Nečekaná láska

Nečekaná láska https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50413/bmid_necekana-laska-QRu-50413.jpg 4 759 113

Rok 1820 a 1824 Série Bridgertonovi - 6. díl: V životě každého se vyskytne nějaký přelom - okamžik tak úžasný, rychlý a beroucí dech, kdy člověk ví, že se jeho život navždy změnil. Pro Michaela Stirlinga, londýnského nechvalně proslulého hejska, ta chvíle nastala, když poprvé spatřil Francesku Bridgertonovou. Celý život se honil za ženskými, ale nikdy nedovolil, aby se zmocnily jeho srdce. Pak ovšem stačil jediný pohled na Francesku a zamiloval se tak bezhlavě, že byl div, že se mu podařilo zůstat stát nohama na zemi. K Michaelově smůle však měla Francesca zůstat Bridgertonová pouhých šestatřicet hodin. Setkali se právě u večeře uspořádané na oslavu její blížící se svatby s Michaelovým bratrancem. Jenže to bylo tehdy. Teď je z Michaela hrabě a Francesca je volná. MIchael se neodvažuje přiznat, že ji miluje - až do jedné nebezpečné noci, kdy se mu ve vší nevinonosti vrhne do náruče...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

When He Was Wicked , 2004

zp87
30.03.2015 4 z 5

Já si nemůžu pomoct, ale pro mě je Nečekaná láska ze série Bridgertonů nejméně lákavá pro další čtení. Špatně se mi hledají slova, protože jde o čistě subjektivní důvod, ale tento příběh je pro mě zkrátka příliš smutný. A Francesca příliš... upjatá/vyděšená/zvláštní až chladná...

Tento díl bych přirovnala k samotné hlavní hrdince - Francesce - která samu sebe přirovnala k jakoby podvrženému dítěti, jakoby nepatřila do rodiny, protože je jiná než její sourozenci. Tento příběh je skutečně jiný než ty ostatní (tedy alespoň předchozích pět). A moc doufám, že poslední dva se vrátí do původních kolejí.

SPOILER - Nejde jen o fakt, že Francesca dva roky po svatbě ovdověla a přihodily se jí ještě další zlé věci a Michael k ní celou tu dobu cítil, co cítil. Ale způsob, jakým si oba stavěli překážky tam, kde je jiní neviděli se mi nelíbil a zdál se mi zdlouhavý. Jediný rozumný zde byl Colin. A když už konečně Michael zmoudřil (i když zase tady mi vadilo jak na jedné stránce vztah s Francescou, kterou už šest let miluje, popíral a nedával mu šanci a po krátké rozmluvě se Colinem, na následující straně knihy se najednou o 180 stupňů otočil a úplně změnil názor... ale ještěže tak) v každém případě, když už konečně zmoudřil on, tak Francesca se chovala jak s prominutím husa. Nechápala jsem ji. Chtěla se vdát, ale odmítala jediného muže, kterého skutečně znala, měla ho ráda a byl jí přítelem...

Michael byl moc sympatický hrdina, měl hodně plusových bodů, ale Francesca byla tak trochu zabedněná trdla.

V každém případě chápu, že pokud někdo preferuje smutnější příběhy, hlubší a pohnuté osudy a rozervaná nitra, může se mu tento příběh hodně líbit.
A oceňuju, že nejsou všechny příběhy Bridgertonů stejné/podobné. Je určitě dobře, že Julie napsala i vážnější příběh, kde je místo humoru a vtipu smutek a slzy... Ale já takové příběhy nepreferuju, proto při dalším čtení série Bridgertonů tento Francescin už asi přeskočím.
Jsem ale ráda, že jsem ho četla a pustila jsem se do něj i když jsem předem tušila, že bude smutný, protože pro celkovou znalost rodiny Bridgertonů je potřeba znát příběhy všech.

4 hvězdičky proto, že kvalita příběhu je určitě na 5 hvězd, ale moje pocity při čtení a také po dočtení jsou pouhé 3 hvězdičky.

Charley
24.11.2014 4 z 5

Opět moc dobrý kousek, nevím už jak mám hodnotit jednotlivé díly, protože pro ty, kteří mají rádi historickou romanci, můžu doporučit autorku jako takovou.

Mh200877
12.10.2014 5 z 5

Zatiaľ najlepšia kniha zo série Bridgertonovcov. Pre mňa naozaj nežný, romantický príbeh. Asi ma zaujalo to, že Michael, napriek tomu že bol veľký sukničkár, tak veľmi Francescu miloval. Proste romantika, ktorá sa v bežnom živote len tak nevidí :)

munka
04.10.2014 5 z 5

Veľmi pekný príbeh, knihu som prečítala dokonca dvakrát. Celá séria je veľmi pekná, doporučujem.

BlueIvy
30.08.2014 5 z 5

Krásna kniha - netypický a dojemný príbeh. Celkovo sa mi páči, že každý príbeh z Bridgertonovcov je celkom iný než ten predchádzajúci.

1v8na
02.08.2014 5 z 5

Autorka píše úplně suprově, její sága o Bridgertonových je výborná

Kamiliana
20.07.2014 5 z 5

Opravdové plus této knihy je v silném příběhu, který vybočuje ze streotypu červené knihovny, je totiž smutný! Takže konečně trochu ze života :-) A navíc jazykově na celkem vysoké úrovni. Já ocenila vykreslení obou hlavních postav, slovní hříčky i styl.

miruska1
23.06.2014 5 z 5

Ach jo. Tiež by som takeho Michaela chcela :-). Škoda že sa taky nerodia,aspoň u nas určite nie :-). Ešte že mame tie knihy.............
A teraz k pribehu: Krasny. Možno v ňom nieje toľko akcie ako v inych častiach,ale pre mňa je jednym z tych lepšich.

jaja1989
27.05.2014 5 z 5

trosku nudnejsi dil

malazluta
29.07.2013 4 z 5

Poněkud smutnější díl ze série Bridgerton, ale snad i proto je můj nejoblíbenější.

luci2
06.07.2013 3 z 5

Příběh se mi moc líbil, jen jsem trochu víc očekávala od epilogu a to tím, zda se Michael zbaví svých takzvaných záchvatů a zda se Francesca vyčká vytouženého dítěte. Hold jsem velká romantická a chyběl mi dokonalý konec.

liletka_a
23.03.2013 5 z 5

První půlka byla taková smutnější, od druhé půlky už to bylo zajímavější, vtipnější i romantičtější :)

padajicidvere
19.09.2011 4 z 5

Knížka se mi pravdu líbila, a stala se tak jednou mých nejoblíbenějších. Cel příběh se mi opravdu líbil, a ještě víc Michael a jeho touha. Byl úchvatný. Nemám víc co říct, snad jen DOPORUČUJI ! :)