Nečekaná láska

Nečekaná láska https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50413/bmid_necekana-laska-QRu-50413.jpg 4 759 113

Rok 1820 a 1824 Série Bridgertonovi - 6. díl: V životě každého se vyskytne nějaký přelom - okamžik tak úžasný, rychlý a beroucí dech, kdy člověk ví, že se jeho život navždy změnil. Pro Michaela Stirlinga, londýnského nechvalně proslulého hejska, ta chvíle nastala, když poprvé spatřil Francesku Bridgertonovou. Celý život se honil za ženskými, ale nikdy nedovolil, aby se zmocnily jeho srdce. Pak ovšem stačil jediný pohled na Francesku a zamiloval se tak bezhlavě, že byl div, že se mu podařilo zůstat stát nohama na zemi. K Michaelově smůle však měla Francesca zůstat Bridgertonová pouhých šestatřicet hodin. Setkali se právě u večeře uspořádané na oslavu její blížící se svatby s Michaelovým bratrancem. Jenže to bylo tehdy. Teď je z Michaela hrabě a Francesca je volná. MIchael se neodvažuje přiznat, že ji miluje - až do jedné nebezpečné noci, kdy se mu ve vší nevinonosti vrhne do náruče...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

When He Was Wicked , 2004

tyrkysoveknihy
03.01.2022 4 z 5

klíčová slova & TW: romance, georgiánská Anglie (éra Jane Austen), ztráta, zármutek, sexy scény, od přátel k milencům

Po, alespoň pro mě trochu slabších dvou dílech (4 & 5), přišla Nečekaná láska . Tu jsem tentokrát opět přečetla za jedinou noc, jelikož jsem se od příběhu nemohla odlepit . Téměř jsem ji zhltla. Postavy v tomto dílěmě neskutečně bavily. Francesca si mě získala asi vís jak Penelope a Eloise dohromady . Je to temperamentní a bystrá mladá dáma, která miluje svého manžela. Zatímco život jí zasazuje jednu ránu za druhou, Francesca se nevzdává. Michael byl rozhodně lepší než ten od Eloise - ano, stihla jsem zapomenout jeho jméno, což o něčem vypovídá. Léta letoucí miluje Francescu, ale miloval i jejího manžela, svého bratrance a nejlepšího přítele. Má tendence utíkat před svými city a pravděpodobně ho budete chtít několikrát nakopat, ale jeho oddanost si nelze nezamilovat .

Také musím říct, že i když jsem si na začátku knihy povzdechla, že mi chybí lady Whistledownová , protože její komentování společnosti je prostě prvotřídní… tak nakonec jsem si na ni během čtení vlastně ani nevzpomněla. Vlastně mi ani tolik nechyběla, protože Francesca a Michael mě zabavili dokonale . Ano, někdy mě štvali. Ano, jejich charaktery mají mezery – třeba nikdy nevidíme jaký je či byl Michael vlastně hejsek, spíš se o tom mluví. Ale bavili mě moc . Chemie mezi postavami byla skvělá. Jsou to dva lidé, kteří se snaží se překonat svůj smutek a snaží se ignorovat vzájemnou přitažlivost. Oba musí zjistit, že jejich láska není zradou Johna a vzpomínek na něj. Chápala jsem je.

Pokud vás tedy Colinům a Eloisin díl tolik neoslnili, doufám, že Nečekaná láska se vám bude líbit mnohem víc, stejně jako mě. Šestý díl prostě nezklamal. Už se těším na ty dva další .

Za výtisk knihy k recenzi děkuji společnosti Euromedia (Knižní Klub).

girdi
03.01.2022 5 z 5

Samozřejmě, že je to celé absolutně předvídatelné, ale čte se to prostě samo. Báječný povánoční oddech. Dávám 5 hvězd, i když mého nejoblíbenějšího pošťuchování mezi sourozenci Bridgertonovými jsem dostala opravdu pomálu. Michael byl charizmatický hlavní hrdina a dilema toho, jak pokračovat v životě po smrti milovaného partnera mi přišlo zajímavé. PS: Doufám, že Colinovi poslal Michael aspoň děkovnou kartu :-D

LenaWirus
31.12.2021 4 z 5

Už jsem nedoufala, že by se série po nudné Penelope a Eloise zvedla, nicméně k mému překvapení se tento díl povedl. Ačkoliv Franceska nebyla nijak zábavná ani zajímavá postava, Michael celou knihu "táhnul" a vznikla z toho zase super oddechovka podobná prvním dílům série.

PavlínaSkopal
30.12.2021 4 z 5

Tento díl se mi četl trochu pomaleji než předešlé. Respektive první polovina. Druhá už měla spád a četla se skoro sama.
V předchozích dílech se vyskytuje první láska, proti které nelze bojovat a hrdiny v nich čekaly často banální, i když netvrdím, že vždy banální, útrapy, což často patří mezi mé oblíbené knihy. Dramat a zvratů je dost v životě. V tomto díle naopak postavy zakouší truchlení, smutek, úděl přeživších a vinu nad tím, že milují, přestože jim to nepřipadá morálně správné.

Nattali.ka
30.12.2021 3 z 5

Knihu hodnotím průměrně, ze začátku to aspirovalo na 4 hvězdičky, protože se mi příběh místy líbil víc než Čekanka a Elois, ale nakonec ta jiskra, na kterou jsem čekala nepřišla. Souhlasím s názory, že hlavní hrdinové tak nepřirostou k srdci a nepřišli mi tak zajímaví, scény byly hodně předvídatelné a celkově soudím, že je čas na pauzu a na další díl Bridgertownů se jen tak hned nechystám.

Andynka
28.12.2021 4 z 5

U knihy jsem byla lehce zmatená, proč vyšla až po Čekance a S láskou, Eliose. Vadilo mi, že vím, co se v knize stane, protože jsem se to dočetla v těch předchozích.
Ale nakonec to vše dávalo smysl, protože by se jinak v tomhle příběhu prozradilo mnohem víc.
Každopádně jsem zjistila, že už mi všechny příběhy Bridgertonů začínají hodně splývat, jak jsou si podobné. :D
Ale i přes to mě tento díl celkem bavil, i když už vás opravdu nemá, co překvapit. Zvlášt, když jednu z hlavních postav už znáte.
Prostě kniha slouží, jako oddechové čtení a to splňuje na 100%.

Luccinda
27.12.2021 4 z 5

Nečekaná láska se tematicky dost podobá předchozímu dílu S láskou, Eloise. Tentokrát je to ale Francesca Bridgertonová, která ztratila manžela, a nyní se začíná poohlížet po dalším. Asi nebude žádným překvapením, že ho nakonec nalezne, a je z toho velká láska na celý život. Ach, jak já miluju tyhle předvídatelné romance! Žádné velké drama, jenom si tak plujete na obláčku zamilovanosti a vášně.

Nepředpokládám, že by autorka po šesti dílech zvládla přijít ještě s něčím novým, ale na mě ty její osvědčené vzorce očividně pořád fungují. Nečekaná láska se sice nezařadila k těm úplně top knihám ze série, nicméně pořád patří k těm lepším. Bavilo mě to moc a je mi líto, že už se blížím do finále téhle osmidílné série. Nezbývá než doufat, že se dočkáme nového vydání i dalších sérií Julie Quinn.

Medasek
04.12.2021 3 z 5

Tenhle díl mi zatím připadá jako nejhorší z celé série. Franceska je první ze sourozenců Brigertonových, kdo mi vyloženě nesedl. Michael mi nevadil.
Bohužel tu jejich velkou lásku jsem jim nemohla uvěřit.

lena.o.knihach
30.11.2021 3 z 5

Při čtení Nečekané lásky jsem si říkala, že to už prostě není ono, když tam nejsou žádné poznámky lady Whistledownové, ale pak si vzpomenu na Skandál na spadnutí, kde též nebyla a já se i přesto u knihy chlámala. Tak čím to je?

Tenhle díl byl lepší než S láskou, Eloise, ale něco tomu chybělo. Stále to bylo čtivé, ale kromě Violet Bridgertonové mi skoro žádná z postav nepřirostla k srdci. Francesca a Michael nebyli ničím výjimeční a pro mě to byla průměrná dvojice.

Nicméně se sérií nepřestanu a na zbylé dva díly Bridgertonových se určitě chystám.

Ivusak7
28.11.2021 5 z 5

Četla jsem jedním dechem, začátek mi přišel maličko delší a stále jsem se nemohla dočkat až se stane něco mezi hlavními hrdiny. A pak jsem se dočkala a nemohla se odtrhnou a nesmím zapomenout, že v této knize bylo nejvíce erotických scén než v předchozích dílech. Bomba

Damonka12
23.07.2021 4 z 5

4,5 celá tahle série je boží, všechny knihy jsou stejně vtipné a úžasné a přitom je každý příběh úplně jiný a originálně vymyšlený.

vikimi
05.05.2021 3 z 5

Začátek mě nadchl, pak už mi ale přišlo, že se to moc táhne.

TerkaJK
28.03.2021 4 z 5

Pěkný příběh o Francesce.
V minulých dílech se o ní tolik nemluvila, tak jsem byla zvědavá, jaká bude ona osobnost. Její postava byla silná a prožila si velké ztráty a některé chvíle jsem ji i chápala a přála si, ať už se konečně rozhodne. Její chování a život byl podle etikety, ale jako každý obyčejný život nejde někdy vše - tak jak by člověk chtěl a přál si...

Romantika jako vždycky v sérii Bridgerton.
Pěkné, pohodové čtení.

Jass
10.03.2021 3 z 5

Zdá se, že jsem zase jednou v menšině, ale tohle je zatím nejslabší díl - ne moment, první díl je samozřejmě nejhorší (přes romantizaci znásilnění manžela se asi v nejbližší době nepřenesu). Proč? Zaprvé, nepište slovo Skot, pokud se nechystáte doručit Skotsko mírou vrchovatou, protože zklamání je pak - alespoň v mém případě - jisté. No, ale dál, oceňuji dichotomii, kterou tenhle díl tvoří s Čekankou (myslím z hlediska neopětované lásky), ale takováhle míra "pining" (musela jsem si vypůjčit anglické slovo, protože české neexistuje, ale v podstatě to znamená "touha", ale zpovzdálí, nenaplnitelná), začalo to být na mě moc. Vlastně bych řekla, že to je (pro mě negativní) trend, který se v Brigertonu rozvíjí. Netvrdím, že spolu mají protagonisté hned skočit do postele, oceňuji, že se snaží věnovat prostor nějakému ustanovení jejich vztahu - jenže ona to vlastně nedělá. Máme tu 200 stránek neopětované touhy a mučení... především protagonisty. Autorka se nám snaží ukázat jak jsou to dobří přátelé, ale to funguje tak napůl, řekla bych... No, takže 200 stánek trpíme a pak jako by si autorka uvědomila, že se kniha pro její zvolené publikum začíná příliš natahovat, tak se to všechno snaží uspíšit a zaobalit...
Ale... řekněme si to na rovinu. Těch posledních 80 stránek je o sexu a (téměř) o ničem jiném. Ano, Michael se snaží přesvědčit Francesku aby si ho vzala a autorka tu dle mého prošvihla spoustu možností pro nějaký hlubší rozvoj postav (pořád se objevují ty stejné motivy, bez jakékoli její snahy je prohloubit). A ano, znovu tu máme motiv "lásky z čistého nebe" jako v předchozím dílu. Ale upřímně... autorka se rozhodla vsadit na sex a svádění, v pořádku, jenomže... snad je to tím, že tohle je šestý díl, ale mám pocit, že jsem v životě nečetla tak generické sexuální scény, snad je to tím, že se autorka snaží předstírat, že v tohle díle dělá něco nového, ale nedělá... všechno, co žádám je, aby si trochu rozšířila slovní zásobu, protože číst ty stejné věty pořád dokola a dokola je upřímně škoda papíru...
No, takže dovolte i mě se opakovat (slibuju, že si to nebudu tisknout a plýtvat tak papírem...). Mělo to potenciál, Francesca i Michael mohli být skvělí protagonisté, kdyby dostali trochu více hloubky (z tohoto úhlu pohledu byl předchozí díl výrazně lepší). Taky si myslím, že by knize prospělo, kdyby byl trochu prostříhán začátek a trochu přidán konec, aby celý vztah působil přirozeněji. A trochu rozšíření slovní zásoby by autorce taky neublížilo. Celkově... ok. Jsem trochu zklamaná, protože vzestupný trend se tu obrací, ale zase ne moc zklamaná. Kniha splnila svůj účel, krásně rychle se četla a přes smutné téma jsem se několikrát zasmála. Jen mě trochu mrzí, že autorka nestrávila ještě trochu času doladěním různých drobností, ale... co nadělám...

Maruš.D
07.03.2021 3 z 5

Tahle autorka prostě neumí napsat krásnou a romantickou žádost o ruku. Celkově tu romantiku -dle mělo názoru- moc neovládá.
Michaella jsem si oblíbila, spíše se zamiloval, hned od první věty. Bylo pro mě těžké soucítit s Johnem, když se zde objevil tak krátce, takže jsem se cítila špatně, když si vyměňovali s Fran důvěrnosti.
Francescu jsem neměla ráda vůbec. Chápu morální zásady a její zdráhanost na venek, nicméně alespoň popis jejích myšlenek mohla autorka trochu lépe (více romanticky, či alespoň s trochou citu) zpracovat. Také slovíčko “nevím” mě nikdy tak nerozčilovalo, jako z jejích úst. Zkrátka mi přišla jako mrcha.
Michaella mi bylo líto a kdybych mohla, sama bych se za něj provdala.
Konec byl sladký, ale nějak mi to už k srdci nepřirostlo (až na Michaella ;-) )

Siegrid
26.01.2021 4 z 5

Trošku je třeba si počkat až se kniha dobere do šťastného konce, ale proč ne. Zatím hodnotím autorku kladně, žádný díl ze série Bridgertonových nebyl propadák, což se u jiných autorek nedá říct. Daří se jí držet nit rodiny Bridgertonových a dokáže s postavami pracovat napříč roky a přesto to je stále čtivé a zajímavé. Kolik musela vymyslet příběhů a zápletek...Za mě nebyl ani jeden propadák. Některý nebyl třeba až tak zábavný jako jiný, ale číst se dají všechny díly.

evik75
25.01.2021 3 z 5

Milý příběh, přestože trochu smutný, ale nakonec se šťastným koncem.

vcielka
24.01.2021 5 z 5

Najlepsia cast serie? No, asi ano. Prva, ktorej davam vsetky hviezdy. Velmi pekne sa to pieklo, tahalo a vrcholilo. To zufalstvo chudaka Michaela som az citila a sucitila s nim. A ten zaverecny list od Johnovej matky bol nadherne podany.

Gilnien
23.01.2021 4 z 5

Tohle byl dobry díl, postava Michaela byla vylíčena se všemi jeho přednostmi i chybami, díky čemuž byl čtenáři blíž a dostalo se celému příběhu větší věrohodnosti.

Lee7
12.01.2021 5 z 5

I když díl patří mezi silnější příběh se smutkem v pozadí, byl úžasný a velmi silný. Čte se samo a nedávám spát.. A i tak nechybí správný humor hrdinů.. tady jen díky Colinovi a jeho správného směru ;)