Nečekaná láska

Nečekaná láska https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50413/bmid_necekana-laska-QRu-50413.jpg 4 759 113

Rok 1820 a 1824 Série Bridgertonovi - 6. díl: V životě každého se vyskytne nějaký přelom - okamžik tak úžasný, rychlý a beroucí dech, kdy člověk ví, že se jeho život navždy změnil. Pro Michaela Stirlinga, londýnského nechvalně proslulého hejska, ta chvíle nastala, když poprvé spatřil Francesku Bridgertonovou. Celý život se honil za ženskými, ale nikdy nedovolil, aby se zmocnily jeho srdce. Pak ovšem stačil jediný pohled na Francesku a zamiloval se tak bezhlavě, že byl div, že se mu podařilo zůstat stát nohama na zemi. K Michaelově smůle však měla Francesca zůstat Bridgertonová pouhých šestatřicet hodin. Setkali se právě u večeře uspořádané na oslavu její blížící se svatby s Michaelovým bratrancem. Jenže to bylo tehdy. Teď je z Michaela hrabě a Francesca je volná. MIchael se neodvažuje přiznat, že ji miluje - až do jedné nebezpečné noci, kdy se mu ve vší nevinonosti vrhne do náruče...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

When He Was Wicked , 2004

Kačka227
11.01.2021 5 z 5

Zatím asi nejsmyslnější díl. Četlo se to jedním dechem. Co dodat ... snad jen zaplaťpánbůh za Colina ;-)

J.Pepi
11.01.2021 5 z 5

Knihy této série mě vždycky chytnou a nepustí. Všechny jsem je zatím přečetla během jednoho dne/ noci. Musím říct, že během čtení knihy jsem musela přesouvat svůj pomyslný žebříček Brigertonů/ Hastingsů/ Stirlingů, protože Michael mě okouzlil už na prvních stránkách knihy a od začátku jsem mu fandila.

tetepoko
19.05.2020 3 z 5

6. díl série Bridgerton, ve kterém k sobě hledají cestu Francesca a Michael. Jak už zde bylo řečeno, příběh je smutnější než ostatní, autorka přidělila Francesce jako ženě těžší osud než zbytku svých hrdinek.
Některými událostmi je díl provázán se 4. dílem, tudíž doporučuji číst sérii postupně.

rampapa
01.04.2020 5 z 5

Konečně jsem si přečetla příběh o Francesce a jak to je s Michalem a strašně se mi moc líbila.Knizky od Julie Quinn miluju a Bridgertonovi obzvlášť. Knížku velmi doporučuji a už se těším až si přečtu další díl.

Katt15
29.01.2020 5 z 5

Prostě super

MonaLisa42
04.01.2020 3 z 5

Tento příběh se od ostatních trochu liší a přijde mi z celé série prozatím nejslabší.
Francesku jsem z minulých knih téměř neznala, a tak jsem na ni neměla názor. Pouze jsem věděla - a velmi mě to překvapilo -, že v knize Čekanka už byla vdaná. Nepřijde mi, že se od zbylých sourozenců povahově tolik lišila, jak to o sobě tvrdila... V příběhu mi bohužel chyběli sourozenci Bridgeronovi a jejich šarvátky. Kniha ke konci nabrala veliký a rychlý spád... až příliš rychlý. Zajímaly by mě reakce zbylých členů rodiny, běžný život páru a jejich budoucnost... to si čtenář může pouze domýšlet.
Musím pochválit, že na konci knihy bylo vysvětleno, proč John vlastně zemřel, a jak je to s Michaelovou malárií. Celkově se opět jedná o velmi čtivou knihu. Děkuji!!!

petraj30
07.08.2019 3 z 5

Trochu jiný příběh, než na jaký jsme zvyklí, byl trochu smutný, ale opět vše dobře dopadlo

MinaHawke
16.07.2018 4 z 5

Tak trochu jiná kniha oproti ostatním z této série, ale líbila se mi.

keiko33
27.01.2018 5 z 5

Znovu krasny pribeh, ale odlusny. Bolo mi luto Michaela, neopetovana laska je velmi bolestiva, obzvlast ked ju mate stale pred ocami. Franceska mi chvilami liezla na nervi s tou nerozhodnostou, ale nakoniec dostala rozum.

Adelin239
01.01.2018 5 z 5

Na tenhle díl jsem byla velmi zvědavá, jelikož o Francesce jsem se v předchozích dílech nic moc nedozvěděla. A podle očekávání kniha nezklamala. Bylo mi líto chudáka Michaela, který musel skrývat své city, jak před bratrancem, tak před Franceskou.
Spisovatelka si i přes to s touhle dvojicí skvěle poradila. Jako zatím s každou.
Opravdu smutný, ale zároveň krásný příběh, který doporučuji přečíst :-)

nani_nka
11.09.2017 5 z 5

Napriek tomu, že v predchádzajúcich častiach sa o Franceske dozvedáme zo všetkých súrodencov čo najmenej a ja som si veľmi nevedela predstaviť aká z nej bude hlavná hrdinka, čo sa o ostatných súrodencoch nedalo povedať, bola som z tejto knihy unesená. Michael patrí k tým historickým hlavným hrdinom, z ktorých padáte do kolien a tá láska k Franceske od prvej strany až po poslednú bola dokonalá.

Turiel11
15.08.2017 4 z 5

Od první stránky na mě tato kniha dýchala úplně jinou atmosférou než všechny předchozí. Budiž připsáno ke cti autorčina umu, že to byla nálada naprosto odpovídající přeběhu a tento pocit ve mě přetrval po celou dobu čtení. A tentokrát jsem měla slabost pro hlavního hrdinu a jeho neopětované city.
!!! SPOILER !!!
Jen mi přišlo, že na to, jak byly důvody hlavních hrdinů, "proč by to nešlo" vyostřené, se přes všechno dostali velmi rychle...až neuvěřitelně.

PerlaZP
25.06.2017 3 z 5

Tvorba J. Quinn je prostě skvělá. Velké plus dávám za výběr jména Michael. Francesca to, asi měla ze všech sourozenců v životě nejtěžší - Její příběh je velice smutný...
Nejzajímavější části příběhu: Smrt Johna – Nemoc Michaela...
Knížce dávám tři hvězdičky, protože nemám ráda smutné příběhy…

NeradovaKatka
02.02.2017 3 z 5

Taková oddechová četba, ale jinak mě kniha moc nenadchla, zápletka i její vyústění bylo opravdu velmi jednoduché a rychlé.

jitka7
04.10.2016 4 z 5

Nejlíp popsaná postava jedné z sester Bridgertonových. Její povaha se mi velmi líbila. Kniha byla super, i když na začátku člověk nečeká nějakou tragédii, přesto kniha byla hezká.

havrmoni
30.07.2016 5 z 5

Trochu smutný začatek,ale život je takový i ten v knihách. Jinak moc pěkné tahle sestra se mi líbila a Michael neměl chybu. Naprosto chápu její zmatené pocity i chování. Krásně popsaný vnitří boj obou hrdinů to, jak stačí impuls z venku (v tomto případě Colin) a najednou člověk pochopì. Opravdu hezký příběh.

Barbora H
10.06.2016 3 z 5

Velmi mi na knize vadil děj spojený s nemocí a umíráním... chápu, že každá kniha ze série by měla být jiná, ale proč tolik smutná??

Karolína18
25.02.2016 3 z 5

Zoufalé. To je první slovo, které mě napadlo při dočtení tohoto dílu. Cítila jsem zoufalství, které popadalo Michaela, když bojoval se svými city. Dokázala jsem pochopit i Francescinu zoufalou touhu odolat dalšímu milostnému vzplanutí. Předně jsem si však zoufale uvědomovala svou nechuť dočítat tuto knihu až do konce.
Neříkám, že vše na ní bylo špatně, ale nutila mě k nezvyklé sklíčenosti.
Francescu jsem si z celé její rodiny oblíbila nejméně. Možná bych to brala jinak, kdyby se o ní autorka zmiňovala častěji v jejích předešlých dílech. Michaela si mě naopak ihned získal.

TaLu
16.10.2015 5 z 5

Tak trochu jiná sestra oproti svým sourozencům.
A možná právě proto do rodiny její příběh patří. Vždyť v rodinách je každé dítě originálem. Jen je její příběh odvyprávěn téměř bez účasti rodiny a pokud jde o mne, já mám tu propojenost s dalšími členy velmi ráda. Zaujal mne hlubší pohled do vztahů zúčastněných a velmi krásně podaná scéna neočekávané tragédie v životě mladé ženy. Jen bych uvítala završení jejího příběhu - například v nějaké další knize v této sérii.
Nu, nemůžeme mít všechno :o)

Hřibče
28.09.2015 5 z 5

Příběh se mi líbil, ale je pravda, že je trošku smutnější např. oproti Čekance, kterou jsem od Quinn četla nedávno. Na druhou stranu i tady vše dopadlo dobře, romantika a vtip ani v této knize nechyběly, takže jsem spokojená. Konec je lehce otevřený, protože jsem se nedočetla, zda se Francesca dočká vytouženého dítěte, ale předpokládám, že se to snad dozvím v jednom z dalších dílů této velmi podařené série. :)