Colorado Kid

Colorado Kid https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399399/bmid_colorado-kid-8ys-399399.jpg 3 608 139

Některé záhady jsou neřešitelné… Studentka žurnalistiky přijíždí na odlehlý ostrov kvůli stáži v místních novinách. Jednoho dne se dozvídá, že ostrůvek skrývá záhadu, o níž jí dosud nikdo neřekl. Nakonec jí kolegové z redakce celý příběh vyprávějí: Co byl zač ten muž, který byl před čtvrt stoletím nalezen mrtvý na pláži, kdo ho zabil a proč? Vyšetřování případu opakovaně vedlo do slepých uliček a dodnes se mnoho neví. Místní redaktoři jsou neobjasněným příběhem „Colorado Kida“ fascinováni, vyprávěním utužují dávné přátelství a zároveň zkoušejí profesní vytrvalost mladé stážistky.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Horory
Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

The Colorado Kid , 2005

Misan1993
09.05.2019 2 z 5

Na Kinga teda těžká slabota...

dale92
08.05.2019 3 z 5

Kráľ hororu sa nám tu rozhodol vyrozprávať príbeh, ktorý ako niekoľkokrát zdôrazňuje, vlastne nie je žiadny príbeh. Navnadzuje čitateľa, že pôjde o niečo veľmi nezvyčajné, plné záhad, niečo, nad čím človeku zastane rozum. Áno, pár nevysvetliteľných vecí v tom príbehu-nepríbehu je, ale nič, čo by vás ohromilo. Ako vždy, veľmi pútavo napísaná, no nie veľmi zaujímavá story, ktorá vám vyšumí z hlavy hneď po prečítaní. Asi by som si radšej prečítal Kingov príbeh tých otrávených v cirkevnom spolku...

Charmedka
13.04.2019 3 z 5

Kniha je vyprávění, nebo spíše rozhovor mezi redaktory místního deníku a mladou stážistkou. Oba vzájemně vyprávějí příběh Colorado Kida, muže, který se nalezl před čtvrt stoletím mrtvý a zároveň pokládají otázky, na které se Stephanie snaží najít odpovědi.

Na ukrácení dlouhého dne je to fajn knížka, avšak počítejte s tím, že kdejaká Kingova povídka ji hravě strčí do kapsy. Věřím ale, že své příznivce si najde. Pokud ale s mistrem hororů teprve začínáte, začněte jinde, nejedná se o klasického Stephena Kinga.

Greenfingers
04.03.2019 2 z 5

Tak této knížce jsem jaksi nepřišel na chuť. Možná asi proto. že jsem před ní četl mnohem zajímavější věci od Kinga.

Nikola_
11.02.2019 2 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale zklamala mě.. od Kinga jsem čekala víc..

Ladyhawke1983
09.02.2019 4 z 5

Jsem milovnicí Stephena Kinga a stejně tak mám ráda podivné, nevyřešené záhady, proto jsem tuto knížku přečetla na jeden zátah a to nejen proto, že je krátká.
Možná někde vzadu v hlavě jsem doufala, že nakonec se vše nějak vyřeší, ale to vůbec nebylo cílem tohoto díla. Přesto však postupné odkrývání informací, doplněné o domněnky mě udrželo v napětí při čtení, příjemné byly i zmínky o zvycích a chování starousedlíků.
Kniha zanechá mnoho otázek, ale na druhou stranu i uspokojí.

martinstefko
23.01.2019 4 z 5

Knihu „Colorado Kid“ musíte číst s tím, že tohle je trochu jiný příběh. Musíte se smířit s tím, že na konci může přijít zklamání. Ale pokud na Kingovu hru přistoupíte, bude vás čtení knihy bavit. Já za sebe mohu říct, že mě tohle tlachání dvou staříků prostě bavilo. King dokázal skvěle rozepsat jeden delší rozhovor dvou mužů a jedné ženy způsobem, kdy jsem měl prostě pocit, že tam sedím s nimi a že to vyprávění také poslouchám. A ne, nakonec mi ani nevadilo, že to končí, jak to končí. A jasně, nevadilo mi ani, že to není horor.

martina0660
23.01.2019 2 z 5

Neurazí, nezaujme...

Lenka.Vílka
10.01.2019 2 z 5

("The mystery continues, Hundreds of feet below the ground, A treasure that cannot be found." ... Oak Island - Our Last Night)

Seriál Haven jsem měla ráda a zajímalo mě, jaká je tedy ta Kingova kniha, podle které to je "volně natočené". Jenže tahle kniha je plácání o ničem a vzhledem k historii povídky jde jenom o rejžování peněz (proč to nevyšlo ve sbírce ale samostatně?!). Ale to bych i odpustila. Narozdíl od děje, který by se dal stáhnout na polovinu stran. Četlo se dobře, ale byla to prostě nuda. Zatím jsem moc knih od Kinga nečetla, takže nejsem "čtenář, co od Kinga něco čeká a jediný důvod špatného hodnocení je to, že nedostal co chtěl". Jsem čtenář, který nevěděl, co dostane. A výsledek ho nebral.

Trochu mě překvapiloo věnování autorovi (bez hvězdičky), který u nás nevydal žádnou knihu... :(

exitus
09.01.2019 4 z 5

Výborná novela, kde nejde o cíl, ale o cestu. Chtěla bych mít záhadu rozřešenou? Asi ano. Užívala jsem si "pouhý" popis událostí? Rozhodně.

addbee
03.01.2019 5 z 5

Tuto knihu nepochopí člověk, který jen očima putuje zleva doprava po stránkách... Myšlenka nespočívá v příběhu samotném, ale v jednotlivých myšlenkách, otázkách a já ji vidím zejména v poselství z doslovu. Bez něj bych se zřejmě nad textem opětovně nezamyslela. Kniha je skvělá, ovšem pokud ji čtete proto, že chcete hororového či mystického Kinga, nedostanete co čekáte.

honza3195
31.12.2018 odpad!

Naprostý brak, nehodný jména svého autora.

opic 12
30.11.2018 3 z 5

To si tak někdy zapnete televizní zpravodajství (bulvár).
A koho nevidíte...jednou z těch moderátorů dostanu ponorku.Zjeví se jakási dramatická reportáž o tragické události.Jakýsi chlapec zapálí dům načež všechno lehne popelem a věc je ve věci expertíz a zkoumání...je možné,že v budově v době činu se nacházel-li lidé ???
Sousedka Kulichová prý o ničem netušila.Chlapec se prý choval normálně a slušně zdravil a v životě by to do něj neřekla...atd.atd.
Víte vlastně,že nic nevíte a to vám musí stačit.Zdánlivě bezvýznamné kulové.
Skutečnost nám uniká.Svědkové nabalují jiné významy.Čas vše jen prohlubuje a vzniká propast každého pohledu na tu samou věc.
Něco podobného dost možná zkoumá Stephen King.Tedy on většinou něco ve svých knihách zkoumá a občas si odskočí s něčím menším.Možná by se mu to nevešlo do něčeho rozsahem většího.Po jeho tvorbě rozsahu nemalého se mu dá jistě leccos odpustit neboli lépe řečeno pochopit.Spisovatelova (nejenom u formátu Kinga) mysl všeobecně,je něco tak krásně záludného.To se tak někdy stane.
Ted vám nádherně zamotám hlavu...che che.
Letitý,kapánek nostalgický příběh oprášený z minulosti odkrývaný dvěma redaktory s odstupem jejich pohledu.Naslouchající mladá studentka generačně sice s jistou naivitou,ale zase částečně nad věcí ? Mohla by snad ona na celou věc...celé to vidět v jiném světle ?
Otázky a zdánlivé odpovědi,které spíše vše halí do větších záhad.Dá se vždy vše vysvětlit v této pomíjivé realitě.Stále nám všem něco uniká okolo nás...
Pro milovníky přímočarých dějů s jasně definovaným koncem to může být docela nelehké ztotožnění.Naopak druzí by mohli být spokojeni,že se jedná o něco docela z jiného soudku.Ono v podstatě jde o velmi příjemnou,skoro by se dalo říct literární chutnou jednohubku.

Martial
15.11.2018 5 z 5

Výborná zápletka....

Petulla72
12.10.2018 4 z 5

Jsem trochu zmatená z některých komentářů... Jistě je to každého názor a ano skutečně se nejedná o typickou Kingovku. Nicméně, co se mého názoru týče, příběh se netáhl, postavy pokládaly skutečně zajímavé otázky, na které je dobré zkusit si odpovědět dřív než budete pokračovat ve čtení.
Je to krásná ukázka ze života, nic není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá a rozhodně nic není tak jednoduché, jako v kriminálce Miami nebo v to je vražda napsala...
Nu, pravda... pokud čekáte krev, horor a další prvky, tohle určitě není kniha pro vás.

Chesterton
05.10.2018 2 z 5

Vypravěči příběhu jsou tak nesympatičtí, děj se strašně vleče, přestává mě zajímat jak to celé dopadne :( Já toho Kinga asi nedám :)

Pitbullka
05.09.2018 3 z 5

Za mě zatím asi nejslabší kniha od Kinga, kterou jsem četla. Ano, byla krátká ale vlastně o ničem, rozuzlení žádné. Škoda.

Fremr
04.09.2018 4 z 5

Colorado Kid je Colorado Kid, tak jako život je životem.
Hodně věcí se děje a co můžeš dělat? Představ si, že najdeš chlápka-nekuřáka na pláži s balíčkem cigaret v ruce, rozkousaným masem v krku a omastkem na dlani, chlápek je navíc mrtvý a opřený o odpadkový koš. Asi tě zajímá proč je mrtvý.

King si psaní této krátké knihy prostě musel užít. Kniha o tom, že se okolo nás děje spousta věcí o kterých vůbec nevíme a o náhodách, které jsou tak nahodilé, že je snad lepší o nich nevědět. Všechno je chaos, většina dění se stejně nedá vysvětlit, život je život a přesně jak říká King v doslovu, Colorado Kidů je na celém světě spoustu.

Já jsem si to užil a žádnou teorii o tom, jak se ze živého Colorado Kida stal mrtvý Colorado Kid nemám. Nebyl by to dobrý příběh, protože bych si to musel vymyslet. Víte co, támhle si něco domyslíte, támhle něco škrtnete a už jste ve fikci nebo možná v reálném světě. Svět plný lží a polopravd, jojo, ten chlápek ví. Kniha, která se schválně tváří jako braková detektivka, ale je pravým opakem.

michalmatousek
31.08.2018 5 z 5

S Kingovým doslovem pochopíš, proč téhle knize nejde dát méně než 5 hvězdiček :)

Pěkný komentář od sharik - viz níže.

ViktorieMars
28.08.2018 3 z 5

Není na ní nic špatného, ale také to není kniha, do které by se člověk zažral a nemohl se odtrhnout. Taková příjemná oddychovka.