Běh o život

Běh o život https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77494/bmid_beh-o-zivot-xQH-77494.jpg 4 2061 330

Běh o život napsaný Stephenem Kingem pod pseudonymem Richard Bachman zná český čtenář pod názvem The Running Man a takto byl uveden do distribuce i film s Arnoldem Schwarzeneggerem (sám King filmu na chuť příliš nepřišel). Sci-fi z nedaleké budoucnosti líčí temnými barvami industriální svět, nikoli nepodobný totalitě. Zábavu apatickým masám obstarává jediný televizní kanál, který vysílá obskurní zvrácené soutěže, z nichž nejdrsnější a nejpopulárnější je Běh o život. Vybraný jedinec, v tomto případě Ben Richards, je vypuštěn do ulic Ameriky jako lovná zvěř. Po dvanácti hodinách ho začnou pronásledovat profesionální Lovci, podporovaní mnoha udavači z řad televizních diváků. Prchající zoufalec sahá pod vidinou odměny ve výši milionu dolarů k těm nejkrutějším prostředkům, aby pronásledovatele setřásl.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Running Man , 1982

jezek693
14.01.2014 5 z 5

Tuto knížku mi doporučila kamarádka a měla pravdu je to skvělá knížka. Doufám že ji pak někdy ještě jednou přečtu.

Darkry
25.12.2013 4 z 5

King prostě umí psát. Dokáže v krátkých větách přesně vystihnout atmosféru, popsat charakter a chování postav i bez příslovců, které tak nenávidí (viz. Stephne King: O psaní) a umí stavět dialogy.
Příběh je dobře vystavěný, dramatický a má v sobě i námět k zamyšlení.
4/5

DennisMoore
09.12.2013 4 z 5

Nevím, jak vás, ale mě závěr Běžícího muže (ano, té knize tak říkám pořád, českým názvům navzdory) děsně baví. Nutno ale přiznat, že mě baví hlavně díky představě, že ho vidím i v onom filmu s Arnoldem Schwarzeneggerem. /SPOILER/ Schwarzenegger kráčí letadlem, střevo vyhřezlé z břicha vláčí za sebou, drsný pohled upřený na dveře do pilotní kabiny. Pak popadne jednou rukou padoucha, druhou rukou onu vyhřezlou část vlastních vnitřností, padoucha jí uškrtí a přes zuby procedí něco jako "Na tohle vážně nemám žaludek!" nebo "Ty střevo!". To by byl (za)biják.

pavelantonin
09.12.2013

Moc surové a moc zbytečně popisována šeď k vytvoření iluze. To je první dojem, zatím ji ještě čtu.

GireReaper
16.11.2013 5 z 5

Z některých částí až mrazí v zádech, jak se King trefil do toho, jak bude vypadat budoucnost. První Kingovka, kterou jsem četl a rozhodně nezklamala.

Anny90
09.11.2013 3 z 5

První polovina knihy mě naprosto ohromila, ale další vývoj příběhu a konec mě dost zklamal.

Janie1989
08.10.2013 5 z 5

kniha se mi moc líbila. přečetla jsem ji jedním dechem :)

viwalda
16.09.2013 5 z 5

Člověk doslova s knihou a hlavně hrdinou knihy běží o život...nářez
Názorný příklad toho, jak jsou lidé závislí na druhých neštěstích a trapasích atd.. a přilnou k reality show jako...prd...
, jen filmové zpracování(když už bylo zmíněno) je katastrofální "Šváca" ? ach jo...

Monnyska
31.08.2013 5 z 5

Tyhle témata mi připomínají největší díla jako je 1984 nebo 451 stupňů Fahrenheita, opravdu nadčasové dílo... Kdo ví, třeba takhle opravdu jednou skončíme, jinak psané prostě Kingovským stylem, King je opravdu Mistr hororu, je to sice omílané téma, ale proč to nepřipomínat. V jeho knihách mě vždy překvapí konec a u téhle je to stejně tak .... Doporučuji všem, kdo se dal na dráhu čtecí mánie....

AjťačkaTýnka
29.08.2013 3 z 5

Nadčasové dílo plné neočekávaných zvratů. Ukazuje, jak jsme vlastně blbí, což pan King vystihl zcela přesně! :)

julythreemosen
28.08.2013 5 z 5

Stephen King je úžasný spisovatel. Nechápu, jak dokáže stále produkovat desítky tak výjimečných děl jako je Běh o život. Jakožto věrná fanynka jsem měla poprvé příležitost poznat také Richarda Bachmana a... Jsem nadšená! Všemi deseti doporučuji každému toto dílo plné napětí a hororu. Jsem si jistá, že tuto knihu slupnete bez mrknutí oka, stejně jako já.

lazarus
27.08.2013 5 z 5

Knížka výborná.
Film je úplně mimo a je to škoda.
Jinak naprosto nechápu Běh o život. Kdo to takhle přeložil, panebože?
Dvě předcházející vydání se jmenují samozřejmě Running man a teď úplně jinak?
Dost mě to připomíná debilní překlad Prcičky místo American Pie například.

annihilation
21.08.2013 4 z 5

Nadčasový román skvěle popisuje lidskou hloupost. Jak daleko dospějí nesmyslné reality show a prapodivné soutěže, které nám televize předkládá? Něco podobného se vyskytuje už v románu nazvaném "Dlouhý pochod" a tato hrozba je podle mě víc než reálná. Opět z každé stránky čiší kritika lidské blbosti a oprávněný pesimismus ze stavu budoucnosti. Občas nevíte, jestli se smát nebo ne. To vše je samozřejmě podané velmi osobitým způsobem, kterému nechybí napětí, ironie, lehká přisprostlost a samozřejmě ten typický kingovský šarm. Ehm, tedy bachmanovský. Ale o tom více v předmluvě "Jak je důležité míti Bachmana." Tento druh humoru mě vždycky dostává do kolen.

mailo-s
22.07.2013 5 z 5

Musím říct že tahle kniha mně nenechala v klidu dokud jsem ji nedočetl pěkné napínavé a kingovské
nenudil jsem se ani chvilku

1972Sixo
18.07.2013 3 z 5

Nic moc, no najprv som videl ten film a hľadal paralely aspoň v zábavnosti, ale je to príliš vážne a temné, taká sockritika spolocnosti, ktorou sa pomaly stávame.

mh.mail
24.06.2013 2 z 5

Asi nejslabší kniha, kterou jsem od Kinga četl. Tohle že napsal autor „To“ a „Nezbytných věcí“? A konec, ten už byl opravdu směšný. Film jsem neviděl, ale pokud je ještě horší než kniha, tak opravdu není o co stát. Na podobné téma se mi mnohem, mnohem více líbila povídka Josefa Pecinovského „Házím ti laso, kamaráde!“

renee-renee
17.06.2013 5 z 5

Knihu jsem zhltla za necelé jedno odpoledne neustále napjatá, co bude dál. V tomto případě mě King opět nezklamal.

shortik
02.06.2013 3 z 5

Četla se dobře, ale nenadchla.

makulka22
20.05.2013 5 z 5

Neviděla jsem film a ani jej vidět nechci. Stačí mi dojem, který jsem si odnesla z knihy, tak nač si jej kazit Arnoldem? Na tuto knihu si opravdu musí udělat názor každý jinak. Já si myslím, že jde o odstrašující příklad budoucnosti, kdy děj knihy postupně graduje v nezapomenutelný závěr.

Mesič
19.04.2013 4 z 5

Na začátku jsem měla trochu strach, že bude kniha velmi podobná filmu, naštěstí se tak nestalo. Tuto knihu jsem četla po knize Pod kupolí, tudíž jsem byla rozmazlená skvělým propracováním povah a postav a to tady nebylo tak dobré. Ono se není ani co divit, když je kniha ani né čtvrtinová. Byla to příjemná četba, děj na sebe navazoval a opět nelituji, že jsem sáhla po Kingovi :-)