Aristokratka pod palbou lásky

Aristokratka pod palbou lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503871/bmid_aristokratka-pod-palbou-lasky-lBW-503871.jpeg 4 985 257

Aristokratka série

< 6. díl

Z královského výletu do Nizozemí si Marie III. Kostková přiveze kromě zážitků a fotky s Jejím Veličenstvem královnou Beatrix také milostnou šmodrchanici, která se „vystříbří“ až na úplném konci nového pokračování; na zámku se, mimo jiné, zjeví i Helenka Vondráčková. Milostných šmodrchanic se ovšem na Kostce vyskytne víc, a většina bude zaznamenána filmovým štábem nizozemské televize. Pod palbou lásky se ocitne i kastelán Josef! Čtenáři, kterým už aristokratka lezla krkem, jistě přivítají informaci, že „sága“ , které se dosud prodalo téměř půl miliónu výtisků, pokračovat nebude. Zároveň ovšem není zcela vyloučeno, že se časem objeví díl, který celou sérii předchází a kdy se na chvíli ocitneme v roce 1983, během kterého aristokratka…... celý text

kudrdlinka
07.04.2023 4 z 5

Za mě slabší než předchozí Aristokratka u královského dvora. Chvílemi jsem se ale zase dobře bavila, třeba u kuklíků. Poslechnuto jako audio.

cukrovka
07.04.2023 5 z 5

Oddechové čtení plné humoru. Opět jsem se skvěle pobavila a zasmála.

cori
05.04.2023 3 z 5

Vyprávění začíná 4. října 1997, kdy se Marie vrací z nizozemského "královského" výletu a řeší dilema s nápadníky - Maxem a Markem. Příběh oživuje příjezd nizozemské dokumentaristky Heleny a její kameramanky Emy, které o zámku a jeho osazenstvu natáčí dokument stříknutý reality show. Otec stalkuje tetičku Noru, aby zjistil, kde má ukrytý poklad, pan Spock se zamiluje do veganky a Josefovi nadbíhají dokonce dvě nápadnice. Kniha končí 5. prosince 1997, kdy se na zámku koná svatba za účasti Helenky Vondráčkové. Poněkud zbytečné mně přišly vložené Josefovy historické povídky ze studentského časopisu, nejvíc mě pobavil policejní zákrok na zámku s kuklíky.

mozkit
31.03.2023 3 z 5

Pohodové čtení a platí pro celou sérii. Ale už je to tak akorát podle mě. A jsem rád, že je konec (myšleno v dobrém). Pořád otec jde po penezích, pořád p. Tichá tlačí litry ořechovky, pořád Diana, pořád psi vyváděj atd. atd. Dobře se četlo, pobavilo a hurá už někam jinam.

Allla9
30.03.2023 5 z 5

Jak by řekla Deniska, knížka je super psycho. Souhlasím.

Kexina
29.03.2023 3 z 5

Pořád skvělá knížka, ale už mi chybí to nadšení, které jsem prožívala u prvních dílů. Historky jsou stále vtipné, i když už se u nich nesměju, spíš jen usmívám. Byla to skvělá série, ale je asi dobře, že ji autor už ukončil.

Worbitka89
29.03.2023 5 z 5

"Super psycho", jak by řekla jedna z postav. Kniha se čte sama a skvěle se u ní člověk pobaví a zasměje. Je nutné přečíst si celou sérii, aby Vám to dávalo smysl a ztráta času to rozhodně není. První konec se mi asi líbil víc, ale lékaři se musejí poslouchat. Díky za celou sérii, která mi úžasně zvedala náladu.

Booky84
26.03.2023 5 z 5

Moc pěkné zakončení série, která mi opakovaně prodloužila život. Opět jsem se skvěle bavila a smála nahlas. Nejlepší byla scéna ze zásahovou jednotkou a paní Tichá a Josef jsou prostě boží a psycho. K sérii se určitě budu vracet, protože je povedená a ideální na zahnání chmur a vylepšení špatných dní.

petronella1
19.03.2023 5 z 5

Bylo to trochu slabší, ale dalo se to. Josef a paní Tichá jsou prostě super a taky psycho

Marčullkas
19.03.2023 3 z 5

Jako oddechovka ano. Jinak pro mě nejslabší ze všech dílů.

Marie2004
14.03.2023 5 z 5

Jednoduše perfektní. Lepší knižní sérii jsem snad nikdy nečetla. Jestli je Samuel Beckett představitel absurdního dramatu, tak Evžen Boček je ukázkovým představitele Absurdní prózy.
Perfektní a klobouk dolů.

jitka3027
13.03.2023 3 z 5

Nemůžu si pomoct, ale ze všech Aristokratek, které jsem přečetla se mi líbila nejvíc ta první. Občas jsem se zasmála, možná i jen proto, že jsem v hlavě slyšela možný přednes V.Khek Kubařové, která k Marii III. prostě patří. Často mi přišel dej o ničem a zbytečný, nic neříkající, natahovaný.
Nicméně paní Tichá je prostě TOP, ta nezklame nikdy

mirunda
11.03.2023 3 z 5

Nevím proč, ale u posledního dílu jsem se nebavila tolik jako u těch předchozích. Vtipy byly stále se opakující, jakoby se autor snažil být za každou cenu vtipný. Jsem ale ráda, že jsem přečetla celou sérii.

crazyslunicko
07.03.2023 4 z 5

Děkuji za ukončení poslední aristokratky. Kniha byla jako vždy vtipná a dokázala mě rozesmát. Jen asi přišla v mém životě v blbý čas a nedokázala jsem se bohužel začít. Ale nemyslím si, že to bylo knihou, ale spíš nedostatkem času a pracovními povinnostmi.

Kryštofka
06.03.2023 3 z 5

Vtipné, o to nic. Autor má svérazný humor a vzácné rozhovory s ním jsou opravdu zábavné. Jen se nám až moc ztotožnil s Marií. Už je to autor se všemi svými zkušenostmi a zážitky, které za život nasbíral, kdo ústy Marie promlouvá.

pakoshka
05.03.2023 3 z 5

Po posledních přečtených románech jsem potřebovala nějakou blbinu na oddech a tu mi Aristokratka dala. Miluju paní Tichou.

lenyleny
04.03.2023 3 z 5

Tak tento díl u mne nějak neboduje. Asi je to i tím , že jsem ho nečetla , ale poslouchala jako audio knihu. Mám ráda nadsázku, ironii i černý humor , ale nemohu vystát zesměšňování a pohrdání. A to mi v přednesu docela dost vadilo a ubralo na humoru. Takže příště budu raději číst.

xxbarbarelaxx
04.03.2023 5 z 5

Za mě zase skvělý díl. Při čtení jsem se místy smála až nahlas. Za sebe tedy doporučuji přečíst.

Monolit0713
02.03.2023 5 z 5

Celkově mám tu sérii moc ráda, ale tahle knížka nebyla to nejlepší.

ciaram
27.02.2023 3 z 5

Kruci, to bylo dlouhé a natahované, dala jsem si chvíli odstup, než napíšu komentář a půlku věcí už si nepamatuju. Posloucháno jako audio. Byly momenty, které byly úsměvné, ale zrovna ta část týkající se palby lásky asi nejméně. Kruci, a Max a Mark se mi fakt při poslechu pletli :)