Hlasy v bouři

Hlasy v bouři https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475053/bmid_hlasy-v-bouri-Tls-475053.png 4 734 204

Černá zima série

Clare si vybavila zimu. A opuštěná auta u krajnice, hračky poházené na silnici. Vybavila si nekonečnou vánici a hrůzu, kterou nedokázala vysvětlit. A pak už nic… Když se probudila, ležela celá rozbolavělá a vyděšená v prastarém, ponurém domě, připomínajícím spíše starodávné šlechtické sídlo. U postele seděl neznámý mladý muž a tvrdil, že měla ve vánici autonehodu. Našel ji a přinesl do svého domu. Clare by ze všeho nejraději utekla, ale je až příliš slabá a vánice za okny stále nepolevuje. Uvěznila je v domě a Clare nezbývá než čekat. Mladík se k ní chová mile, ale Clare si není jistá, nakolik mu může důvěřovat? On tvrdí, že jsou v domě sami, ale ona má pocit, že vidí a slyší věci, které naznačují, že kolem někdo slídí a čeká na příležitost. Napětí stále stoupá a s ním i pocit, že se z nich stala lovná zvěř. Clare dochází k závěru, že její nehoda nebyla náhodná. Venku za dveřmi na ni něco číhá, něco čeká, až opustí bezpečí kamenných zdí… něco strašného, nelidského a krutého.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

Voices in the Snow , 2020

judas.1988
27.11.2021 2 z 5

Teda,po dost solidním fantomovi z blackwoodu,jsem čekal větší dílo.Ta první půlka dobrý ale pak se to tak nějak,zjednodušilo až moc.Prostě ten příběh se strašně utrápil. Postavy,klasicky oni něco dělat nechtějí ale přesto to dělají,oni si chtějí postup rozmyslet ale přesto jednají srdcem. Jo a co se týče romantiky a hororu nebo v tomto případě spíš dramatu ani snad thrilleru,může se doplňovat ale tady nám autorka hodně sládne. Jinak trošku proběhla klasická recyklace. Nevím jak komu ale cítil jsem tam osvícení.Chvílema jsem viděl Nicholsna,akorát tak nějak obráceně. Peklo je venku ne vevnitř. Podle mýho názoru-nikomu ho necpu,by úplně stačilo kdyby si autorka řekla budu psát tohle...A u toho zůstala.Osobně si další díl z této série kupovat nebudu.

blackoutzuzi
26.11.2021 2 z 5

2,5 hvězdičky

Anotace zněla víc než slibně a já se neskutečně těšila na pořádný psycho příběh!
Bohužel děj se ubíral pro mě naprosto špatným směrem, nemohu být konkrétnější, abych vám to tady nevyspoilerovala, ale už na začátku příběhu jsem si říkala "Fakt doufám, že se z toho nevyklube to, co se docela nabízí." A ono nakonec fakt jo..
A to první polovina působila docela slibně, čtenář ani Clare nevěděl, čemu věřit, co je skutečné a co ne. U pár scén mě příjemně mrazilo a stránky mizely pod rukama.. Škoda, že tomu tak nebylo až do poslední stránky.
Tohle hodnocení mě mrzí, ale bohužel to vyústění, ani pointa příběhu se mi vůbec nelíbilo. Do dalších dílů už nejspíš nepůjdu a dál budu věrná autorčině sérii Strašidelných domů.

barbora0275
23.11.2021 3 z 5

čekala jsem gotický horor a dostala jsem... něco jiného s otevřeným koncem. Trošičku zklamání, i když podle obálky jde vidět, že to nebude ta klasická D.C.

veru_sma
20.11.2021 4 z 5

(SPOILER) Mám smíšené pocity. Znám všechny její knihy, úroveň je různá. Některé knihy jsem přečetla jedním dechem, jiné jsem často odkládala. Kdo má rád její klasické duchařiny, tak bude asi trošku zklamán či překvapen. Ale za přečtení určitě stojí. Kniha je rozhodně zajímavá.
Nastínění děje: Hlavní hrdinka bere zásoby a jede za svou rodinou. Neví co se to vůbec děje. Svět je jiný, počasí šílené, panika, nikdo nic neví... Střih. Vzbudí se v cizím domě. Starý velký dům, který působí sám o sobě strašidelně. Vedle stojí neznámý mladík... Objevují se náznaky duchařiny. On si není jistý tím, co vidí jeho společnice. Že by se zcvokla? Hlavní hrdinové se nemají jak dostat pryč, počasí je nevyzpytatelné, musí šetřit jídlem. Začínají se sbližovat. Rodinné vazby jsou zde, řekněme, zajímavé ... Stále se to četlo dobře, příběh zaujal. Pořád jsem měla v hlavě plno otázek. A pak, asi za polovinou, se to pokazilo. Aspoň pro mne rozhodně. Nejsem bohužel velká milovnice "postapo". Ale zase vidíme, že Darcy se nebojí i změny. Nebudu dál prozrazovat. Ale co mě ničilo asi nejvíc. Hlavní hrdinka a její opakovaná zranění. Podle mě je nesmrtelná, jinak to nechápu. Skoro na úrovni Ramba :-D
Jednu hvězdičku jsem musela za postapo a zřejmě nesmrtelnost hlavní hrdinky ubrat. Určitě si ale počkám si na pokračování.

Lkomrska
12.11.2021 2 z 5

Začátek knihy poutavý a velmi čtivý. Od poloviny jsem byla celkem zklamaná ze změny v ději. Knihu jsem dočetla ale ke konci už je spíše pro dočtení.

romca4180
10.11.2021 4 z 5

Za mě dobrý.. Původně jsem myslela, že se bude jednat o duchařinu, ale... Sakra co to... Teď se jen dočkat dalšího dílu

SugarDolly
09.11.2021 3 z 5

Napínavý, ale takový povrchní čtení. Podobnejch příběhů jsem četla už x. Nebavilo.

Maky286
09.11.2021 5 z 5

Kniha se dobře četla a místy jsem měla husí kůži. Napínavý příběh až dokonce.

kachnat
08.11.2021 5 z 5

Jako vždy, skvěle napsané, přečteno za 2 večery. Děj má spád, jedná se o odpočinkové čtení, které mě naprosto pohltilo.

annettka1098
06.11.2021 3 z 5

Kniha HLASY V BOUŘI má pomalejší rozjezd a lehkou romantickou zápletku, hlavním tématem je ale boj o přežití. U této knihy je těžké odhadnout, co vám k ní prozdradit a co nikoliv. Bohužel hororová část pro mne nebyla uvěřitelná. Nicméně kniha má poměrně krátké kapitoly a Darcy má hodně sympatický styl psaní. Jestli máte od autorky rádi její serii Strašidelných domů, nejspíš se vám budou líbit i Hlasy v bouři. Jen v této knize nenarazíte úplně na duchy. Víc už prozrazovat nebudu.

sabi.tanzer
29.10.2021 2 z 5

Darcy Coates je má oblíbená autorka, bohužel tato kniha je její zatím nejslabší. Dočetla jsem jen proto, že mě zajímalo, jak vše dopadne. Nevadilo by mi ani tak, že příběh je neuvěřitelný, ale příběh není nový, překvapivý...
Darcy umí psát, kniha je čtivá, ale příběh 1*, protože mne naprosto zklamal.

SoniaR
26.10.2021 5 z 5

Kniha mě moc bavila, až jsem kvůli ní přejela zastávku, na které jsem měla vystoupit :)) Už se těším na pokračování.

IreneP
26.10.2021 3 z 5

Nemůžu říct, že by mě knížka úplně nebavila, některé části byly dost napínavé a zajímavé, ale celkově je to dost průměrné dílo. Že je to celé neuvěřitelné, to bych autorce odpustila. Ale je to i děsně kýčovité a samé klišé. Nechci říkat, že další díly určitě nebudu číst, ale zatím s tím tedy nepočítám.

kanitsuj
26.10.2021 2 z 5

(SPOILER) Tak to jsem zase naletěla namlsána skvělou Kořistí... Hlasy v bouři mě bavily od první stránky, protože mají všechno, co čtenář od žánru očekává - napětí, rozpadající se ponuré honosné sídlo ukryté kdesi v hlubokých lesích, tajemného cizince a především nejednoznačnost, s níž je příběh vyprávěn - v polovině však dochází k naprosto brutálnímu předělu a čtenáři zbývá už jenom krčit rameny a litovat, že si tento kousek koupil. Ti, kteří znají sérii o strašidelných domech vědí, že úroveň je kolísavá a zombie z některých dílů zkrátka v menší či větší míře vyskakují, nicméně tady je to celkem na místě a očekávané. To, co však autorka předvádí v Hlasech v bouři je už za hranou dobrého vkusu - armáda polomrtvých, které transformoval jakýsi virus (zřejmě pod dojmem pandemie) útočí na mileneckou dvojici jako vystřiženou z červené knihovny a ta zaslepena láskou zapomíná na bolest fyzickou i psychickou a s naprostou samozřejmostí přijímá vše, co je jí okolím servírováno. Vymknuta ze svých kloubů doba šílí... a bohužel i někteří spisovatelé.

Martiiiik
25.10.2021 3 z 5

(SPOILER) Za mě docela slabota.. Oblíbený strašidelný dům.. Ten byl hezky vykreslený.. Úplně u toho mrazilo.. Ale celý ten příběh? Apokalyptické zrůdičky, to jako fakt? :-D Love story v domě v zasněženém a zmrzlém lese.. :-D Trochu kýč.. A ten konec, kdy autorka očividně nevěděla co s tím.. Toť můj subjektivní názor :-) Předchozí knihy se mi líbily trochu více :-)

petrarka72
25.10.2021 3 z 5

Darcy Coates v podstatě píše jednu knížku pořád dokola (prostředím se lišila jen Kořist). Její příšery vypadají hodně podobně, nezbytná je podivná situace, zde na hranici dystopie, tajemný, často od civilizace vzdálený dům (ať už z přirozených či nadpřirozených příčin), romantický vztah a hororová atmosféra. Zde přidaná hodnota v izolující "černé zimě". Žádné zásadní překvapení či nečekané řešení se nekoná - takže Hlasy v bouři zůstávají v kategorii "nenadchne - neurazí".

vera4669
25.10.2021 3 z 5

Kniha se četla dobře, první půlka byla lepší, pak přišel takový Úsvit mrtvých :D a stala se z toho vtipná pohádka pro dospělé.. Ale jo, špatné to nebylo, ale kdybych se už nedostala k dalšímu dílu, vadit mi to nebude

Kerriova
25.10.2021 5 z 5

Taková netradiční postapo v netypickém prostředí říznutá kapkou duchařiny. A právě proto mě to bavilo tak, že jsem zůstala vzhůru do tří do rána, abych ji dočetla. Jsem zvědavá, jak bude nová série pokračovat a jak to Darcy všechno vysvětlí :)

ArwenAragorn
24.10.2021 5 z 5

81%
Postava se otočila směrem k ní. Zahlédla třpyt očí - děsivých, nelidských očí, vypoulených pod dlouhými mastnými vlasy. Postava sebou mrskla a zmizela z dosahu jejího světla, v úzkém dveřním průchodu ve zdi.

Já jsem si tuto knížku půjčila v knihovně a vzhledem k nízkému hodnocení jsem váhala, jestli ji mám číst. A jsem tak nadšená, že dávám pět *, což u mě nebývá tak často. Po takovém trochu nejistém začátku se děj rozbíhá a od půlky jsem už knížku nemohla odložit, dočítala jsem pozdě v noci. Hororová pohádka pro dospělé, neuvěřitelně čtivě a poutavě podaná. Na pokračování se moc těším.
Doporučuji, já si příběh fakt užila!

Areska7
21.10.2021 3 z 5

Četla jsem všechny autorčiny knihy a tato byla pro mě nejslabší. K sérii Strašidelné domy se samozřejmě přirovnávat nedá, Kořist byla super, ale tady mi zkrátka nesedly ty příšery. První polovina byla čtivá, hltala jsem tu atmosféru a pak přišli ti “nakažení” a bylo po zážitku. Ale to je víceméně moje chyba, jsem spíš na duchařiny :-)

americká literatura horory

Darcy Coates