Hlasy v bouři

Hlasy v bouři https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475053/bmid_hlasy-v-bouri-Tls-475053.png 4 733 204

Černá zima série

Clare si vybavila zimu. A opuštěná auta u krajnice, hračky poházené na silnici. Vybavila si nekonečnou vánici a hrůzu, kterou nedokázala vysvětlit. A pak už nic… Když se probudila, ležela celá rozbolavělá a vyděšená v prastarém, ponurém domě, připomínajícím spíše starodávné šlechtické sídlo. U postele seděl neznámý mladý muž a tvrdil, že měla ve vánici autonehodu. Našel ji a přinesl do svého domu. Clare by ze všeho nejraději utekla, ale je až příliš slabá a vánice za okny stále nepolevuje. Uvěznila je v domě a Clare nezbývá než čekat. Mladík se k ní chová mile, ale Clare si není jistá, nakolik mu může důvěřovat? On tvrdí, že jsou v domě sami, ale ona má pocit, že vidí a slyší věci, které naznačují, že kolem někdo slídí a čeká na příležitost. Napětí stále stoupá a s ním i pocit, že se z nich stala lovná zvěř. Clare dochází k závěru, že její nehoda nebyla náhodná. Venku za dveřmi na ni něco číhá, něco čeká, až opustí bezpečí kamenných zdí… něco strašného, nelidského a krutého.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

Voices in the Snow , 2020

evin84
13.01.2022 4 z 5

Rychle jsem se do knížky zacetla. Nebyla špatná a jsem zvědavá na další díl který si určitě by přečtu.

Darktherka
12.01.2022 3 z 5

Tak dočteno a pocity všelijaké. Četlo se to celkem dobře, líbila se mi ta strašidelná atmosféra, kdy se člověk bojí někam jít, ale myslím si, že některé věci mohly být dotazenejsi. Druhý díl si určitě přečtu, jsem zvědavá jak se to bude vyvíjet

Ladyhawke1983
10.01.2022 4 z 5

Když si odmyslím tu romantiku, která mě obvykle štve téměř ve všem, tak se mi kniha moc líbila. Je to zase něco jiného, než je Darcy zvyklá psát, jiný styl než duchařina, trochu víc akční, trochu víc postapo (její tajemné domy jsou fajn, ale protože na duchy nevěřím, tak potřebuju sem tam oddech a něco jiného). Kdybych mohla, přečtu ji na jeden zátah, četla se opravdu docela dobře.
Lepší je první polovina, kdy jsem tak nějak vždycky očekávala, co se vlastně stane, objeví apod, poté, když už se závoj tajemna poodestře, tak je styl změní.
Konec byl sice předvídatelný, ale těším se na druhý díl.

Julinka679
07.01.2022 3 z 5

Od Darcy jsem měla tu možnost toho přečíst více, ať už několik knih ze série Strašidelné domy nebo i její Kořist, která pro mě byla zatím nejlepší.
Hlasy v bouři jsou čtivé, zajímavé a jako začátek série to vůbec není špatné. Osobně to hororem nazvat nemůžu ale bylo to mrazivé, občas děsivé a v kůži hlavní hrdinky bych se opravdu octnout nechtěla.
Za mě zatím 3,5* a doufám, že druhý díl bude ještě lepší.

IvikaS
06.01.2022 2 z 5

Tak trochu slátanina ale dobře se to čte.

ThrillerLove
05.01.2022 4 z 5

První kniha od autorky, kterou jsem četla.

Začátek takový zdlouhavý, ale na to, že nemám ráda horrory a romány a tahle kniha je obojí tak to bylo fajn čtení.
Romantika v knize fakt skvělá. Takže mi téměř nepřišlo, čtu horror. Jo místy jsem se bála, ale jsem strašpytel obecně. Hlavně když to čtěte večer a pak jděte po tmě domů .

Opět je to kniha ze série a tak i u této série věřím, že další díly se mi budou líbit více. Konec knihy velmi zajímavý.

NikiGrouse
03.01.2022 3 z 5

Trochu z jiného soudku od Darcy Coates. Oblíbila jsem si strašidelné domy, u téhle série zatím nevím. Mám trochu rozporuplné pocity. Toto téma a typ ,,příšer" moc nemusím (navíc Dorranova matka, to už byl bizár:-D) . Kniha se ale celkem dobře četla, skoro jedním dechem. Nevadilo mi ani, že už to byla lehce červená knihovna.. Další plus bylo prostředí, kde se děj odehrává. Starobylé sídlo, super.

*Tady mě opravdu pobavily komentáře Kam spadla polévka:-D. Nebudu lhát, taky mě to napadlo, ale asi bych to taky moc neřešila:-)..

RoseDadas
27.12.2021 3 z 5

2,5*
Na Hlasy v bouři jsem se opravdu moc těšila, spisovatelku a její knihy mám ve značné oblibě, o to více jsem pak byla zklamaná, že moje očekávání nebyla naplněna. Jak říkám, námět není špatný, atmosféra je místy strašidelná a děj má i napínavé pasáže, jež gradují převážně ke konci knihy. Na pokračování nezanevřu a ráda si ho přečtu. I když si myslím, že měla autorka zůstat u Strašidelných domů.

happy-smile
25.12.2021 3 z 5

První půlka knihy, než se dozvíme, co za tím vším je, se mi líbila více. Ale i tak to celé plynulo nějak pomalu. Bohužel musím říct, že kvalita byla jinde, než jsem u autorky zvyklá. A zrovna tahle kniha má mít pokračování. No možná tomu ještě dám šanci, ale za mě opravdu nic moc...

NymphMaeve
16.12.2021 5 z 5

Mám moc ráda hororové knihy od Darcy Coates, její série o strašidelných domech je naprosto skvělá. Jen bohužel knihy dost krátké a tak jsem byla nadšená, že si konečně trochu počtu a musím říct, že i přesto, že to není horor v pravém slova smyslu, je to úchvatné. Hned od první kapitoly jsem byla do příběhu zažraná a nemohla se odtrhnout, však kolikrát mi hrozilo, že přejedu svou výstupní stanici v autobusu či metru. Clare mi zpočátku přišla malinko jednodušší, ale časem jsem tento pocit ztratila a přilnula k ní, stejně jako k Dorranovi. Bohužel asi od dvou třetin jsem začínala tušit, co a jak se děje a nakonec se můj odhad víceméně potvrdil. I tak jsem ale s pocitem uspokojení dočetla, jen ten závěr? Chtěla bych vědět víc, co bylo dál a jak to autorka zamýšlela, pokud vůbec. Kniha je božská, úžasná a já jsem z ní nadšená. Už se těším, až se do ní za delší dobu pustím znovu, přeci jen doufám, že bych mohla malinko zapomenout a užít si napětí znovu.

suiteki
15.12.2021 4 z 5

Tak to byla opravdu zvláštní kniha, byla to docela slátanina, mám pocit, že jsem četla 3ruzne knihy, ale přesto to bylo skvěle napsané a moc mě bavila romantická linka, Dorana jsem si zamilovala. Občas jsem tedy kroutila hlavou, ale už se těším na pokračování. Rozhodně knihu nedoporučim pro mužské čtenáře, pokud si tedy nelibují v zamilovaných pohádkách se zlou ježibabou :D

ClariceL.
11.12.2021 2 z 5

Myslím, že by měla autorka zůstat u těch strašidelných domů. Nevím, jestli bylo dobré pustit se do jiného podžánru, navíc v sérii. Mně se to nelíbilo. Do půlky se ty dny tak pořád opakují, pak zjistíte o co jde a to pro mě není moc vyvedené. Obracela jsem stránky a vyhledávala jen místa důležitá pro děj. Clare mi nebyla nijak zvlášť sympatická a od Darrena jsem čekala, že se z něj něco vyklube, ale zdá se, že je to jinak. TO, co je v lesích a kolem domu mi přišlo nudné. Takové hloupé.
Mám všechny knihy Darcy Coates, strašidelné domy jsou fajn, jsem zvědavá na Kořist. Na autorku nezanevřu samozřejmě, ale tohle mi hodně nesedlo. Z některých komentářů je cítit velké nadšení, takže si čtenáře najde. Čtenáře, kteří se v knihách zatím nesetkali s opravdovou hrůzou a s tím, jaké podoby může mít zlo.

veronika3878
09.12.2021 3 z 5

Asi půjdu proti zdejší většině, ale mně se druhá půlka knihy líbila o dost víc, než ten nudný a ucajdaný začátek. O nějaké uveritelnosti nemůže být ani řeč, ale to u žádné její knihy - Darcy prostě píše fantasmagorie a pohádky pro dospělé. Ale jsem ráda, že zkusila i něco dalšího než jen duchařinu, i když by pokračování nemuselo nutně skončit happy endem.

dachi
08.12.2021 3 z 5

Mám ráda autorku, ale dle mého názoru zatím nejslabší počin. Do poloviny knihy to bylo super, ale co se to pak stalo? Přišlo mi, že druhou polovinu knihy napsal někdo jiný. Uvidím jestli vezmu do ruky další díl.

Leena
07.12.2021 5 z 5

Tedy, nemohla jsem se odtrhnout..
Byla jsem napjatá, jak to bude pokračovat.
Za mě nejlepší počin poslední dobou.
Už se těším na další díly:-)
Když čtu ty komentáře tady, nechápu tak nízké hodnocení, já jsem tedy dostala, co jsem očekávala, spád a napětí:-)
A kam spadla polévka, to jsem opravdu neřešila:-)

jana1047
04.12.2021 5 z 5

Od začátku úžasná knížka, pořád mě to nutilo číst dál. Za mě určitě doporučuju

Hanifa
04.12.2021 5 z 5

Az na ty zrudy (nemusela to byt zrovna globalni katastrofa), tak moc pekne odpocinkove a nenarocne cteni na vecer a vikend. Stare sidlo popsano uzasne a pouto mezi hrdiny jeste lepe. Uz se nemohu dockat pokracovani.

Ookmalej
01.12.2021 2 z 5

(SPOILER) Tolik chyb v jedne knize! Proc?! Naivita (cti "debilita") hlavni hrdinky a ty nerealne jednoduche dialogy mi fakt rvou oci. Pripoustim, obcas se clovek prijemne boji, ale pak dostane facku ve forme nejakeho necekaneho kiksu (napr. hrdinka nese horkou polevku, na schodech zacne omdlivat a padat, hrdina ji zachyti, ale na koho se vylila ta polivka a nejaka informace treba o "tristici se misce" tam najednou chybi, jako by se ta polivka vyparila). Dal mi vadi nerealnost chovani postav vzhledem k casove ose pribehu.
Kniha je jako by ji napsala nevyzrala ctrnactileta holka. Zadny naznak kvalitniho pribehu, no zklamana jsem... :-(

iv.ča
30.11.2021 4 z 5

Tak všechny knihy, co jsem od Darcy četla se dobře čtou, to bez pochyb. Odlišnost příběhu od strašidelných domů, mě nepřekvapila. Už jsem četla kořist, takže jsem věděla, že žánr bude více větvený. Kniha se mě líbila a nevadilo mě ani nesmrtelnost hlavní hrdinky, jak tu někteří píší. Za mě dobrý a těším se v lednu 2022 na pokračování.

Mug
29.11.2021 1 z 5

Za mě jde o autorčinu sebevraždu. Půl knihy jsem celkem příjemně netušila, co mě čeká. Druhá půle však překonala veškerá má očekávání. Skoro v šoku jsem nevěřila tomu, co čtu. Text, který bych čekala od dítěte. Nepěkně bizarní a pro mě velké zklamání.
Jedinou výhodu knihy shledávám v její čtivosti. Šlo to opravdu rychle, možná už pak i z potřeby to dočíst co nejdříve.

americká literatura horory

Darcy Coates