Aristokratka ve varu

Aristokratka ve varu https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177395/bmid_aristokratka-ve-varu-Yxg-177395.jpg 4 3505 678

Aristokratka série

Aristokraté jsou v ohrožení, ale situace Marie Kostkové z Kostky je o to těžší, že denně potkává členy své bláznivé rodiny a k tomu několik střelených zaměstnanců „nejchudšího zámku v Čechách“. Otec je skrblík, americká maminka se chce podobat princezně Dianě a největší událostí na zámku Kostka za posledních tři sta let byla svatba Helenky Vondráčkové. Kastelán Josef nenávidí lidi, hospodyně paní Tichá kleje jako dlaždič a celý den nasává ořechovku přímo z lahve a chvílemi příběh rozdrnčí i charakteristické ráčkování Karla Schwarzenberga. Pokračování Poslední aristokratka, nejúspěšnější humoristické knížky roku 2012 oceněné Cenou Miloslava Švandrlíka, nabízí další porci bláznivých situací a gagů, při nichž je hlasitý smích zaručen na 100%.... celý text

Radííí
27.02.2016 5 z 5

Vtipné čtení a skvělá oddychovka.

Zuzika
12.02.2016 4 z 5

Za mě spokojenost, vtipné, svižné, párkrát jsem se zasmála nahlas. Vadilo mi jen zbytečné a násilné rozdělení na dva díly a absence nějakého konce (možná schválně jako možnost dále pokračovat?). Tři hvězdičky za knihu celkově, jedna extra navíc za Josefa, paní Tichou a ořechovku :-)

Bybyla
05.02.2016 5 z 5

Zadne hluboke myslenky, coz jsem ale stejne neocekavala, zato humor...opet jsem se misty smala nahlas.

pichova.veru
05.02.2016 5 z 5

Skvělé pohodové čtení :) Kniha je plná vtipných scén.Čte se naprosto perfektně.

Riela
05.02.2016 3 z 5

Velmi oddychové čtení. U tohoto díla skutečně nemusíte přemýšlet. Některé vtipy mi přišly ale až příliš. První díl hodnotím lépe i z hlediska originality.

axi81
27.01.2016 3 z 5

Furt dobrý. V jedničce jsem postrádala nějakou zápletku, no nedočkala jsem se jí ani ve dvojce. Nevadí. I tak bych si určitě přečetla případnou trojku.

katrin.ka
26.01.2016 3 z 5

tato útlá kniha se mi nějak ocitla pod stromečkem a moc se mi do ní nechtělo, ale protože jsem právě dočetla Stehlíka a přečetla jsem si úryvek na přebalu Aristokratky, usoudila jsem, že je oddechovka by to šlo. A přesně tak to bylo. Jednoduché, vtipné, zábavné. Párkrát jsem se i nahlas zasmála. Navíc znám velmi dobře prostředí, nikoliv Kostky, ale jiného zámku, a prostě to sedí. Mám svoji paní Tichou (nikoliv kuchařku, ale pokladní) a vzhledem ke způsobu vyjadřování to možná jsou i rodné sestry :-) Humor je vlídný a inteligentní (trochu mě popudil pouze kníže K.S.), takže nic proti, naopak - příjemná oddychovka k vyčištění hlavy.

alwa
25.01.2016 5 z 5

Mne se kniha libila. Opet byla vtipna a dobre se cetla.

petunkav
20.01.2016 5 z 5

Hned po dočtení prvního dílu jsem vzala do ruky druhý díl. Ani nebylo poznat, že čtu jinou knihu - děj skvěle navazoval. Opět hromada hlášek a reakcí na ně. Spousta vtipu. Skvělá, nenáročná, oddychová kniha pro zlepšení nálady.
Určitě zkusím i Deník kastelána.

Moymeer
07.01.2016 4 z 5

Naprosto plynulé pokračování Poslední aristokratky. Knihy jsem četl hned po sobě a ani neodkážu říct, kde vlastně končil první díl a začínal druhý. Celou dobu jsem se královsky bavil a čím dál tím více jsem sympatizoval s jednotlivými postavami. Jestli bude další díl, možná je začnu mít i rád :)

Imor
04.01.2016 1 z 5

Někdo je na těchto knihách závislý, jak jsem se zde dočetla. Bohužel já ne, tento druhý díl mi přímo lezl na nervy - pardon.

marorr
04.01.2016 5 z 5

Jak 1., tak i 2. díl jsou k oddechu a velkému pobavení geniální !! Děkuji autorovi za bezvadné čtení :)

Tarrei
31.12.2015

Druhý díl mě velmi překvapil a ukázal se být ještě zábavnějším než ten první.
Mé sympatie k Josefovi a paní Tiché ještě vzrostly. :D

ivana02
29.12.2015 5 z 5

Měla jsem obavy, jestli druhý díl nebude slabší. Naštěstí se ukázaly jako liché. O děj zde ani nejde, ale ty vtipné dialogy a hlášky! Docela by mne zajímalo, co na knihy říkal kníže Schwarzenberg :-)
Je to nenáročné čtení, ano, ale pro mne kniha, která mě dokáže rozesmát, až mi tečou slzy, má cenu zlata...

Dixinka
26.12.2015 5 z 5

Lepší než první díl. Humor na každé stránce. mě se kniha moc líbila.

knedlik
25.12.2015 3 z 5

Pokračování poslední aristokratky nesoucí se ve stejném duchu. Jen výrazně víc prosáklé antidepresivy a ucpanými záchody. K dalším dílům už se nejspíš nepropracuji, ale vám všem ostatním přeji příjemné oddechové počtení :-)

angelice
20.12.2015 4 z 5

Po prvním dílu mne rozhodně nezklamalo ani toto dílko.

Mikkinnen
16.12.2015 4 z 5

Pobaví, neurazí, rychle uteče a zůstane Vám po přečtení celkem příjemná vzpomínka. Přičemž po čase vnímáte obě aristokratky, jako jednu knihu. Komu se líbila jednička tak si určitě přečte i dvojku. A kdo se u jedničky nebavil, tak po této dvojce již nesahne. Takže není potřeba asi dodávat, že první a druhá kniha jsou si podobný jako aristokratka aristokratce.

Jana2424
09.12.2015 2 z 5

´Druhá´ aristokratka je možná o kousek slabší než ´Jednička´, ale stále ještě příjemné, oddechové čtení.

romikp
02.12.2015 4 z 5

Dobré pobavení, ale dokonale kopíruje jiná pokračování úspěšných děl.
Pobavila, ale už to nebylo to, co v "Poslední aristokratce".