Aristokratka ve varu

Aristokratka ve varu https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177395/bmid_aristokratka-ve-varu-Yxg-177395.jpg 4 3506 678

Aristokratka série

Aristokraté jsou v ohrožení, ale situace Marie Kostkové z Kostky je o to těžší, že denně potkává členy své bláznivé rodiny a k tomu několik střelených zaměstnanců „nejchudšího zámku v Čechách“. Otec je skrblík, americká maminka se chce podobat princezně Dianě a největší událostí na zámku Kostka za posledních tři sta let byla svatba Helenky Vondráčkové. Kastelán Josef nenávidí lidi, hospodyně paní Tichá kleje jako dlaždič a celý den nasává ořechovku přímo z lahve a chvílemi příběh rozdrnčí i charakteristické ráčkování Karla Schwarzenberga. Pokračování Poslední aristokratka, nejúspěšnější humoristické knížky roku 2012 oceněné Cenou Miloslava Švandrlíka, nabízí další porci bláznivých situací a gagů, při nichž je hlasitý smích zaručen na 100%.... celý text

Horalka5
01.12.2015 4 z 5

i u tohoto pokračování jsem se musela často smát. Bohužel o něco slabší než první díl.

ladyfromskye
24.11.2015 3 z 5

K pokračování Poslední aristokratky jsem po zklamání z konce prvního dílu přistupovala velmi opatrně. Byla jsem ovšem mile překvapená, i Aristokratka ve varu by si ode mne vysloužila poctivé 4*, kdyby se tak moc neopírala do hlavní nefiktivní postavy, totiž do knížete Schwarzenberga. Rozumějte, nevadí mi, že si z něj autor trochu utahuje, vadí mi, že se zaměřil jen na něj. Přitom šlechticů tu máme dost a dost. Kdyby si vzal na paškál ještě alespoň jednoho nebo dva, bylo by to o něčem jiném. Takhle jsem musela jinak pěknou knížku, plnící účel svého vzniku vskutku dobře, ohodnotit o stupeň níže.

Sorrow
23.11.2015 3 z 5

Opět jako audio a opět jsem se pobavila. S klidným svědomím sice knize nemůžu dát více než tři hvězdy, protože je to zkrátka "stupidní oddechovka", ale já jsem se upřímně zasmála a znovu musím vyzvednout Verču Kubařovou, protože je to zkrátka třída :)

alisie
21.11.2015 3 z 5

U prvního dílu jsem se smála víc, ale i tak to bylo dobré.
"Jsem ortoped, nikoliv psychiatr, ale ten homunkulus, kterého zaměstnáváte jako guvernantku, užívá těch prášků moc, nebo málo. Psycho!"
"Při oběšení (mimo jiné) odumírají mozkové buňky. Jste si jistí, že nějakou dobu nevisela i ta vaše "super" guvernantka?"

Jane100
18.11.2015 3 z 5

Oproti prvnímu dílu podstatně slabší.
PS: Divím se, že Helena Vondráčková, resp. její manžel na autora knihy nepodali trestní oznámení za hanobení národního kulturního pokladu...:-)

Aingeal
17.11.2015 5 z 5

Žádný opakovaný vtip jsem tedy nezaznamenala, kniha opět srší příjemným humorem a četbu jsem si velmi užila. Konec dává naději, že můžeme čekat ještě pokračování...? Moc by mě to potěšilo, Aristokratka mě zkrátka baví :).

lenkaknel
16.11.2015 2 z 5

Jak se říká...opakovaný vtip přestává být vtipem.

Magnovak
16.11.2015 3 z 5

Dvojka možná lehce slabší, ale pořád prima čtení na jeden podzimní večer...

aivys
14.11.2015 4 z 5

Můžu jen doporučit. :-)

fušmar
23.10.2015 3 z 5

První díl mne hodně pobavil, už dlouho jsem se nahlas tak nezasmála, o to větší zklamání bylo pokračování, už to nebylo ono (každý opakovaný vtip přestává být vtipem) .. ale pro ty, kdo nečetl první díl určitě super oddechová kniha

MartinkaS
10.10.2015 4 z 5

I když většina lidí píše, žš se jim první díl líbil víc, tak já musím nesouhlasit. Ve druhém dílu nebylo tolik prvoplánových vtípků a tím se mi kniha více zamlouvala. Takže za mě čtyři hvězdy ;-)

aktak1203
16.09.2015 5 z 5

Knihu jsem měla jako dezert po nedělním odpoledni. Je pravda, že první díl je o poznání lepší, ale i tak jsem měla při čtení nastavený úsměv na tváři a když nebudete čekat, že se potrháte smíchy, ale jen takovou jednohubku, určitě se knihy nebojte. Musím říct, že i když vám vykouzlí úsměv na tváři a ne salvy smíchu, je to podle mě to co by si autor přál. Za mě tedy 4* a panu Bočkovi děkuji.

sachista
13.09.2015 4 z 5

Vzhledem k tomu, že v poslední době nemám na čtení bohužel skoro vůbec čas a myšlenky mi lítají i v té tramvaji všude možně, tak Aristokratka ve varu mě dokázala odpoutat od reálného světa. Opět jsem se výborně pobavil a od srdce zasmál. Evženu Bočkovi to vlastně může vydržet hodně dlouho, Kostka a její obskurní obyvatelé mohou čtenáře bavit klidně v dalších pěti, deseti dílech.

mpb1913
25.08.2015 4 z 5

Měl sem trochu strach, že už to bude jen nastavovaná kaše. Ona taky je, ale stejně dobrá jako jednička.

Skawin
24.08.2015 3 z 5

Podobné jako u prvního dílu. Tento humor mě bohužel neoslovuje...

Acly
04.08.2015 4 z 5

Hodně podobné prvnímu dílu, takže možná trochu slabší, ale pořád dobré. Chybí mi jakékoli ukončení, třeba se dočkám v nějakém dalším pokračování?

noctambule
25.07.2015 3 z 5

Ne, že by to bylo špatné, ale časem se ty vtipy, zvlášť když se opakují, trochu přejí. Ale navzdory tomu oba díly stojí za přečtení. Pěkně se to čte, jen bych radila to pomalu dávkovat.

vamp
18.07.2015 3 z 5

Čtu,čtu a najednou konec...tak nevím jestli to autorovi někdo vytrhl z rukou a šup to do tisku...

Majdule
13.07.2015 3 z 5

Aristokratka mi prodloužila život tak o rok. Smála jsem se téměř v kuse. O ději se opět mluvit nedá, stejně o vývoji postav, ostatně Aristokratka postrádá rysy vážně míněného literárního pokusu, natož knihy, ale je to prostě legrace. Autorův smysl pro situační komiku opět potvrdil svou genialitu. Kdyby dokázal svůj talent přenést do filmových scénářů, mohla by konečně v Čechách zase jednou vzniknout skvělá komedie (jen se bojím, že by to byl jen sled vulgarit a kouzlo by zmizelo).

DominikaFuch
12.07.2015 5 z 5

Není co k tomu říct. Jen jedno slovo. DOKONALOST.