Hadohlavec

Hadohlavec https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342757/bmid_hadohlavec-ve3-342757.jpg 4 502 114

Čínské thrillery série

Čtvrtý díl ze série čínských thrillerů Americká patoložka Margaret Campbellová se vrací domů, kde ji však čeká kamion plný mrtvých Číňanů a konfrontace s vlastní minulostí. Pekingský detektiv Li Jen je poslán na čínské velvyslanectví do Washingtonu, aby zjistil, proč se jeho krajané udusili v uzavřeném chladicím voze v jižním Texasu. Navíc se opět setká se ženou, která utekla z Číny i z jeho života. Dostanou za úkol znovu spolupracovat a přijít na to, kdo stojí za obchodem s ilegálními čínskými imigranty, který vedl k texaské tragédii. Zjistí, že imigranti byli nedobrovolnými přenašeči smrticího nákladu. Li a Margaret, zápasící s démony společné minulosti, se ocitnou v závodu s časem, aby zneškodnili biologickou časovanou bombu, která hrozí, že zničí nejen jejich budoucnost, ale budoucnost celého lidstva.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Host

Snakehead , 2002

petrarka72
23.05.2018 4 z 5

Ha! Tušila jsem, že May není žádné ořezávátko a že i čínské thrillery začnou být zajímavé! První díl byla tak nepokrytá romance, že se mi otvírala kudla v kapse, další měly vzestupnou tendenci, a tak jsem to zkoušela znovu a znovu - a Hadohlavec je konečně něco... Současné problémy světa, od ilegální imigrace po ekoterorismus, napětí a humor ve vyváženém poměru. Konečně...

Nočnípták
15.04.2018 3 z 5

Mám ráda knihy Petra Maye. Hadohlavec se mě líbil možná o trochu méně než předchozí díly z čínské série, ale asi proto,že se neodehrával v Číně.Přesto mě to neodradí a už se těším na další díl.

Prateri
14.04.2018 4 z 5

Čínští imigranti se vydali na cestu za americkým snem. Sen je sen, a málokomu se splní. Realita je krutá. Pan Peter May je vypravěč, který nás tou cestou plnou utrpení provede. A já objevila pro sebe dalšího skvělého spisovatele, kterému jsem se vyhýbala. Tak teď to napravím.

Str.148: Víte, nikdy jsem nebyla přesvědčená, že máme právo připravit člověka o život, ať už udělá cokoli. Myslím, že o tom rozhoduje jen ten nahoře.

keselylenka
10.04.2018 4 z 5

Čínskou sérii mám ráda, ale u tohoto dílu jsem musela ubrat hvězdičku. Přišlo mi, že nebyl až tak napínavý ani akční a hlavně už mě velmi unavovala dějová linka mezi Margaret a Li Jenem. Už to je prostě moc a byla to v tomto ohledu nuda.

vincek1
21.02.2018 3 z 5

Třetí kniha tohoto autora, kterou jsem četl. Napínavé, plné zvratů a samozřejmě střet dvou různých světů. Jako oddechové čtení výborné, jen čtení na noc bych až tak moc nedoporučoval, přece jen občas drsné.

konicekbily
07.02.2018 5 z 5

Dokonalá znalost prostředí, nejenom amerického - myslím tím severo i jihoamerického- i čínského mu umožnila napsat další skvělé pokračování "čínské série". A mne přinutil k úvahám o nerovnoměrném vývoji lidstva v různých koutech naší planety. Příští díl si rád přečtu.

petunkav
10.01.2018 5 z 5

No musím říct, že o fous slabší než předchozí tři díly. Možná slabší tím, že děj se neodehrává v Číne, možná ne... Těžko říct.
Ale pro mě stále za pět hvězd. Pěkná, svižná, děj lehce přes čáru - ale to pro mě není na škodu. Možná v té naší bláznivé době by mohlo i záměrné očkování populace ničivým virem skutečně proběhnout.
Takže za mě opět ano........., pěkné čtení.

bgott
30.12.2017 4 z 5

Petera Maye čtu ráda, všechny jeho série. Hadohlavec asi není "top", ale kniha se mi četla dobře a nenudila. Vše ostatní už bylo asi napsáno - viz např. komentáře PetK a haski.

kikies
22.12.2017 3 z 5

Slabší kousek série. Vývoj vztahu hlavních hrdinů je až příliš rozvláčný, spíše stagnující a začíná lehce nudit. A přístup k děsivé a nakažlivé nemoci je podezřele laxní a nezodpovědný. To jsou dvě věci, které mi pily krev. Jinak to není špatné, ale rozhodně to nepatří k tomu nejlepšímu. Bohužel. Čínské prostředí bylo atraktivnější...

Fíček01
15.12.2017 5 z 5

Skvělá, napínavá až do konce, těším se na pokračování!

Ben Nevis
08.12.2017 4 z 5

Hadohlavec mi byl sympatický tím, jakou dostali uprchlíci čočku a že ta mexická zeď má smysl i pro jejich ochranu. Kdyby, blbci, migrovali do EU, dostanou ubytování, kapesné i právní pomoc bez nutnosti dřít na dluhy v továrně. ;-)

Lehký spoiler: Musím zkritizovat lehkověrný přístup postav ke smrtelné nákaze. "Sice mám v sobě virus, který může zabít miliony, ale nenechám si tím omezovat život. Přece stačí, když se budu vyhýbat nějaké potravině".

moni.ka
17.11.2017 5 z 5

Po dvou knihách ze série Enzo příjemné zjištění, že Peter May pořád umí i něco jiného než Hebridy. Pobavilo, nemohla jsem se odtrhnout.

Vltaava
15.11.2017 1 z 5

Jedním slovem slabota. Ona vůbec ta čínská série je hodně slabá - oproti ostrovní sérii je o tři patra níž, ale pokud se předchozí díly odehrávaly v Číně, tak tam byly aspoň zajímavé reálie. Tohle se odehrává v USA, ale nic se o tom nedozvíme. Je to jen pozadí. Osobní linka je fakt už k nečtení, Margaret a Li jsou ta nejnudnější dvojka. A ta detektivní linie - autor už neví, čím by překvapil, a tak vrší jedno přes druhé - uprchlíky, biologické zbraně, Východ-Západ, strašení, všecho na jednu hromadu, náhoda stíhá náhodu, všechno se mu hodí do krámu. Jak už tady někdo trefně a výstižně poznamenal, je to telenovela v knižním vydání.

PetK
05.11.2017 4 z 5

Měla jsem delší pauzu, ale mám dojem, že mě to bavilo víc než předchozí díl. Asi ta změna prostředí z Pekingu do USA, ty věčné popisy katastrofální dopraví situace už mi dost lezly krkem. :-) Zápletka mně přišla jako kombinace modifikované rýže z (tuším) hned prvního dílu a Brownovy nakažené vody... Ale co furt vymýšlet nového, že. :-) A vlastně se těším na další vývoj příběhu hlavních hrdinů.

haski
22.10.2017 4 z 5

Kniha je logickým pokračováním celé čínské série. Je čtivá, až někdy těžko uvěřitelná, ale dejme tomu. Kdoví, možná, že skutečnost je někdy ještě horší. Stojí za přečtení.

Danko81
20.10.2017 5 z 5

Další z výborných čínských thrilerů od toho autora. Trochu mi chybělo čínské prostředí, které dělá tuto sérii zajímavou a chvílemi děj připomínal klišé jiných autorů, ale určitě se těším na pokračování.

svatas007
11.10.2017 4 z 5

Série knih z Číny mi sedla a tak je logické, že jsem sáhnul po dalším pokračování. Byl jsem spokojen, protože postavy se chovaly tak, jak bych čekal. Příběh má v podstatě dvě dějové linky - jedna souvisí s uprchlíky, druhá s pokoutným výzkumem.
Uprchlické téma je v tuto chvíli navýsost aktuální, jenže popisuje jiný kontinent a jiné migranty. Osudy ale budou velmi podobné, i když silný mafiánský přídech asi v Evropě nezažíváme.
Trochu nesvůj jsem byl z druhé linie a to důvodu strašení východním blokem. Nemůžu prozradit o co šlo, ale prostě to tam bylo. Nevím však, proč se autor měl potřebu takhle vyhranit. Asi to bude založeno na nějaké realitě, ale prostě mi to moc nesedělo.
Pokud mám být objektivní - kihu si kupte, nebude vás nudit. Děj má spád a "koule", je dostatečně "hnusný" a zároveň takový "telenovelový". No nic....

Marcela52
11.10.2017 2 z 5

Přestože tohoto autora čtu ráda, tentokrát jsem knihu odložila. Téma nelegálních vývozů utečenců jsem nějak už neměla ani chuť ani sílu číst... Nemohu tedy objektivně hodnotit.

burakino
06.10.2017 4 z 5

Kniha byla opět velmi čtivá a napínavá až do konce. On to Mistr asi ani jinak neumí. Navíc téma bylo hodně zajímavé a čtvrtý díl mi přišel zase o něco lepší než předchozí, takže už se nemohu dočkat dalšího. Dal bych i pět hvězdiček, ale ty si schovávám na další příběh z nevlídných Hebrid :-)

kahuda01
06.10.2017 4 z 5

Mám rád tuto "čínskou" sérii, ale toto byl slabší díl, trochu přitažené za vlasy, ovšem stále velmi dobré.