Aristokratka pod palbou lásky

Aristokratka pod palbou lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503871/bmid_aristokratka-pod-palbou-lasky-lBW-503871.jpeg 4 985 257

Aristokratka série

< 6. díl

Z královského výletu do Nizozemí si Marie III. Kostková přiveze kromě zážitků a fotky s Jejím Veličenstvem královnou Beatrix také milostnou šmodrchanici, která se „vystříbří“ až na úplném konci nového pokračování; na zámku se, mimo jiné, zjeví i Helenka Vondráčková. Milostných šmodrchanic se ovšem na Kostce vyskytne víc, a většina bude zaznamenána filmovým štábem nizozemské televize. Pod palbou lásky se ocitne i kastelán Josef! Čtenáři, kterým už aristokratka lezla krkem, jistě přivítají informaci, že „sága“ , které se dosud prodalo téměř půl miliónu výtisků, pokračovat nebude. Zároveň ovšem není zcela vyloučeno, že se časem objeví díl, který celou sérii předchází a kdy se na chvíli ocitneme v roce 1983, během kterého aristokratka…... celý text

slawa.cap
09.08.2023 5 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu.
Perfektní zakončení příběhu. Celou dobu po předchozím díle jsem si říkal jak z toho autor vybruslí. A vybruslil elegantně. Při poslechu jsem našel chyby, díry, ale to se u takového druhu literatury dá čekat a dnes už si na ně stejně nevzpomenu.
Líbil se mi i "konec", dost pesimistický a v rámci žánru nevhodný. Ale opravdový konec byl, přesně podle očekávání, jeden velký heppy end.
Rozhodně se těším na to co přijde příště.

pepa4081
05.08.2023 5 z 5

Jako vždy skvělý relaxační humor. Po těhle sérii se mi bude moc stýskat.
Vrcholně uspokojivé.

Zdekat
28.07.2023 5 z 5

Pořád velmi zábavné

Jezinkabezinka
22.07.2023 3 z 5

Nejdříve jsem byla nadšená, protože jsem se několikrát vydatně zasmála. Ale pak to začalo být takové rozbředlé a nastavováné a získala jsem dojem, že autor publikoval vše co měl v šuplíku.

PájaHája
17.07.2023 3 z 5

6. díl mi přišel už trochu nudný.

Zuzaa
15.07.2023 4 z 5

Já mám prostě pro Aristokratku slabost a i v šestém díle mě to baví. Na rozdíl od filmu, ten je jedna velká promarněná šance.

aleneckam
05.07.2023

Tahle mě zatím z celé série bavila nejvíc a těšila jsem se na další díl. Ten právě čtu.

jitka7326
05.07.2023 3 z 5

Přečteno podruhé. Tenhle díl mě až tak tolik nebavil kromě pasáže se zasáhovkou(jak říká tetička Nora, holota kominická).

lapagerie
05.07.2023 3 z 5

Nějakou dobu už mi šestá Aristokratka ležela v knihovně a nějak se mi do ní nechtělo. O prázdninách ale vyvstala potřeba něčeho lehkého. Marie je zase na Kostce a řeší, kterého ze svých nápadníků by si měla vybrat. Do toho se přimotává holandská reportérka se svou kameramankou. O vtipné situace není nouze, ale je to takové křečovité. Vtip za každou cenu. Velmi velmi velmi často se objevují přirovnání typu: Byla zmatená jako Goro před Tokiem, otrávená jako malajský šíp atd. Poměrně brzo mi to začalo lézt na nervy.
Přesto si Aristokratku nechám v knihovně, už jen proto, abych měla celou sérii. A třeba zas budu někdy potřebovat něco jednoduchého pro pobavení.

Elea
05.07.2023 4 z 5

Tento díl se mi líbil víc než předcházející, byl čtivý a vtipný (i když řada vtipů byla již opakovaná po x-té). Líbil se mi závěr knihy, ale jsem ráda, že série už skončila.

Aligi
05.07.2023 5 z 5

Závěrečný díl skvělé série. Pam Boček je mistr přirovnání! Určitě se k Marii ještě někdy vrátím, jsem ráda, že se situace nakonec "vystříbila" a všechno dobře dopadlo. Jak by řekla Deniska - super psycho konec. :-D

jahex
04.07.2023 5 z 5

Oproti předchozím dílům jsem se tolik nesmál. Nahlas asi dvakrát. Ale jako zakončení série dobrý.

Handa1969
01.07.2023

Tento díl je slabší, předchozí se mi líbily více v nejlepším je třeba přestat.( Nic ve zlém, opakovaný vtip přestává být vtipem ).

Alena1957
28.06.2023 5 z 5

Opět milý, humorný příběh o obyvatelích Kostky, nyní jsem si přímo vybavovala herce z filmu.

Alethea_k
25.06.2023 4 z 5

Nemůžu uvěřit tomu, že další díl nebude. S Aristokratkou jsem žila několik let, vždy mě tyto knihy vyvedou ze čtecí krize a uvědomím si svoji lásku ke čtení. Miluju humor, který zde vidíme na každé straně. Miluju ten bizár a těžko se mi s ním loučí. Věřím, že si celou sérii přečtu v budoucnu ještě znovu. A možná, že ne jen jednou :-)
Na pět hvězdiček to ale nebylo. Moc mi nesedly ty "povídky" Josefa - respektive - nepotřebovala jsem je a nedocením je asi tolik jako jiní. Konec mě pobavil, dalo se něco takového od autora čekat :D
Doufám že Boček brzy vydá něco stejně tak ztřeštěného a dobrého, jako byla Aristokratka.

daza.dt
21.06.2023 5 z 5

Závěrečný díl úžasné série.
Při čtení mě přepadal trošku smutek z toho, že už je konec, na druhou stranu jsem byla ráda, že už ten konec skutečně přijde. Další umělé natahování už by opravdu nemělo cenu. Kdyby se dílo trošku vyškrtalo - (za mě o zbytečné části vložených povídek kastelána Josefa) nic by se nestalo a na kráse by to neubralo.
Ale i tak krásné zakončení úžasné série. A prosím už žádné díly. I když by slibovaný prequel...... Kuklíci - Boží, to jsem v metru i zaslzela a smála se nahlas - ke zděšení ostatních spolucestujících.

martisek21
21.06.2023 3 z 5

U tohoto dílu jsem se opravdu od srdce zasmála jen párkrát, častěji jsem zaznamenala shovívavé pousmání a nebo myšlenku "tak jo, tohle už stačí, posuňme se dál..." Ale výsledný dojem pro mě nebyl špatný, a zakončení tak jak je, se mi líbí. Takže díky pane Bočku za milé počtení. Ale další díly už radši fakt ne ;-)

Isew
18.06.2023 3 z 5

Tak to jsem opravdu nečekala. Vždy, když jsem tuto knihu vzala do ruky a začala číst, do pár minut jsem začala klimbat. Ještě se mi to s žádnou jinou knihou nestalo, takže premiéra. Přemýšlela jsem proč. Těch slovních gagů tam bylo tolik, že to z mého pohledu bylo kontraproduktivní. Nebyla tam ani chvíle na něco normálního a na oddych. Naštěstí jsem se úspěšně po dvou týdnech proklimbala ke konci. Hurá. Sice bych ten konec nechala stejný jako ho zamýšlel autor, ale chápu, proč ho změnil. Mám stejné výhrady jako k předchozímu dílu. Marie se za rok v Čechách proměnila z příjemné a vtipné američanky v chamtivou, sebestřednou a nesnesitelnou češku. No, pokračování už nebude. Nedovedu si představit, že by se do další knihy podařilo dostat ještě víc a houšť dalších a dalších každodenních, každohodinových a každominutových krkolomných a vtipných příhod osazenstva Kostky.

mar.jir
15.06.2023 5 z 5

Já tuhle sérii miluju. Prapodivné postavy, málokdo je tam "normální" a jako vždy jsem se smála na hlas. Část s URNOU za mne byla nejpovedenější a jsem ráda, že je série ukončena tady - řekněme v tom nejlepším.

SSTknihy
07.06.2023 4 z 5

Nenechte se zmást, pod palbou lásky není tentokrát jen Marie, ale celé osazenstvo Kostky. Stará známá parta se vrací se vším všudy. Po dočtení téhle série mám pocit, že výpary ořechovky stoupají z každého póru mého těla, pravidelně si před zrcadlem prohlížím stav svého vlasového porostu, kontroluju tep, dostávám nezřízenou chuť na koblihy, na dně skříně hledám trezor s klenoty, při zahlédnutí psa velikosti dogy beru nohy na ramena a větší shromáždění osob považuji automaticky za stádo muflonů.
Ale to vůbec nevadí, protože je to prostě "super" a zároveň "psycho" a "svět je nádhernej, růžovej, béžovej", zvlášť "tam v dáli u starého mlýna, kde teče řeka línááá..."