Risk

Risk https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413421/bmid_risk-93J-413421.png 4 1007 172

Briar U série

Prý nejsem slušná holka. Je to pravda jen částečně – nenechávám se ovládat strachem a je mi jedno, kdo si o mně co myslí. Mám však jedno pravidlo – nikdy nespím s nepřítelem. Jsem dcerou hlavního trenéra hokejového týmu Briarovy univerzity, a proto si nesmím začít s hráčem našich rivalů. A přesně tím je Jake Connelly. Hvězdný útočník Harvardu je arogantní, neodbytný a až moc přitažlivý. Osud však umí být krutý – potřebuju jeho pomoc, abych získala místo na vytoužené stáži, a ten sexy zmetek mi to nehodlá usnadnit. Potřebuju, aby Connelly předstíral, že spolu chodíme. Za každé falešné rande chce však jedno skutečné. Což znamená, že mám problém. Vídat se s Jakem Connellym není dobrý nápad. Táta by mě zabil, jenže v sázce je moje budoucí kariéra. Přestože je Jakeovi s tím jeho sexy úsměvem těžké odolat, nemám v plánu se do něj zamilovat. Takový risk si nemůžu dovolit.... celý text

Literatura světová Pro ženy Dívčí romány
Vydáno: , Baronet

The Risk , 2019

johana3160
02.01.2021 5 z 5

Po kratkem vahani za plny pocet. Nedavam to casto, ale tahle kniha, v ramci zanru, pro me zazarila. Dobre se cetla, hlavni hrdinove se mi libili, dej krasne ubihal, nebylo to prehnane (ano je to romanticky roman), bylo to vtipne a tak vubec to proste vsechno pekne zapadlo do sebe. Mezi me oblibene romany se asi nezaradi (muj neoblibenejsi zanr to neni), ale s touto knihou jsem zaradila autorku do oblibenych.

Karolína18
31.12.2020 2 z 5

Dlouho jsem váhala, protože dvě hvězdy je poměrně nízké hodnocení, ale asi nemůžu jinak. Představuji si, že by mě při vyšším počtu hvězd v noci napadly moje oblíbené knihy, které mám v knihovně u postele. Taky nemůžu dát vyšší číslo než předchozímu dílu.
Nejde o to, že by bylo na knize vyloženě něco špatného, ale bohužel nemám dojem, že by v mé mysli něčím vyčnívala, že by do mě hluboce zaryla svou stopu. Postavy byly sympatické, dialogy mnohdy velmi vtipné, erotické scény na jedničku, Rupi a Hollis byli boží nápad a strašně moc se mi jejich vztah líbil. Drama tam bylo, zápletka super, cliffhanger také v pořádku, ale... Knihu jsem přečetla za tři dny, bez nutnosti ji dočíst. To je to, co mi chybí. Pokud knihu dobrovolně odložím a jdu spát, nebo dělat cokoli jiného radši, než bych ji dočetla, není to ono.
Přejdu k tomu, s čím jsem měla největší problém. Pásmo vztahu Brenny a Jakeyho bylo super, tak akorát všeho potřebného. Ale vztah s Erikem, působení na Brennu, chování jejího otce, celkově popis a pojetí minulosti mi přišly málo palčivé, málo popsané. Nevěřila jsem tomu, jak se Brenna údajně cítila. V tomhle ohledu si autorka neporadila autenticky.
Líbí se mi styl psaní Kennedyové, líbí se mi i to prostředí hokeje, to mě fakt baví, a rozhodně mi vůbec nevadí, že píše trochu šablonovitě, naopak, ale určité věci mi prostě nesedí a asi je to i tím, kolik jsem toho už v tomto žánru přečetla, a tak vím, že to jiné autorky umí líp, komplexněji řekla bych.

Rudolf14
25.12.2020 5 z 5

Autorka mě zatím nikdy nezklamala a ani tento díl nezklamal. :)

Jass
13.12.2020 4 z 5

Jen co jsem se dozvěděla, že další díl je o Jakeovi a Brenně, tak jsem se do něj samozřejmě hned musela pustit. Oba dva mě zaujali už v Lovu a já jsem věděla, že to bude skvělé... a taky to skvělé bylo. Z hlediska příběhu to bylo perfektní, falešná rande, tak akorát rychlý vývoj, skvělý humor a naprosto plynulé vyprávění. Linka přítomnosti byla zkrátka perfektní a já nemám výtky.
K čemu výhrady mám, je Brennina minulost. Celkem přesně jsem odhadla co se stalo (minimálně tématicky), s tím ale nemám žádný problém. Předvídatelnost mi u knih nikdy nijak zvlášť nevadila a u tohohle typu literatury to platí dvojnásob. Autorka většinou těžká témata ve svých knihách zvládá bravurně, celkem reálně a s citem. Částečně to pro mě fungovalo i tady, ale jeden rozměr mi tam chyběl. Dál už se SPOILERY, protože bez nich se o tom bohužel mluvit nedá. Potrat je zatraceně těžké téma a já na jednu stranu oceňuji, že se autorka zaměřila na jiný aspekt, než se autoři obvykle zaměřují. Zpracování toho, jak její těhotenství a potrat ovlivnili její vztah s otcem bylo v podstatě perfektní. Bylo tu naznačeno, jak to ovlivnilo její vztah k mužům, vztahům i sexu. Super. Jenomže v celé téhle rovnici úplně chybí to dítě, které zemřelo. Nechci předstírat, že jsem expert na potraty, ale vždycky to bylo téma, které se mě hluboce dotýkalo a o které jsem se zajímala. Znám několik žen, které buď šly na potrat nebo samovolně potratily. A vím, že je to věc, která váš život poznamená. Nic samozřejmě neplatí univerzálně. Brenna se pro potrat rozhodla, přesto by měla pro svoje dítě truchlit. Byly tam určité náznaky deprese, ale zdálo se mi, že je tam ta příčina trochu jiná a vlastně mi to přišlo nedostatečné. Nevím... tohle je samozřejmě velmi subjektivní názor a to téma není zpracováno špatně, ale pro mě to nebylo úplně dostatečné... KONEC SPOILERů

Jinak téma žen v "neženských" profesích bylo za mě super. Autorka sice svoje misogyny vytahuje trochu do extrému, na druhou stranu... i takoví lidé bohužel existují... Rupi s Hollisem byli příjemnou třešničkou na dortu. Hazel... upřímně jsem zklamaná, že jí autorka nemohla prostě nechat jen nejlepší kamarádkou, protože tenhle druh dramatu zrovna moc nemusím. Celkově mě trochu mrzí, že mi ten jeden aspekt přišel trochu neuspokojivý, protože jinak by to byla s přehledem moje nejoblíbenější kniha od Kennedy... Takhle si nejsem jistá...
Čteno v angličtině (což moc doporučuju, je to napsané celkem jednoduše, až na případné Summeřiny složeniny a zkratky, ale to tak nějak není na překážku...).

biairicia
13.12.2020 4 z 5

Tato spisovatelka píše čtivě a zábavně. Vtipná, milá oddechovka. Za mě lepší, jak první díl Lov. Brenna a Jake jsou fajn. Líbí se mi střídání kapitol psaných z pohledu obou hlavních hrdinů. Pohled chlapa tyto knihy vždy osvěží, ač zrovna Brenna není taková ta typická blbka, jak bývá v těchto žánrech zvykem.

NewKiddo
10.12.2020 5 z 5

Opět nemám co vytknout. Knížku jsem si velice užila a několikrát jsem se zasmála. Šlo poznat, že si Elle psaní knihy užila. Měla jsem z toho podobný pocit, jako když jsem četla první knížku Off-Campus Návrh. Stejné sarkastické narážky a spoustu vtipných scén.
To, že byl děj předvídatelný, mi vůbec nevadí. U knížek od Elle ani nečekám, že by tam byl nějaký obrovský zvrat a nakonec spolu hlavní postavy neskončily. Užila jsem si dialogy a vlastně příběh celkově. Rozhodně doporučuji. :)

knihomolkaJani
08.12.2020 5 z 5

Další skvělá kniha od této úžasné autorky, zakázaná láska je prostě sázka na jistotu. I když musím přiznat, že jsem si více oblíbila postavy z první knihy této série. Ale autorka opravdu umí psát a pro milovnice románů určitě doporučuji.. :)

meda2007
29.11.2020 5 z 5

Tento dil me bavil vic nez prvni. Skvele a vtipne napsana oddechovka. Od zacatku bylo jasne vedet kdo s kym skonci, ale i tak jsem si pribeh uzivala a Brennu s Jakem jsem si oblibila.

cerna7151
11.11.2020 4 z 5

Všechny knihy jsou velmi čtivě napsané a ani tato nebyla výjimkou.

JanuldaN
11.10.2020 5 z 5

Elle Kennedy se zařadila mezi mé oblíbené autorky romantických knih. Po sérii Off Campus jsem se pustila i do Briar U... První díl mě moc nenadchnul, ale tenhle se mi líbil. Za mě stejně dobrý jako Návrh nebo Skóre, možná i lepší. Čtivý, vtipný román se sympatickými hrdiny.

Siegrid
30.09.2020 5 z 5

Oproti předchozí knize Hra je tato kniha opět vtipná, čtivá, se správným vzrušením, prostě Elle Kennedy

havrmoni
11.09.2020 4 z 5

Tak mě se tenhle líbil víc než předchozí. Bylo to vtipné a opět čtivé. Weston je zajímavá postava, alespoň pro mě.

pipa36
13.08.2020 3 z 5

Bylo to dobré, ale oproti předchozím dílům se mi tenhle zdál slabší. Možná je to tím, že jsem ho nestihla přečíst na dovolené a za běžného provozu to vnímám jinak... Nevím. Každopádně mám pocit, že chemie mezi hlavními postavami fungovala cca do půlky knihy, potom už to bylo tak nějak... jiné? I tak se ale jedná o příjemné čtení, u kterého se velmi dobře bavíte.

Adyy
23.07.2020 5 z 5

Páni, musím říct, že mě většinou tento žánr moc nebaví, samá "slaďárna", od začátku je jasné, kdo s kým skončí a řeší se jen a pouze problémy s klukem...
ALE, přece jenom je to super čtení.
Brennu jsem si oblíbila už v Lovu a na tento díl jsem se opravdu těšila. Její povaha je originální, nenechá se ničím zastrašit a je svá - právě to se mi na celém příběhu nejvíce líbilo.
Jake na mě ze začátku působil jakože mu je všechno jedno, proto se mi líbilo, jak ho Brenna postupem času změnila a namyšlený sportovec se změnil ve fajn kluka.
U knihy jsem se skoro pořád smála a četlo se to vážně pěkně. Doporučuji!

Pája699
22.07.2020 5 z 5

Příběhy z hokejového prostředí miluju a tehle příběh neměl chybu! Svérázná Brenna se s ničím a s nikým nepáře a co na srdci to také na jazyku. Utírám slzy od samého smíchu, to tato autorka umí skvěle. Další perfektní příběh z pera autorky.

tittanie
18.07.2020

Oblíbila jsem si prostředí amerických vysokých škol a hokejových zápasů. Super příběh. Těším se na další.

tanecnica
11.07.2020 4 z 5

Miluju Elle Kennedy a její hokejové romány. Když je správná nálada, je to fakt skvělé, vtipné, oddechové čtení... Jen s Brennou mám nějaký osobní problém. Byla mi strašně nesympatická, chovala se na můj vkus hodně ku.voidně (promiňte ten výraz, ale to je podle mě přesný popis). Celou dobu jsem si říkala, že bych fakt nechtěla, aby se takhle mladé holky chovaly. No, ale to je jen můj názor :-)
Ve výsledku to ale znamená, že autorka umí postavy vykreslit tak bravurně, že si k nim vytvoříte osobní vztah. Ať už kladný, nebo záporný.
Už se těším na další knížku autorky...

uminaa
04.07.2020 5 z 5

U Elle idem jednoducho vždy na istotu. Vždy ma jej knihy pobavia a potešia. A milujem pasáže s Hollisom a Rupi ???? Nemala som ďaleko ku slzám smiechu ????

crazyslunicko
01.07.2020 5 z 5

Tak tento díl mě nadchl. Předchozí díl se Summer mě úplně nezaujal a nechtěla jsem dále pokračovat v sérii. Ale byla by to velká škoda. Brenna byla fakt skvělá a co potom Jake. Opravdu mě to s nimi bavilo od začátku do konce :)

Googies
30.06.2020 5 z 5

Prostě a jednoduše tuhle spisovatelku miluju!!!!