do výšek plného čtenářského adrenalinu a s každou otočenou stránkou nabírá děj větší a větší rychlost k dosažení absolutního uspokojení.
Jsem nadšená. Přestože je to sedmý díl v pořadí, Keplerovi neztrácí nic z toho, co je potřebné pro perfektní krimi. Svižnost, zvraty, dokonalý "staro-nový" padouch, žádné extra velké supermanovské činy členů vyšetřovacího týmu a finální wow efekt.
Díky, díky, díky! :-)

Denisa.knizky
03.03.2019 4 z 5

Dalsi vyborna keplerovka. Ctiva, napinava, misty az frustrujici. Ano, tentokrat mi prisla konkretne v jednom miste naivni az prehnana, at nesirim spoiler tak jen heslovite – jedna se o vyvrcholeni zapletky v dome s Linnovym byvalym kolegou. I u nekterych dalsich pasazi jsem se mnohdy zamyslela nad tim, jestli to neni o par procent prehnanejsi nez by muselo byt. Ale vseobecne opet dobra detektivka a tesim se na dalsi.

greetchen
01.03.2019 4 z 5

Skvěle napsané, občas hodně surové a popisné, až jsem musela knihu i chvílemi odkládat a rozdýchat to, ale hned se k ní celá napnutá zas vrátit. Skvěle dotažené až do konce, iritovala mě ale až neuvěřitelná lstivost a dokonalost vraha, na kterého jsou všichni žabařsky krátcí a pořád se to v knize opakuje, až mi t přišlo otravné a k neuvěření.

kacaaba
01.03.2019 5 z 5

Zajímavý závěr, jsem zvědavá, jestli bude pokračování, ráda bych věděla, jak to bude s hlavníma postavama dál.

Alžma
28.02.2019 5 z 5

Já tyto knihy miluju a za mě to byl opět starý dobrý Kepler (když srovnám s Plaground, to mne nebavilo vůbec). Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, měla neuvěřitelný spád.

Hannik
27.02.2019 5 z 5

Skvělé čtení od začátku do konce. Autor opět nezklamal a čekání stálo za to. Knížka je teda docela dost brutální a vrah až moc superhrdina, kterému všechno vychází, ale i tak dávám pět hvězd.

Skripi
27.02.2019 3 z 5

Joona nesklamal, dobre sa to počúvalo...

kolacky
27.02.2019 3 z 5

Tak tohle nekupuju. Geniální, naprosto nepolapitelný a všechno na světě předvídající vrah, to prostě neberu. Štval mě už při prvním zmrtvýchvstání a teď tomu Keplerovi nasadili korunu. Veliká škoda, jinak se mi série s Joonou moc líbí.

ivoiro
27.02.2019 5 z 5

Takže tohle byla velice hustá jízda. Strhující od první po poslední stránku. A kdypak nám vyjde další pokračování?

Milena1967
27.02.2019

Přiznám se, že tuto knihu jsem nedala. Ano, je super, ale zároveň šílené psycho. Chrise Cartera, kde krev stříká proudem čtu bez problémů, ale toto je moc. V půlce jsem knihu v rámci zachování zdravého rozumu odložila. Odezvy čtenářů v knihovně jsou podobné, někteří ji taky nedočetli, právě z tohoto důvodu.

kleo9554
26.02.2019 4 z 5

Napínavé, ale ten Jurek už mi leze krkem

Lejdus
26.02.2019 4 z 5

Opět skvělé čtení. Přestože jsem předposlední knihu četla před delším časem, autor čtenáře vtáhne do děje, obeznámí jej se souvislostmi, takže se kniha hodí i pro ty, kteří jiné nečetli. Napětí v knize bylo neustálé, narůstající a zase jsem četla vše jedním dechem. Na konci mne však zklamalo, jak to vše dopadlo, především poslední tři stránky. Přemýšlela jsem nad tím, proč nikdo neřeší i jiného vraha než-li toho nejnebezpečnějšího. To mne opravdu překvapilo. Každopádně jsem si příběh užila, četla jedním dechem a v podstatě za dva dny hotovo :)

manicka63
26.02.2019 5 z 5

Autor opět nezklamal

Didi15
26.02.2019 5 z 5

Na Keplerovku v čele Jonnou se vždycky těším. Jsem zarputilá fanynka. Kniha mě nezklamala, v počtu obětí to byl tedy masakr, a Jurek je už doufám opravdu mrtvý:D
Ale prostě super, super, super:)

tanjaj
25.02.2019 4 z 5

Byla to tedy pro mě napínavá kniha od začátku až do konce. Jen mám výhrady k celkovému obsahu -nereálné, dost přitažené za vlasy...jednoruký,skoro nepolapitelný Jurek. I tak to byla super jízda v čele s Joonou, Sagou a dalšími. ...těším se na další nerváček ;)

Bacík
25.02.2019 5 z 5

Kepler mě rozhodně nezklamal, jeho detektivky mě baví a těším se na další. I když v ní byla použita postava z minulých kriminálek, tak mi příběh přišel originální a napínavý, těším se na další detektivku.

LadyBerushka
24.02.2019 3 z 5

Mám moc ráda knížky této autorské dvojce, ale Lazar mi připadá až moc přestřelený (při všem respektu k tomu, že detektivní thrillery jsou nerealistické, vždy s tím počítám) . Hlavní "padouch" má i přes své indispozice schopnosti překonávající Chucka Norrise a konec je najednou až příliš rychlý a jednoduchý. A těch mrtvol kolem nepočítaně... nebyly nutné.

čef
24.02.2019 4 z 5

Další monstrózní souboj detektiva Joony Linny se šíleným, ďábelským, krutým, geniálním a neprůstřelným Jurkem, který umí i vstát z hrobu. Zabíjí a zabíjí, všechny oblbuje, spřádá nerozluštitelné sítě a pastičky, pohybuje se nadpřirozeným způsobem a zrovna tak si asi i zjišťuje všechny informace a získává spolupracovníky. Někteří jsou obzvlášť vykutálení a podobně hnusní a tak se můžeme těšit na další tak příšerně neuvěřitelná dobrodružství švédských kriminalistů. Autoři umějí sestavovat opravdu hodně bombastické scénáře a když jim odpustíme trochu toho přehánění a uznáme jejich snahu po atraktivnosti a čtivosti, tak si můžeme na konci i spokojeně oddechnout.

Dada077
22.02.2019 4 z 5

sériu Joonu Linnu mám rada, preto som okamžite siahla aj po tejto, trošku bola slabšia, už mi ten Jurek začína liezť na nervy, a aj ten nedobytný bunker bol tak trochu pritiahnutý za vlasy, ale ešte stále dobré