Barva kouzel (limitovaná sběratelská edice)

Barva kouzel (limitovaná sběratelská edice) https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459384/bmid_barva-kouzel-limitovana-sberatelska-KOT-459384.jpeg 4 3494 395

První díl limitované sběratelské edice Zeměplocha. Ve světě, který leží na krunýři obrovské želvy, se vydává na cestu rozverná, temperamentní a neuvěřitelně výstřední výprava. Setkáte se s lakomým a naprosto neschopným čarodějem Mrakoplašem, naivním turistou Dvoukvítkem, jehož Zavazadlo za ním běhá jako pes na stovce malých nožiček, s draky, kteří existují pokud na ně opravdu věříte, a samozřejmě dojdete až na okraj této podivné planety.... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

The Colour of Magic , 1983

Ilirea25
22.04.2020 2 z 5

Pratchetta jsem odkládala opravdu hodně dlouho. Stále nepřicházel ten správný čas na něj. A ten čas nastal.... A ta kniha je jedno velké wtf?
Hodně recenzí poukazuje právě na to, že lidé měli problém tuto knihu dočíst, odkládali ji a měli s ní problém. A já se přidávám, tohle byl opravdu velký problém dočíst. Asi jsem chytila Pratchetta za špatnou stranu a měla začít něčím jiným, ale tohle je prostě jen změť náhodných slov.

Maevie
15.04.2020 4 z 5

Zeměplocha pro mě vždy byla neskutečným zdrojem fantazie, neuvěřitelných zápletek, fantastických tvorů a absurdního humoru. A to se nezměnilo ani při třetím přečtení Barvy kouzel. Dříve jsem si říkala, že pro úvod do série by se hodil jiný díl, ale dnes musím uznat, že výběr nekompetentního Mrakoplaše jako prvního průvodce zeměplošského světa byl předznamenáním všeho šíleného a fantastického, co čtenáře ještě čeká.

terimila
30.03.2020 4 z 5

Jo! Zeměplochu mi nezávisle na sobě doporučovalo několik lidí. Kdysi jsem si půjčila jeden díl odněkud zprostřed, ale moc mě to neoslovilo. No, co člověk čeká, když čte od poloviny a nic moc mu nedává smysl. Teď jsem zjistila, že je série audioknih... a zrovna jsem měla náladu zkusit něco nového, tak jsem tomu dala šanci pěkně od začátku. A jo, tentokrát jsem se chytla.
Zeměplocha je naprosto fascinující a dokonale promyšlenej svět. Neuvěřitelně krásně živej, vtahující, barevnej. Roztáči fantazii do nejvyšších obrátek. Prostě... jo, tohle se povedlo. A ústřední trojice - plašan Mrakoplaš, naivní nadšenec Dvoukvítek a oddané Zavazadlo... ti nemají chybu. Super. Dávám čtyři (abych měla rezervu na případné ještě lepší díly) a jdu na dvojku. :)

mythragon
30.03.2020 4 z 5

„Slovo "turista" Mrakoplaš považoval za ekvivalent slova „idiot“.“
Zábavný úvod do šíleného světa Zeměplochy, kde nám byla představena hromada zvláštních (v dobrém slova smyslu) a hlavně vtipných charakterů (Smrť je a bude stále největší sympaťák z celé série). I přes všechny klady, mi tam ale chyběl nějaký komplexnější příběh. Je to vlastně takový "road trip", který se skládá z několika povídek. Právě kvůli tomu jsem se párkrát přistihl, že se nedokážu do knihy začíst a ztrácel jsem na soustředění. Proto bohužel nemůžu dát víc, jak 4 hvězdy.

EduardVlach
29.03.2020 5 z 5

Super fantasy, které nechybí humor, kniha je čtivá, zábavná a doooost ujetá:) rozhodně si ji přečtěte, protože Pratchett a jeho Zeměplocha s Kantůrkovým překladem je dílo, které MUSÍTE mít doma (nejlépe všech 41 dílů ;-) )

D_yabel
22.03.2020 5 z 5

Skvělý úvod do jedné z nejzásadnějších fantasy ság všech dob. Pořád se něco děje, svět je tak zajímavý, že prostě budete chtít vědět víc. Pokud chcete čtivou a ne moc vážnou fantasy, udělejte si v knihovně dostatek místa. Čeká vás zábava na několik životů.

špulo
05.03.2020 5 z 5

Hodnotiť knihy čítané pred vyše 20-timi rokmi má svoje čaro. Už si nevybavujete detaily, ale pocity. Alebo situácie zažité s danou knihou. Dnes nedokážem zreprodukovať dej. Pamätám si, že po prečítaní Čaroprávnosti, som začal pátrať po ďalších prečetovkách. Vtedy sme v našich končinách boli ešte len pri Mortovi, tak mi netrvalo dlho zohnať zvyšok. Doma som si na zvlášť policu uložil štyroch Prattchetov a behom týždňa ich sežral - Čaroprávnost po druhé. V tých časoch bolo trochu zvláštnosťou vidieť človeka vo vlaku alebo v autobuse s knihou v ruke a vyškereného ako lečo. Ja mám vždy nejaké to čítanie so sebou a pri týchto knihách sa nedalo udržať na verejnosti pokrfejs. Prečetovky proste zabavia, pobavia a ešte vás aj myšlienkovo vybavia. Nejde totiž len o bezduché parodovanie sveta či žánru. Tu niekto veľmi dobre vedel o čom píše a ako to píše. Vďaka, Terry!

Metla
25.02.2020 4 z 5

"Mrakoplaš se pokusil zavřít oči, ale jeho obrazotvornost víčka neměla a zírala očima dokořán otevřenýma."

Šestnáct. Tolik mi bylo, když mi na prázdninách v blízkosti Frýdlantu nad Ostravicí došlo čtivo, já se tudíž vydala do (jediného) tamního knihkupectví a zakoupila (jediného) nalezeného zástupce žánru fantastiky. Na první pohled mi to teda připadalo jako nějaká kuchařka, neptejte se proč, každopádně jsem ještě týž den zjistila, že fantasy nejsou jen svalovci s meči a ušlechtilí hrdinové. Objevila jsem jejich protipól: Mrakoplaše, ne tak úplně mága pochybných schopností i charakterových vlastností. A místo zádumčivosti vznešených království dostala má bránice zásah Zeměplochou. Vyvinula se u mě nová závislost. Dealer byl naštěstí až do posledních chvil velmi plodný, proto máme doma plné poličky knih pana Pratchetta, v geniálním překladu pana Kantůrka. Nechť je oběma v literárním nebi veselo.
Pokud mám být objektivní, neměla bych "Barvě kouzel" přičarovat více než čtyři slony či jiná vesmírná tělesa. Putování turisty Dvoukvítka s ne zcela dobrovolným průvodcem Mrakoplašem bylo svižné, úsměv na ksichtu se zdál být permanentní, ovšem v poslední třetině můj zájem o jejich čím dál absurdnější lapálie klesal, smíchu ubývalo. 80-85%

"Mrakoplaš se snažil zbavit vzpomínky na tu výšku, ale jí se u něj obzvláště zalíbilo, terorizovala ostatní obyvatele jeho mysli a převracela mu mozek naruby."

Pawlisman
11.02.2020 5 z 5

Vtipné, originální, šokující a přitom to do sebe tak lehce zapadá. Proč ne. Navíc humor je silně nadprůměrný. A ono vůbec - vytvořený vlastní svět - prostě úplné top ve oblasti "magického fantasy"?

n.ezn.amy
04.02.2020 5 z 5

Před dávnými roky mé první setkání se Zeměplochou, díky které jsem se do příběhů Terryho Pratchetta zamiloval. Protože jeho úžasná fantazie stvořila tuto planetu a v této knize dokonalou dvojici Mrakoplaše s Dvoukvítkem a jejich velké dobrodružství

mataj
26.01.2020 5 z 5

Další úžasná, originální ale hlavně vtipná knížka...

indyka
23.01.2020

Hvězdičky výjimečně nedávám. Fantasy je žánr naprosto mimo můj hledáček a Barva kouzel je teprve druhý pokus o rozšíření si obzorů.

Autorova fantazie je bezbřehá, překladatel se v tom neztratil, hlavní postavy jsou hezky napsané, sem tam se najde nějaký ten fórek a vlastně chápu, proč se to tolika lidem líbí. Ale sama jsem si musela čtení dávkovat a nešlo mi to úplně dobře, protože pro nefanouška fantasy je Barva kouzel jak rána pěstí. Intenzivní, napěchované.

(Mou nejoblíbenější postavou je jednoznačně Zavazadlo!)

effa
17.01.2020 5 z 5

Můj první Prattchet. Kniha mě donutila přečíst všechny jeho knihy, hezky jednu po druhé.

hoesch
12.01.2020 5 z 5

Neviditelná univerzita asi práva v Plzni. Dost dobrý.

klara225
11.01.2020 5 z 5

Moje první zkušenost se Zeměplochou a nejspíš i s fantasy žánrem. Toto byl ten pravý únik z reality. Je naprosto nepředvídatelné, co se stane. I když má kniha necelých 300 stran, je nabitá dobrodružstvím a originalitou. Svět Zeměplochy je dobře vymyšlený, jakoby na ní Terry Pratchett byl, přepadl přes Okraj a spadl na naši planetu. :) Těším se na další díly.

Jaruš7
03.01.2020 5 z 5

Nadšený ohlas se vnucuje k četbě, i když rozpaky tvoří vysokou zábranu, tak jistota je v sekci "Citáty". Vybrané perly potvrdí, že vydržet se vyplatí. Ponor do fantasmagorična, kde to pozemské je jaksi upozaděno se vyplatí, zásek se zdařil, ale dýchací metoda je předpokladem pro vyvážení rozbalancovaného rozumu. Výdrž nese ovoce v poznání nemožného.
Citace :"Adrenalin je čistý destilát strachu."
Audiokniha, proč ne, co kdyby ... závěje, mráz a slota, ... jistota je v zásobě. :-)

martunka
30.12.2019 5 z 5

Nečekala jsem to, ale musím to uznat. Tohle je skvělá kniha! Moc se mi líbí svět Zeměplochy a její obyvatelé. Vyprávění je svižné, vtipné a já jsem celou dobu fandila Mrakoplašovy, ať ze všeho vyvážené! Už se těším na další díl!

lenka0383
30.11.2019 2 z 5

Jedinečný svět, který mě ohromě bavil a moc ráda bych o něm věděla víc. Bohužel místo vysvětlení zajímavých aspektů tohoto světa se příběh točí okolo pár postav, které mi ničím zajímavé bohužel nepřijdou. Něco mi v autorově stylu výrazně chybí k tomu, aby mě bavilo to číst, do čtení jsem se musela vyloženě nutit. Chybí mi v tom nějaké emoce, které by čtenáře trochu vtáhly do děje a přiměly ho, aby postavám fandil, aby to prožíval s nimi. Tady je to všechno jako chladný popis toho, co se děje, vlastně přehršle různých malých dobrodružství, ze kterého hrdinové vždycky nějak zázračně vyváznou, ale mně vlastně bylo úplně jedno, jak to nakonec dopadne.

mave8rick
18.11.2019 4 z 5

Unikátní příběh a Svět. Chvíli mi trvalo než jsem se začetl, ale celkově se mi kniha velmi líbila.

bekule
17.10.2019 2 z 5

Poznat Zeměplochu už jsem chtěla hodně dávno, dlouho jsem zjišťovala co je vlastně první díl a čím začít. Škoda že jsem si před začátkem četby nepřečetla komentář Hexera níže , byla bych chytřejší a začala jiným dílem. Adamsova Stopaře i Dlouhý temný čas svačiny duše zbožňuju, byla jsem si jistá že mě toto nemůže zklamat. Avšak větší slátaninu jsem ještě nečetla, třičtvrtě knihy jsem měla pocit že byl v deliriu buď autor nebo jsem já. Druhou hvězdičku dávám sobě za statečnost že jsem vydržela a dočetla až do konce. Ale tak snadno se odradit nenechám, po vzpamatování se z tohoto děsu zkusím časem nějaký díl doporučovaný pro začátečníky.

Zeměplocha humor Mrakoplaš zfilmováno mágové Dvoukvítek Zavazadlo

Terry Pratchett