Colorado Kid

Colorado Kid https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399399/bmid_colorado-kid-8ys-399399.jpg 3 608 139

Některé záhady jsou neřešitelné… Studentka žurnalistiky přijíždí na odlehlý ostrov kvůli stáži v místních novinách. Jednoho dne se dozvídá, že ostrůvek skrývá záhadu, o níž jí dosud nikdo neřekl. Nakonec jí kolegové z redakce celý příběh vyprávějí: Co byl zač ten muž, který byl před čtvrt stoletím nalezen mrtvý na pláži, kdo ho zabil a proč? Vyšetřování případu opakovaně vedlo do slepých uliček a dodnes se mnoho neví. Místní redaktoři jsou neobjasněným příběhem „Colorado Kida“ fascinováni, vyprávěním utužují dávné přátelství a zároveň zkoušejí profesní vytrvalost mladé stážistky.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Horory
Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

The Colorado Kid , 2005

Astonius
28.12.2017 3 z 5

Kdyby nešlo o Stephena Kinga, hodnotila bych ještě níže.... :-) Moc jsem asi nepochopila nějaký obecný důvod k vydání této knihy bez pointy. A přemýšlet o tom, že "některé záhady jsou neřešitelné" nemusím prostřednictvím beletrie.... Škoda :-)

vorenus
27.12.2017 1 z 5

Tak tohle fakt nebrat a to jsem skalní fanoušek Kinga už skoro třicet let. Nejlepší z celé knihy byl Králův doslov. Ten je za pět hvězdiček. To, že to nemá konec by ani tak nevadilo, když by ten příběh měl nějaké napětí, ale tohle bylo čirý peklo a to nemyslím hrůzu. Ale je fakt, že při Kingově neuvěřitelné plodnosti to prostě někdy neklapne.

ibrahimgilbert
26.12.2017 2 z 5

Staříci v knize pořád dokola opakovali, že se přece nejedná o příběh, a já s nimi musím souhlasit. Velice roztahané, nudné, bez napětí a nakonec člověk prostě musí přijmout, že to nebyl příběh. Nejvíc mě rozčilovalo zdlouhavé spekulování o tom, jak se dostal z Colorada do Maine. Tímto anebo tamtím letadlem? Pěšky? Autem? Tohle opravdu není typická "Kingovina" a snad by se i mohlo zdát, že to Stephen King nenapsal, pouze připojil doslov, kterým se snažil obhájit nedotaženou knihu.

susanka1982
20.12.2017 2 z 5

Nemožné se stalo možným a Mistr mě poprvé zklamal. Kdybych nevěděla, že čtu knihu od něj, ani bych to nepoznala.

Pralev
16.12.2017 1 z 5

Tak tohle byla opravdu zoufalost. Naprostá rezignace na snahu o příběh nebo zápletku. Prostě si dva staříci s mladou kolegyní u sendvičů a kávy povídají o jedné nepříliš zajímavé a nevyřešené záhadě. Na to, že k žádnému rozuzlení či vysvětlení nedojde, je čtenář opakovaně upozorňován, takže zklamání na závěr se nekoná, přesto pachuť a pocit úplně ztraceného času po dočtení zůstane. Ještě že je to tak krátké a člověk to na posezení během dvou hodin slupne jako jednohubku. Přesto mi je smutno, když pomyslím, kolika nadějným začínajícím spisovatelům žádné vydavatelství nevydá jejich zajímavé příběhy, zatímco tohle se tiskne jako o závod a spousta lidí (včetně mě) si to koupí a přečte jen proto, že na obálce stojí Stephen King...

baroo
04.12.2017 3 z 5

Kniha je to tenká, bez pořádného děje a závěru. A stejně se mi celkem líbila. Mám takový pocit, že od Kinga už budu milovat úplně všechno.

Dominik106
03.12.2017 2 z 5

celkem dobrý.

Marta1510
29.11.2017 2 z 5

Na to jak moc miluju Stephena Kinga, se mi tahle kniha moc nelíbila. Strašně jsem se na ni těšila a po přečtení to bylo pro mě celkem zklamání. Ano, některé záhady zůstanou nevyřešeny, ale když v knize není pořádný děj ani pořádný závěr? Nic co by mě na této knize zaujalo.

MM_Master
18.11.2017 5 z 5

"Některé záhady zústanou nevysvětlené."

Icequeen
17.11.2017 4 z 5

Pozorne si prečítajte prvú vetu z popisu "Některé záhady jsou neřešitelné…" a potom sa nad ňou trochu zamyslite. Logicky sa dopracujete k záveru, že s koncom knihy neprichádza riešenie. Nenadávajte mi, kniha sa tým netají. Ak nie ste schopní uniesť značnú dávku frustrácie alebo knihy čítate výlučne kvôli rozuzleniu a kašlete na text medzi úvodom a záverom, Colorado Kida nečítajte. Ak ste však schopní užiť si Kingovu výnimočnú zručnosť vo vytváraní krásnych, mnohorozmerných postáv, ktoré sú zasadené do lákavého a tak trochu (pre nás vnútrozemcov) záhadného prostredia, smelo do toho. Ja osobne som si pošmákla na rozprávaní dvoch ostrovných dedkov a užila si každé jedno múdro, ktoré im vypadlo z úst.

Andynka
05.11.2017 3 z 5

Kniha se četla lehce, ale příběh je opravdu slabší. Takove věřte-nevěřte ve psané formě. :-D

BarkaS
04.11.2017 3 z 5

Ano, každý příběh má svoje kouzlo, bez ohledu na to, co se v něm odehraje (v tomto případě tedy spíš neodehraje). Jenže v tomhle případě mi chyběl nejen ten příběh, ale i detailnější rozpracování postav. A záhada samotná mi prostě, navzdory mistrovu záměru, nestačila.

iLuciferie
28.10.2017 3 z 5

Milé, nenáročné vyprávění - jednohubka.

Christo
24.10.2017 3 z 5

Taková nudnější povídka...

Sobotikova
21.10.2017 2 z 5

Nechce se mi věřit, že Kingovi dávám jen dvě hvězdičky, ale je to tak. To bylo hodně slabé...začátek, prostředek i konec ...nic, vůbec mne to nechytlo.

Obuvník
18.10.2017 4 z 5

Takový nenápadný příběh, pod kterým bublají emoce. Skoro slyšíte tu pokličku, jak poskakuje nad rozpáleným hrncem. Miluji Kinga a nikdy jsem se tím netajil (žena o tom ví). Kniha neobsahuje žádné vytříbené scény nebo dechberoucí popisy. Přirovnal bych ji k takové Popelce mezi Kingovými tlustopisy. Popelka měla tři oříšky, Colorado Kid zase otisky prstů, které na něm zanechal jeden z největších vypravěčů naší doby.
Přesto jsem po dočtení cítil jakousi nespokojenost. Uchlácholil mě až autorův doslov, který objasňuje důvod vzniku této knihy. Jako kdyby Stephen tušil, co za pocity ve čtenáři vyvolá, a pak jen zvedl ruku: "Klid, přátelé. Kohout ještě nekokrhal."
Zase mě doběhl. Starý lišák...

Igramul
17.10.2017 4 z 5

Je to taková příjemná oddechovka od Kinga :) Mě se líbila a záhadu si můžete domyslet dle svého :)

Basta1912
15.10.2017 3 z 5

Slibný začátek - očekávala jsem od Stephena alespoň šokující závěr. Jinak ale moc pěkně napsané, čtivé, vtáhne do děje. Samotný příběh má ale možná větší potenciál, než autor využil.

danny_21
13.10.2017 2 z 5

Slabá novelka, která svou formou a délkou spíš odpovídá povídce delšího rázu. King si rozhodně dnes může dovolit experimentovat se žánry a dělá to často, nicméně ani jemu tentokrát neodpustím slabý námět, které pořádně nikde nezačíná a nekončí, jedna mrtvola detektivku nedělá, na thriller to nemá koule a obsahově a filosoficky mě to úplně minulo - sorry Steve, takhle ne - 40 %

mot33
08.10.2017 4 z 5

Klasický King jako rozšířená povídka sice tomu kousek chybí ,ale u mě jako milovníka věcí od autora ano.