Hlasy

Hlasy https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345691/bmid_hlasy-Jlx-345691.jpg 4 666 193

Beatrice Kaspary série

Lidé, kteří si divoce mumlají sami pro sebe. Kteří se odhalují, slyší hlasy. Psychiatrické oddělení salcburské Kliniky-Sever se specializuje na mimořádně těžké případy. Když je jeden z lékařů nalezen zavražděný v ošetřovně, musí se vyšetřovatelka Beatrice Kasparyová pokusit vymámit informace z pacientů. Z traumatizovaných duší, které žijí ve své vlastním světě. A nehrají podle pravidel…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Stimmen , 2015

artlucie
12.08.2020 4 z 5

Výborný čtení! Jak to u mě a Ursuly bývá, nějak si neumím tipnout pachatele, a to mě děsně baví. A "romatická omáčka", jak to tu kdosi trefně nazval, se mi líbila taky. Bylo to totiž vkusné a nebylo toho tolik, aby to odvádělo od příběhu. Víc takových knížek na mou hlavu ;)

Zmitko.m
10.08.2020 4 z 5

Kniha se mi hodně líbila. Vyšetřování vražd v psychiatrické léčebně je opravdu zajímavý námět. Děj byl perfektně promyšlený a do poslední chvíle jsem nevěděl, kdo je vrahem. Hodně jsem byl napnutý z komunikace, či spíš nekomunikace Beatrice a Jasmin, co se nakonec v náznacích podaří odhalit a jak to celé dopadne...Trochu mi tam vadila ta romantická omáčka, ale to je tak jediné, co bych mohl vytknout.

AlbionFoxyFox
01.08.2020 4 z 5

Kniha měla spád, byť mi trošku vadilo, že odhalení a závěr byl moc rychlý na to, že po většinu knihy se s vyšetřováním moc nepohne. Hodně prostoru zde měl osobní život hlavní dvojice, což pro mě bylo příjemné, protože jsem si hrdiny oblíbila.

Pavlína2019
29.07.2020 1 z 5

Bohužel. Těšila jsem se. Ale nebavila mě. Do půlky jsem se nutila, zbylou částí se proskákala. Myslenka celkem dobrá, rozuzlení poměrně překvapivé, ale nebaví mě spousta omáčky kolem vyšetřování, a když kniha nemá grády...

Anetiina
21.06.2020 5 z 5

Sérii s Beatrice jsem si velmi oblíbila a ani Hlasy mě nezklamaly. Po těch nechutnostech, ve kterých v posledních letech soupeří převážně severští autoři detektivek a kde se to hemží mučením a zneužíváním, mi tahle série přijde příjemně "normální". Hlasy nabízí opět zajímavé prostředí, tentokrát psychiatrickou léčebnu. Pachatel je sice odhalitelný celkem brzy, ale kniha se s napětím čte až do konce. Romantická zápletka je pak třešničkou na dortu.

kikies
20.05.2020 3 z 5

Spíše slabší kousek. Možná zajímavé kvůli zvolenému a nelehkému prostředí. Ale také nudnější, zmatenější a těžkopádnější. Kotrmelce a přešlapy soukromého života vyšetřovatelky dostávaly příliš velký prostor, vyšetřování bylo vedeno dost podivným způsobem, a hlavní padouch na mě ze stránek vyskočil mnohem dříve, než se vyšetřovatelé tímto směrem vůbec obrátili. Čekala jsem více a jsem lehce zklamaná.

blackoutzuzi
11.05.2020 2 z 5

Kniha má samé kladné ohlasy a skvělá hodnocení a jelikož jsem velkým milovníkem detektivek a thrillerů, tak jsem věřila, že to pro mě bude to pravé ořechové. Ve finále jsem ale zklamaná. Od Hlasů jsem čekala mnohem více akce a napětí. Kniha je to sice čtivá, ale příběh a především konečné rozuzlení pro mě bylo zklamáním. Co mi vadilo nejvíc, tak to byly naprosto nezajímavé postavy - nenašla jsem nikoho, kdo by mě něčím zaujal a komu bych mohla fandit.

Vendula39
13.04.2020 4 z 5

Byla to první knížka kterou jsem od autorky četla. Zaujala mě svou obálkou, i přesto že jsem od ní očekávala o dost víc, tak mě nadchla. Trochu se mi na celém příběhu nelíbil způsob vyšetřování, například že podeřzívali pouze jednu pacientku z celého psychiatrického oddělení. Nejvíce mě zaujal konec knihy, i když jsem si myslela že třeba ještě rozvedou daleko více co se stalo s ostatními po vyřešení případu, ale to je jenom detail, díky kterému dávám hodnocení čtyř hvězdiček.

Miro67
30.03.2020 3 z 5

Celé vyšetřování mi přišlo poněkud nelogické, nesouvislé a tomu odpovídalo i odhalení pachatele.

izinkaVENDULKA
20.03.2020 5 z 5

V sérii nejlepší díl

soukroma
11.03.2020 3 z 5

Předchozí dva díly salcburské série se mi docela líbily, tak jsem se těšila na změnu oproti bláznivým psychothrillerům anglosaského literárního moře. Ale Hlasy mne nakonec neoslovily.
Bylo to jednoduché (až příliš komorní - prakticky se nevylezlo z domu terapeutické psychiatrické kliniky), a na to to bylo rozvláčné, mnohomluvné a předlouhé (teprve v poslední třetině knihy se konečně začalo něco dít). A spousta věcí mi tam neseděla, mj. okamžité zaujetí jedinou z mnoha pacientek, všude dost nevhodně prosakující rodinná problematika a paralelní "romantika" kolem Bey výrazně narušující vyšetřování.
A ten akční závěr? Vždyť se vlastně vůbec nic nevysvětlilo, podezřelý nakonec zmizel někde v pozadí, nikdo ho nevyslýchal a po motivu posledního činu se nikdo nepídil! Takže nakonec značně neuspokojivé. 65%

Monty196
06.03.2020 4 z 5

Detektivky moc nečtu, nemám ráda vraždy, vyšetřování a vše co se toho týká. Přesto jsem této knize dala šanci, hodně mě upoutala svou obálkou a i místem kde se děj má odehrávat.
Musím říct, že jsem byla velmi mile překvapena, knihu jsem přečetla za dva večery a přemýšlím, že jsem možná detektivkám křivdila. Nicméně konec mi moc nesedl, posledních pár stran bylo takových "šup šup" a trošku jsem čekala u Jasmin jiný konec :)

anája
22.02.2020 5 z 5

Určitě všem nadšencům thrillerů doporučuji. Bylo to velice napínavé čtení. Moc dobře napsané.

Sidonka3
15.02.2020 4 z 5

Prostředí je skutečně zajímavé. Na jednu stranu je to sice kniha pro docela silnější nátury, hned ze začátku knihy našeptají hlasy nemocnému, aby slízal krev po zabitém lékaři ze země (fuj):), na druhou stranu tady můžeme nahlédnout na různé duševní poruchy a to dělá příběh zároveň i výjimečným.
Vyšetřovatelka se v osobním životě pere s nedostatkem volného času, to se stává, ale divím se, že si péči o děti nezajistila lépe. Vhled do jejího osobního života je ovšem další dobrou odbočkou pro čtenáře, co detektivky moc nečtou a tak by stěží udrželi pozornost.
Nemůžu posoudit, jestli je to detektivka dobrá, tolik jsem jich zase nepřečetla. Jako spoustu jiných čtenářů přede mnou mě nalákala obálka a anotace, že se bude vyšetřovat v ústavu choromyslných a tak do toho právě šli i ti, co tento žánr nečtou. Nějaká temná zvědavost nad tím, co se asi tak nemocným honí hlavou a jak to funguje v blázinci, v člověku je. To dávám kriminálce k dobru. Jako kniha je to jinak průměrné, takže váhám, kolik dát, sečteno podrženo, hvězd. Nápad dobrý, zpracování spíše průměrné.

zpevSusannah
12.02.2020 3 z 5

Skvěle vybrané prostředí pro kriminální zápletku, celkem zdařilé nahlédnutí do myslí duševně nemocných lidí. Co se týká samotné dějové linie nejsem si s pozitivním hodnocením zcela jistá. Celé to bylo takové utahané, romantické vstupy rušivé a nepotřebné, závěr celkem průhledný a na zadek jsem si z toho rozhodně nesedla... Škoda!
Za mě je to spíše taková oddychovka na zpříjemnění nudné cesty metrem.

karaliene
11.02.2020 4 z 5

První kniha, kterou jsem od autorky četla. Nemůžu říct, že je špatná: děj je chytlavý, za polovinou knihy nabírá i rychlejší spád, myšlenka skvělá, jako člověk z oboru si dovolím ocenit absenci přešlapů ve vyobrazování psychických poruch (s čímž se jako čtenář setkávám, bohužel, více než často)...
...ale kvůli své rozmazlenosti jinými autory psychothrillerů postrádám alespoň o chlup lepší stylistiku (chvílemi se mi použité obraty zdály nepřirozené, jindy příliš jednoduché... ať už je to vinou originálního textu nebo překladatele, výslednému dojmu z knihy to neprospívá).

Luštěnka
06.02.2020 5 z 5

Detektivky moc nemusím. Ale tohle jsem nemohla přestat číst. Určitě si přečtu i nějakou další ???? Prostředí psychiatrie super

ivana02
05.02.2020 4 z 5

Další kniha od mé oblíbené autorky. Příběh skvělý, napínavý, z prostředí psychiatrické léčebny. Jako vždy se mí detektivní linka líbila. Zato se mi opět nelíbila linka soukromého života vyšetřovatelky. Respektive je mi nesympatická - nechápu, že si pořídí dvě děti, je rozvedená a na prvním místě je pro ní práce a zase práce, evidentně děti zanedbává a práci upřednostňuje. Já být sociální pracovnice, tak jí je odeberu :-)

Carol
30.01.2020 5 z 5

Skvělá kniha! Přečtena za jeden den, velice čtivá a děj, který vás nepustí! :-)

koki.veru
08.01.2020 5 z 5

Po docela dlouhé době jsem se opět vrátila k této sérii a super :-) Beatrice jsem si dost oblíbila,takže určitě s touto sérií nekončím a v co nejbližší době se k ní určitě vrátím. Krásný napínavý a zajímavý příběh :-)