Hadohlavec

Hadohlavec https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342757/bmid_hadohlavec-ve3-342757.jpg 4 502 114

Čínské thrillery série

Čtvrtý díl ze série čínských thrillerů Americká patoložka Margaret Campbellová se vrací domů, kde ji však čeká kamion plný mrtvých Číňanů a konfrontace s vlastní minulostí. Pekingský detektiv Li Jen je poslán na čínské velvyslanectví do Washingtonu, aby zjistil, proč se jeho krajané udusili v uzavřeném chladicím voze v jižním Texasu. Navíc se opět setká se ženou, která utekla z Číny i z jeho života. Dostanou za úkol znovu spolupracovat a přijít na to, kdo stojí za obchodem s ilegálními čínskými imigranty, který vedl k texaské tragédii. Zjistí, že imigranti byli nedobrovolnými přenašeči smrticího nákladu. Li a Margaret, zápasící s démony společné minulosti, se ocitnou v závodu s časem, aby zneškodnili biologickou časovanou bombu, která hrozí, že zničí nejen jejich budoucnost, ale budoucnost celého lidstva.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Host

Snakehead , 2002

Ales.BD
25.02.2019 3 z 5

Trochu se to cyklí. Margaret by mohla Li Jena přestat mlátit a oslovovat ho hajzle. Je inteligentní doktorka, už by jí mohlo dojít, že osudu neuteče. Likvidace vztahových konkurentů nějakou strašnou smrtí začíná být monotónní a použití šíleného vědátora je autora trochu nedůstojné. Li Jenovo rodinné shledání na druhém konci světa za nepravděpodobných okolností nepůsobí důvěryhodně a vadily mi oslavné řeči o Americe, od rodilého Skota marketingově podbízivé. Jinak to docela ujde.

P1tr
20.02.2019 3 z 5

Hadohlavec nabízí nadějný námět přesahující do aktuálního dění v USA, který je bohužel shazován mnoha slabými, někdy dokonce až trapnými momenty a zejména nekončícími trablemi ve vztahu/nevztahu ústřední dvojice. Právě romantická linka je už obehraná a velmi chabá, neboť se neustále točí v kruhu a moc se nikam neposouvá. A když konečně k náznaku pokroku dojde, je mi to jako čtenáři už vlastně jedno, neboť jsem o hlavní postavy již ztratil zájem a díky jejich pubertálnímu a nelogickému chování je nedokáži mít v lásce. Detektivní složka příběhu je solidní a jde celkem do hloubky. Servíruje pár nových, zajímavých postav sympatičtějších než Li s Margaret. Bohužel chytlavý děj je narušován nepovedenými momenty a zvraty, zejména koncem, který je až k smíchu, což narušuje plynulost zážitku a potápí knihu k průměrným hodnotám. Velikou slabinou nejen této knihy, ale celé série, je záporák, jehož motivace mi nepřišla příliš přesvědčivá a hlavně jeho způsob odhalení nepotřebný a samolibý, což je motiv u Petera Maye se opakující. Pokud se vám líbily předchozí díly, budete nadšení i tímto. Pokud ale nejste fanoušky čínských thrillerů, pak Hadohlavec váš názor nezmění.

raty
25.01.2019 4 z 5

Autor, pro kterého mám velkou slabost. Asi jsem neměla čínskou sérii nechávat na konec po všem, co je od něj lepší. Tento díl opět napínavý (čte se to skoro samo). Žhavé téma nelegální migrace přesunulo děj do Ameriky. Bohužel méně uvěřitelná zápletka a konec mě vyloženě zklamal. Tak velký problém si nezasloužil utnout bez vysvětlení, co bude dál.

oskli
18.01.2019 5 z 5

Po třetím dílu, který mě štval, jsem se tentokrát potěšila. Jak při čtení, tak při poslechu (střídala jsem knihu a audioknihu). Tentokrát nepůsobil rušivě komplikovaný vztah Margaret a Li Jena, přesun z Číny do Států byl fajn osvěžením. Kniha se čte i poslouchá skvěle, děj má spád, téma je zajímavé. Jediné, s čím mám problém, je popis akčních scén, ty Mayovi nějak nevěřím. Ale i přesto jeho knihy miluju a hodnotím vysoko :-)

sassenkka
17.01.2019 4 z 5

Hadohlavec byl pro mě o malinko slabší, než druhý a třetí díl Čínských thrillerů, kterým jsem dala po pěti hvězdách. Nevadilo mi téma, to mě naopak bavilo velmi, stejně tak i nové postavy, které se objevily. Ale možná mi malinko začaly vadit ty staré. Konkrétně to, co se děje mezi Margaret a Lim, už mi přijde malinko ohrané a nudné, a Margaretiny myšlenkové pochody (ohledně tohoto) už mě vážně místy štvaly.
Ale jinak jsem byla spoko. Přesunutí děje do Ameriky byla příjemná změna, bylo to opět velmi poutavě napsané. A musím říct, že posledních asi 30 stran jsem byla jako na trní a hltala a hltala.
Na Běžkyni se moc těším a doufám, že se ti dva konečně proberou. :)

Karborund
15.01.2019 3 z 5

Mám na P.Maye trochu přísnější nároky, protože patří mezi absolutní spisovatelskou špičku a tak vždy očekávám od jeho knih maximální čtenářský zážitek.Možní i proto hodnotím Hadohlavce pouze lepším průměrem. Tématicky velmi zajímavé, aktuální i pravděpodobné. Bohužel jsem se v této serii nenaučil mít rád Liho ani Margareth. Jejich vztahové patálie beru jako nutné zlo. Závěru chybělo napětí, spíše mi vyvolal úsměv na tváři.Za přečtení však kniha rozhodně stojí.

bee88maja
08.01.2019 5 z 5

Z Čínské série, je tahle pro mne, ze všech nej. Nejspíš to bude ovlivněno tématem, které se knihou line a vědomí, že podobná témata jsou víc než aktuální.

simona5r
04.01.2019 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Výkon narátorů jen umocňuje zážitek z knihy. Kombinace napětí, pátrání, odhalování spolu s náhledem do osobního života postav je skvělá.

asam
01.01.2019 4 z 5

May dokáže čitatele zaujmout od první stránky. V tomto díle se vyskytuje méně osob , hlavně osob s čínskými jmény- a to je dobře. Patoložka Margaret a detektiv Li Jen stále řeší vzájemné vztahy, což trochu připomíná červenou knihovnu. Ovšem hlavní téma knihy - nelegální pašování lidí a hrozba biologických zbraní - vás nenechají chladné. To není žádné sci-fi, to je skutečný problém naší doby.Až člověka při čtení mrazí.

Lotka
31.12.2018 4 z 5

Napínavý příběh od začátku do konce. Hlavně na úrovni, bez klišé. A rychle do dalšího dílu.

Eduarda
29.11.2018 2 z 5

Vím, že budu nadávat - a stejně sáhnu po dalším dílu. Kouzlo Petera Maye. Tahle série je fakt ujetá.

mosem
08.11.2018 4 z 5

Příběhu se nedá upřít napětí, nedá se mu upřít ani spád děje. Poněkud horší to je se samotnou základní myšlenkou, na které je příběh vystavěn. Myšlenka, které podle mne nemohl uvěřit ani autor sám. Kdyby jí poněkud ubral na neuvěřitelnosti a závěrečném, téměř humorném rozluštění spouštěče, bez rozpaků bych knize dal 5 hvězd. Ale zde byla hrozba dotažena až do absurdna, a poslední 3 stránky by snad našly své místo v knihovně harlekýnek (nic proti gustu, ale detektivkám tahle forma nesluší). Takže napínavé, příjemné čtení, ale v čínské sérii to slabší. Takže jen 4 hvězdy.

evickakyticka
21.10.2018 4 z 5

May je jeden z mála autorů, u kterého víte, že čtení bude silně návykové. Že začnete číst a nepřestanete dokud nebude konec. Další z čínských příběhů, u kterého to nebylo jinak. Super!

Susan94
07.10.2018 4 z 5

Začátek příběhu jsem přímo hltala, změna prostředí mi vyhovovala. Zajímavý námět v zápletce, byl zase originální. Později se na můj vkus děj trochu vlekl. Oceňuji jak si autor opět dokázal vytvořit dějovou nitku, ve které může opět pokračovat. Vzhledem k tomu kolik autor již napsal knih je to obdivuhodné.

michaela6503
30.09.2018 5 z 5

Tahle kniha mě samozřejmě bavila stejně jako předešlé tři. Ráda jsem uvítala změnu prostředí i téma případu, ten mě vážně bavil a teď se už jen těším na další pokračování!

TomTomis
26.08.2018 3 z 5

Tento díl se mi líbil nejméně. Asi proto, že se neodehrával v Číně. Byla tu sice řešena čínská imigrace do USA, ale tohle mě opravdu nebavilo. Taky díky dodržování pravidla o znalosti pachatele, bylo jasné, že nakonec viníci budou dost dobře známí hlavní dvojici, která se opět do případu zamotala. Jdu si přečíst Běžkyni, snad budu spokojenější...

Strnady095
24.08.2018 2 z 5

...tak jo, jde se na Běžkyni...ten virus jsem nějak nevěřil...

septime
21.08.2018 3 z 5

Na jednu stranu dobré téma - ilegální imigrace, na druhou stranu zase ten nekončící románek, ale ten se asi bude táhnout celou serií. Škoda, že se Peter více nedržel toho prvního. No nic, hurá na Běžkyni.

TeaPeter
12.08.2018 3 z 5

Tento díl mě až tolik nezaujal. Možná proto, že se tam mísilo mnoho motivů a mnoho "náhod". Kdyby se autor více koncentroval na motiv pašování lidí a odpustil si motiv chřipky, kniha by mohla být mnohem silnější a působivější.

marve
24.07.2018 3 z 5

Dobře napsaná čtivá detektivka, podobná předchozím autora.