Lazar

Lazar https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389235/bmid_lazar-NFk-389235.jpg 4 2548 684

Komisař Joona Linna si myslel, že už má to nejhorší za sebou, přitom všechno teprve začíná… Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky. O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník. Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Lazarus , 2018

Atak
20.01.2019 5 z 5

Poutavě napsané, pro mě drsný konec

raty
19.01.2019 4 z 5

Jako vždy velmi čtivé. Joona opět na válečné výpravě proti svému největšímu nepříteli. Za mě by ale taky neškodilo trochu ubrat. Takhle jsem si často představovala, jak se každý z autorského dua snaží vymyslet morbidnější zápletku a nakonec tam pro jistotu nacpali všechny.

Dixinka
19.01.2019 3 z 5

Musím říct, že jsem byla zklamaná. Na můj vkus až příliš násilí a vražd. Uvidíme co nás čeká příště.

anena
17.01.2019 1 z 5

Příliš mnoho temné severské brutality.

felia
17.01.2019

Na mě to působí, jako jakákoli předchozí kniha této autorské dvojice. Mám raději starší detektivky, kde se autoři nenutí do prolévání potoků krve a nahánění hrůzy. Když už horor, tak klasický. Místy mi děj připadal až hloupoučký tou mimořádnou schopností zločinců a neschopností policistů. Přes svou stupidnost byla kniha velmi napínavá, ale musel jsem si po jejím přečtení spravit náladu několika kvalitními knihami

weberda
17.01.2019

Super.Naprosto strhujici děj.

Danago
17.01.2019 3 z 5

Pokusím se všem možným spojlerům vyhnout.
Knížka je čtivá, má spád a bavila mě. Ale je hodně nevěrohodná. Množství mrtvol a brutality je možná už přehnané. Řekla bych , že autor se snaží být stále brutálnější, ale pro mě bylo lepší, když se víc zaměřil na inteligenci Joony Linny. I tady se sice objevila , ale nějak to nebylo ono.
No a konec nám slibuje další pokračování.

Kamili
15.01.2019 4 z 5

Po predchozim dilu Lovec kraliku prijemne prekvapeni. Zajimave tema knihy, rychly spad deje.

denisa4368
15.01.2019 4 z 5

Lazar se četl velmi snadno, děj ubíhá rychle, je to napínavý příběh, který nutí čtenáře dočíst do konce. Nebýt superpadoucha, kterého není téměř možné zničit, který je až mýtický, co všechno dokáže a nedokáže, dala bych plný počet hvězdiček.

a.k
15.01.2019 4 z 5

Komisař Joona Linna musí tentokrát vynaložit veškeré své úsilí a důvtip, aby se postavil protivníkovi, který je nezničitelný, naprosto nečitelný a neskutečně nebezpečný. A nepůjde o život jen jemu samotnému, ale i jeho nejbližším.
Ani tento díl série nepostrádá napětí, brutalitu a řadu zvratů. Víc než v předchozích knihách ale poukazuje na předešlý děj. Přestože jsem přečetla všechny díly, našla se místa, kde jsem tápala a chvíli mi trvalo, než jsem si ujasnila, jak to vlastně všechno bylo.
Příběh bych mohla charakterizovat jako absolutně nereálný, krvavý, přehnaný,... ale přesto zůstává extra čtivý. A jak konec naznačuje, můžu se těšit a netrpělivě vyhlížet další pokračování.

Azazjel
15.01.2019 odpad!

Dvojica Kepler prešla od Hypnotizéra dlhou cestou, bohužiaľ ale dole kopcom. Čo to ešte dokázali vyžmýkať z Joonu v Svedkyni ohne, odvtedy už len strieľaju naprázdno a Lazar je klinec do rakvy. Na pomerne vysoký počet strán padá skoro tretina len na rekapituláciu minulého diania, dej nemá hlavu, správanie a dialogy postáv sú nelogické a hlavnemu záporakovi nešlape na päty ani Thanos s rukavicou: jeho mentálne schopnosti a čítanie myšlienok protivníkov, presúvanie sa po Európe v mžiku sekundy a likvidácia vycvičených vojakov doslova jednou rukou a odstraňovanie pascí. SPOILER. A ked druhý záporák, ktorý má cez 2 metre a 140kg, prešiel prezlečený za sestričku cez dvoch policajtov do nemocničnej izby, bolo dôvodom, prečo sa k tejto sérii už vracať nebudem. A že bude pokračovanie, napovedal koniec knihy.

azzies
15.01.2019 3 z 5

Už to tady někdo psal a má pravdu, z hlavního padoucha se stal superman a i kvůli tomu hodnotím tak nízko.
Pozor,možný spoiler!
Dá se asi připustit, že padouch má na lidi silný až hypnotický vliv, ale to, že přemůže Sagu v jejím vlastním bytě pouze s jednou rukou, reálně nepůsobilo, stejně jako (bohužel) mnoho dalších situací. (podle Joony má vrah na svědomí přes 100 obětí a při vyšetřování mohou použít zásahovku pouze 2x ? Atd.atd.). Uvěřitelnost příběhu dostává hodně na frak. Nechci spekulovat o tom, že snad mají autoři autorskou krizi (která možná začala u Lovce králíků) , podle toho, co jsem právě dočetl to tak ale může vypadat.
Jinak je vyprávění opět velice poutavé a napínavé. Autoři skutečně velmi dobře zvládají ty části děje , kdy jde o všechno. Přes několik odstavců, ba i stránek popisují děj několika okamžiků a čtenář ani nedutá...To mě u příběhu s Joonou baví nejvíc.

MisaK81
14.01.2019 3 z 5

Knihy tohoto autorského dua jsem vždy četla ráda a jedním dechem. U tohoto kusu mi však už trochu vadila brutalita. Dvojice pachatelů to “kosí” takovým způsobem, že to až hezké není. Ale možná je to jen tím, že stárnu:-).

lucie7876
14.01.2019 1 z 5

Obsahuje SPOILER.

Do této knihy jsem vkládala obrovské naděje. Bohužel to bylo to nejhorší co jsem od této dvojice četla. Joona Linna mi vždycky imponoval svou inteligencí. V tomto díle jsem jí zaregistrovala pouze u toho, když přišel na souřadnice hrobů. To, že se každou stránku zapakovalo, že je J.W. neporazitelný bych ještě zkousla, stejně jako to, že Jurek na útěku bez financí (tedy pardon s ukradenou identitou a důchodem starce) si financuje hledání parťáka po celé Evropě. Že nikdo nehledá „producenta“ který vyvraždil štáb pornoherců – stále jsou nasazeni jen ti tři a žádný další policista. Ale co už mi opravdu protáčelo panenky bylo to, že dědek, kterýmu je asi 359 let se dostane do zamčeného bytu, kde s jednou rukou dokáže svázat řemenem vycvičenou agentku (která boxovala) k židli až se skoro zadusí. Dále pak bezezbraně zneškodní další agentku.. Co už jsem ale nevydržela byla závěrečná část, kdy přijel do neznámého domu, kde opět všechny pasti odkryl, zneškodnil – bez jediného zaváhaní a škrábnutí opět s jednou rukou zneškodnil člověka, který vycvičil Joonu. I kdybych toto vše pominula, tak obraz Jurka, který opět s jednou rukou táhne v pytli dospělou ženu – ještě s prostřeleným kolenem - to už je úplně k smíchu, stejně jako dvoumetrová sestra s tlustým krkem v nemocnici plné policajtů.

Strašné. Jurek v roli Terminátora! Autoři zřejmě chtěli přidat na „příběhu“ tak přitvrdili v počtu uřezaných hlav, mrtvol kojenců , vytrhnutých páteří… a jako korunku tomu nasadili konec, kde nechali všechny poumírat.
Kolik z vás by se nechalo přesvědčit cizím člověkem, abyste věznili pod podlahou malou holku a ženu, protože prý vám zabili dítě? Doufám, že další kniha nebude o tom, že se kdesi objeví další bratr, sestra , matka nebo pes J.W. s plánem ho pomstít.

Manželům „Keplerovým“ doporučuji aby se soustředili na děj, kdy vynikne to, co dělá Joonu tak charakteristickým :jeho inteligence, smysl pro detaily, intuice a síla.

1Terisek1
14.01.2019 5 z 5

I přes některé zde nepříliš dobré recenze se mi kniha velmi líbila a byla čtivá a napínavá od začátku do konce.

RipaRiba
14.01.2019 3 z 5

SPOILER, Začátek se mi líbil velmi, ačkoli vcelku odolná bytost, při čtení po tmě jsem z Jurka a jeho hbitých nezastihnutelných pohybů měla nepříjemný pocit, ovšem začly mi to kazit zcela nelogické a mnohdy neprofesionální reakce zůčastněných nad kterými mi zůstával rozum stát... tu výměnu Jurka za Sagina otce jsem vyloženě čekala, ovšem další zkraty mi přišly už až moc. Pelleriny mi bylo vyloženě líto, ale bylo jasné, že někoho autoři neušetří, a když to minule odskákala Disa, bylo by toho asi už moc, škoda.... závěr byl zase o něco lepší, tím myslím, že když se vrátil Joona začlo jim svítat, nicméně to kolem dokola velmi nereálné... ..hnané na efekt, ale velmi čtivé .

BarBarBar
14.01.2019 4 z 5

Jo, mě se to líbilo! Trochu přehnané to sice bylo, těch mrtvých taky mohlo bejt míň. Ale jinak to bylo super! Joona je jednička!

smithynka
14.01.2019 4 z 5

V knize se Jurek vyskytuje skoro jako nadpřirozená bytost. Dokázal vstát z mrtvých, všechno ví, všude je, prostě trochu Hulk, trochu Superman, až je to dost nereálné. Doufám, že v dalším díle opět nevstane z mrtvých. Těším se na další díl, na nové zápletky, případy, postavy.
Kniha super, ale z celé série zatím nejslabší.

veselaa
13.01.2019 4 z 5

Knihu jsem přečetla za pár dní a hodně se mi líbil děj.Kniha je poutavá,někdy to bylo až přehnané,ale to mi nevadilo.Určitě si přečtu více knih od Keplera.

Mišmiš
13.01.2019 4 z 5

Za mě jedna z nejslabších knih z celé série. Trochu mi přišlo, že už je to nereálné a moc překombinované chvílemi neuvěřitelné.

Ale určitě bych si ji ještě jednou ráda přečetla :-)