Aristokratka pod palbou lásky

Aristokratka pod palbou lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503871/bmid_aristokratka-pod-palbou-lasky-lBW-503871.jpeg 4 985 257

Aristokratka série

< 6. díl

Z královského výletu do Nizozemí si Marie III. Kostková přiveze kromě zážitků a fotky s Jejím Veličenstvem královnou Beatrix také milostnou šmodrchanici, která se „vystříbří“ až na úplném konci nového pokračování; na zámku se, mimo jiné, zjeví i Helenka Vondráčková. Milostných šmodrchanic se ovšem na Kostce vyskytne víc, a většina bude zaznamenána filmovým štábem nizozemské televize. Pod palbou lásky se ocitne i kastelán Josef! Čtenáři, kterým už aristokratka lezla krkem, jistě přivítají informaci, že „sága“ , které se dosud prodalo téměř půl miliónu výtisků, pokračovat nebude. Zároveň ovšem není zcela vyloučeno, že se časem objeví díl, který celou sérii předchází a kdy se na chvíli ocitneme v roce 1983, během kterého aristokratka…... celý text

sweeney
03.11.2023 2 z 5

Poslední díl série o bláznivé rodince aristokratů ze zámku Kostka. Některé pasáže stále vtipné, ale pravdou je, že autor jakoby už ztrácel dech..za mě první díl určitě nejlepší, v dílech následujících už spíše opakování. I tak se čtenář ale vždycky zasmál a o to nejspíš šlo :)

mila2411
31.10.2023 odpad!

Poslednímu dílu se stalo to, co se stát muselo. Je to NUDA. Co více, místy nuda velice otravná. Doposloucháno z povinnosti a s poměrně velikým sebezapřením. Čekat až nějaké vyprávění skončí je asi to nejhorší co může knížku potkat. Tak tedy Kostko sbohem a snad už nikdy více.

stajka
30.10.2023 2 z 5

V tomto díle už mi přišlo, že autor moc neví o čem psát.

VěraČamková
28.10.2023 3 z 5

I když je kniha slabší, než první díl, který mě totálně odrovnal, nemohu říct, že bych se nebavila. Humor je koření života a díky za Evžena Bočka.

MiraRunaway
26.10.2023 3 z 5

Moc jsem se těšila na osobní interakce Marie s nápadníky, ale bohužel si s nimi větší část knihy jen faxovala a volala. Slabší díl ze série, který uzavírá první rok Kostkových na zámku Kostka. Jiné díly pro mne zábavnější, i tak stojí za přečtení.

Rihatama
20.10.2023 3 z 5

Uplynul jeden celý rok a příběh aristokratické z emigrace navrátivší se rodiny Kostků na zámku Kostka se uzavírá. Aleluja! Bočka jsem si oblíbila od první knihy ze série života Kostků v Česku po návratu z exilu v Americe. První seznámení z Bočkovy série pro mě bylo jednoznačně to nejlepší a já knihu doporučovala každému, kdo se namanul. Nápad a gagy s roztodivnými postavami žijícími na Kostce byly vskutku originální a člověk poznával slabosti českých "muflonů" nejen ze zámeckých prohlídek, ale i návštěv všech dalších kulturních institucí. Postupně se kolovrátek přece jenom ohrál a omrzel. A Boček, jako by to věděl, stále více tlačil na pilu, aby byl víc a víc vtipnější. Nedalo mi nedokončit sérii s Marií, ale loučím se ráda. Sbohem a šáteček. Pod palbou lásku neskončila jen Marie, ale i další dva v tomto ohledu nejméně očekávaní adepti, když nepočítám právníka Bendu. Ale to by nebyl Boček. Helenka Vondráčková se zámeckou posádkou rovněž vydržela až do konce a já jim ten happyend vlastně ze srdce přeju.

L.Helena
15.10.2023 4 z 5

Audiokniha.
Začínala jsem číst několikrát a vůbec jsem se namohla začíst, vždy jsem se dostala tak do 30 - 40 strany a knihu odložila. Později jsem narazila na audioknihu a teprve pak mě to začalo bavit. Nakonec bych řekla, že jde o jeden z těch lepších dílů Aristokratky, i když hodně tomu napomohl přednes Veroniky Khek Kubařové.

Etule
11.10.2023 2 z 5

Už předchozí díl mi příliš nesedl, ale tenhle byl ještě asi o chloupek horší. Neříkám, že to se to nedalo doposlouchat (ano, posloucháno jako audiokniha), ale za mě už to bylo dost přehnané a na humor bylo tlačeno až přespříliš. Takže celkem fajn oddechovka, ale věřím, že tímhle dílem se to uzavřelo. Za což jsem nesmírně ráda.

Kristulda
30.09.2023 4 z 5

Co říct na závěrečný díl série? Humor nechyběl, místy jsem se usmívala při představě určitých scén, ale co mi hooodne vadilo i to škodili dle mě knize, bylo to vybírání ženichů jako by byla snad nějaká Star a pořád se to až vlezle tam zmiňovalo.

bazyk21
30.09.2023 5 z 5

Opět jsem se skvěle pobavil ;o))

chrudas
28.09.2023 5 z 5

Jednou za čas je potřeba si přečíst knihu, která je "psycho". Opět jsem se zasmála a odpočinula si. Partička z Kostky mi bude chybět.

HáMaPé
18.09.2023 4 z 5

Kniha naprosto splnila má očekávání. Prostě jsem se bavila jako u všech předchozích dílů.

bronulka
16.09.2023 4 z 5

Sice to už nedosahuje kvalit, jako první tři díly, ale pořád jsem se u toho nasmála.

Pavla79
13.09.2023 4 z 5

Ale jo, za mě pořád dobrý. Ale taky jsem ráda, že už je konec. Nejvíc z celé knihy je přepis vniknutí policejní eskorty, to jsem odpadla...baf..

kathla
12.09.2023 4 z 5

O něco slabší díl, než pátý, který považuji za úplně nejpovedenější a nejvtipnější. Každopádně skvělý relax ke čtení :) Uvažuji, že pořídím celou sérii.

Alizon
04.09.2023 4 z 5

Opet jsem od knihy dostala to co jsem ocekavala. Odreagovala jsem se, zasmala se, parkrat i nahlas (coz se mi vetsinou nestava). Svet byl hned vic "nadherny, ruzovy, bezovy" :). Myslim ze to bylo slusne zakonceni cele serie.

denniys
21.08.2023 3 z 5

Upřímně jsem ráda, že Aristokratka skončila... měla lepší i horší momenty - prostě průměrná série.. 4.díl byl za mě nejlepší.. tento díl nebyl špatný, ale za pár dní si z něho nebudu nic pamatovat, párkrát jsem se usmála, ale nezasmála ani jednou.. škoda

Eva-K
14.08.2023 4 z 5

Neměla jsem velká očekávání a o to milejší to bylo překvapení. Párkrát jsem se zasmála nahlas (to se mi u knížek stává málokdy) a skoro pořád v duchu. Jediné, co mi přišlo navíc, byly Josefovy povídky. Fajn závěr celé série.

Ewilka
14.08.2023 2 z 5

U prvního dílu Aristokratky bych na prstech jedné ruky napočítala stránky, které mě NErozesmály. Zde přesně naopak.

Evar88
12.08.2023 1 z 5

Závěrečný počin Evžena Bočka bych nazvala ,,Aristokratka pod palbou nudy". Pokud hledáte humoristický román bez děje a bez špetky humoru, tak tady je, přátelé! Předchozí díl měl poměrně slušně našlápnuto k zajímavému pokračování, ale autorovi zřejmě došla jakákoliv inspirace. O vztahu mezi Marií, Markem a Maxem se dozvíte na posledních deseti stranách. Otce a matku spisovatel prakticky ,,vyškrtnul", takže situaci ,,zachraňuje" opilá Marie, skuhrající kuchařka a kastelán v pokročilé fázi duševního onemocnění. Možná by se ke každému výtisku měla zdarma přidávat i ona pověstná ořechovka. Pak by třeba byla i legrace.