Hlasy v bouři

Hlasy v bouři https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475053/bmid_hlasy-v-bouri-Tls-475053.png 4 732 204

Černá zima série

Clare si vybavila zimu. A opuštěná auta u krajnice, hračky poházené na silnici. Vybavila si nekonečnou vánici a hrůzu, kterou nedokázala vysvětlit. A pak už nic… Když se probudila, ležela celá rozbolavělá a vyděšená v prastarém, ponurém domě, připomínajícím spíše starodávné šlechtické sídlo. U postele seděl neznámý mladý muž a tvrdil, že měla ve vánici autonehodu. Našel ji a přinesl do svého domu. Clare by ze všeho nejraději utekla, ale je až příliš slabá a vánice za okny stále nepolevuje. Uvěznila je v domě a Clare nezbývá než čekat. Mladík se k ní chová mile, ale Clare si není jistá, nakolik mu může důvěřovat? On tvrdí, že jsou v domě sami, ale ona má pocit, že vidí a slyší věci, které naznačují, že kolem někdo slídí a čeká na příležitost. Napětí stále stoupá a s ním i pocit, že se z nich stala lovná zvěř. Clare dochází k závěru, že její nehoda nebyla náhodná. Venku za dveřmi na ni něco číhá, něco čeká, až opustí bezpečí kamenných zdí… něco strašného, nelidského a krutého.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

Voices in the Snow , 2020

Nixa
18.10.2021 5 z 5

Nemohla jsem se od knihy ani odtrhnout! Kniha byla neuvěřitelně čtivá a ani v půlce si nejste jistí co a jestli vůbec něco Clare a jejího společníka ohrožuje. Jsem opravdu zvědavá na další díl, protože tohle bylo skvělé a skončilo to hodně napínavě.

petra2284
17.10.2021 1 z 5

Začátek knizky super, za cetla jsem se, ale jak přišli ti zombici, tak toto fakt už ne.....
Od autorky to byla druhá kniha co jsem cetla a jestli má všechny knihy do kterých strká zombie, duchy, kteří mluví, atd. Tak to asi byla poslední kniha co jsem od ní cetla.....

Arwen777
17.10.2021 2 z 5

Ani nevím, co napsat. Duch domu Ashburnů se mi líbil, Tajemství sídla Craven Manor už méně. Ale asi by se autorka měla držet duchů, tohle bylo velice slabé. A ještě jako počátek série?
Myšlenka nepůvodní, připomíná to populární sérii americké produkce. Jsem poměrně bojácný člověk, ale jako horor to na mě nepůsobilo. Málo napětí, podivné dějiště na to, že to má být ze současného světa, slabé dialogy. Rozmary počasí a překonávání sněhových a ledových překážek špatně představitelné a uvěřitelné. Snad jen ta romantika, nemělo by to být nakonec zařazeno do romantických knih?
Nečekala jsem moc a dostala ještě méně, v sérii pokračovat určitě nebudu.

Lenda777
15.10.2021 5 z 5

No... Horor to moc nebyl, ale pokračování o Clare a Dorranovi bych si přečetla s chutí.

LukBook
11.10.2021 5 z 5

Za mě moc sympatická kniha se skvělou atmosférou. Navíc vedle hororu nabízí i prvky postapa a na své si přijdou i romantici. Rozhodně se jedná o napínavou záležitost, vhodnou do nadcházejících podzimních i zimních večerů.

postrach
10.10.2021 5 z 5

Po dlouhé době kniha od Darcy,která se mi líbí.Začátek pomalý.Starý tajemný dům v lese,tajemství,duchařina....Těším se na další knihu ze série.

Šárka88
10.10.2021 5 z 5

Musím říct, že to byla oddechová pohádka pro dospělé, i přesto se mi dej moc líbil a doporučuji.

Turante
10.10.2021 4 z 5

Darcy prostě umí. Příběh je sice zvláštní kombinace strašidelného domu, romantiky a postapa, ale je to tak skvěle a napínavě vyprávěné, že vás to nepustí. Doufám, že brzy vyjde pokračování a jsem zvědavá, zda bude pokračovat z pohledu Clare nebo jiné postavy?

Zuzulinka
30.09.2021 4 z 5

Kniha byla hodně čtivá. Napínavá a zajímavá. Jelikož nejsem zastánce hororů, dávám o hvězdičku méně.

nikca3976
27.09.2021 5 z 5

miluju horory...miluju Darcy...strašně se mi to líbilo i když jsem teda čekala něco jako byly strašidelné domy...bylo to hodně čtivé a napínavé jak kšandy..četlo se to úplně samo...s každou dalsí stranou jsem byla zvědavější a napjatější a čekala jsem kdy přijde ten zvrat a začne se tam pořádně něco dít,ale i když to bylo více méně ze začátku o ničem tak to bylo hodně dobře napsané a velice zajímavé..Doranova máti byla totálně vyšinutý magor..
dost mě tady překvapila romantická linka ani jsem nečekala že se něco takového vůbec stane :) no jsem hodně zvědavá na další díly…doufám že se dočkám co nejdřív

Arlienen
26.09.2021 3 z 5

Kniha se mi četla dobře, stejně jako se mi čtou všechny knížky od autorky. Za den jsem ji měla přečtenou, tak moc mě bavila!
Už abych měla v ruce další díl.

TerezaMondeková
21.09.2021 4 z 5

Poslední dobou jsem si knihy od téhle autorky strašně oblíbila, takže jsem se na její novou knihu těšila. Navíc mě hodně zaujala i svým popisem, působivou obálkou, takže jsem si ji musela koupit. Vůbec nelituji.
Autorka skvěle vykreslila atmosféru strašidelného domu, který je plný tajemství. Ale i tak jsem se během knihy vůbec nebála, i když jsem ji četla v noci. Taky mi přišlo, že první polovina knihy je trošku slabší. Nepřišlo mi, že by se tam dělo něco extra, až na pár výjimek. Druhá polovina knihy mě bavila mnohem víc. Sice už bylo vyzrazeno, co se děje, ale i tak mi přišlo, že druhá polovina je zajímavější, napínavější, překvapivější.
Taky se mi líbilo, že k sobě hlavní hrdinové měli blíž. Líbilo se mi, jak si kryli záda, jak se sbližovali... to jiskření mezi nimi dodalo příběhu takové kouzlo. Ale rozhodně jsem nezáviděla hlavní hrdince takové setkání s tchýní! Celkově se mi kniha líbila, takže do dalších dílů se rozhodně pustím. Jenom doufám, že to nebude trvat dlouho.

Carrie..
19.09.2021 3 z 5

Od Darcy jsem přečetla všechno. Miluju její strašidelné domy i Kořist byla dobrá, ale tato kniha je rozhodně nejslabší. Žádné "wau" se nekonalo,prostě se to tak pozvolna táhlo.. Neurazí , nenadchne..

Nikollinka
19.09.2021 5 z 5

No tak tohle? To bylo naprosto dokonalý! Miluju všechny knihy od Darcy, ale tahle je za mě nejlepší.. Nutně potřebuju další díl!

AlenaO
18.09.2021

Další kniha od mé oblíbené spisovatelky. Moc jsem se těšila a nebyla špatná. Ale... kdybych tuhle četla jako první tak si další knihy od této spisovatelky nepořídím. První knihy o domech mi přišli nejlepší,napínavé kdy mi ani nešlo přestat číst. Kdy jsem knihu měla za 2 dny přečetlou. Tuhle jsem četla něco kolem týdne. Za mě střední cesta

PeM
17.09.2021 2 z 5

Moje oblíbená autorka....ale tohle ne. Do půlky knihy jsem si chrochtala, jak je to napínavé, no, jak to všechno vylezlo, už mě to nebavilo. Nemám ráda tohle téma a další díl(y) si zřejmě nepřečtu.

Monkas1
16.09.2021 5 z 5

Za mě ano doporučuji

Veronika2692
16.09.2021 3 z 5

Darcyiny předešlé knihy se mi líbily více. Chápu, že se teď jedná o novou sérii a vlastně vzhledem ke konci tohoto příběhu, si nejspíš další díl pořídím, ale nemůžu říct, že by mě nadchla nějak zvlášť. Až v druhé polovině knihy vyjde najevo, o co celou dobu jde, Claire a Dorran jsou pravděpodobně téměř nesmrtelní, vzhledem k tomu, co vše přežijí. Ale nebylo to špatné.

IvanaB
15.09.2021 3 z 5

Po "domech" jsem čekala víc, tady jsem se nebála, i jsem přeskakovala text, takové překombinované.

Domisek1
13.09.2021 5 z 5

WOW!!! Tak tahle knížka mě teda bavila. Skvěle se četla.krásný příběh dvou lidí co se do sebe zamilují a za zády mají tlupu bestií. Obě postavy jsou moc milí a sympatický. Ovšem teda to není takový horor jako jsou od spisovatelky domy s duchy ale i tak jsem se občas bála. Už se moc těším na další pokračování.. Kniha mě děsně bavila.

americká literatura horory

Darcy Coates
australská
2019  80%Duch domu Ashburnů
2019  76%Tajemství sídla Craven Manor
2021  83%Kořist
2020  85%Přízraky domu Carrowů
2021  71%Hlasy v bouři

Kniha Hlasy v bouři je v