Aristokratka pod palbou lásky

Aristokratka pod palbou lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503871/bmid_aristokratka-pod-palbou-lasky-lBW-503871.jpeg 4 985 257

Aristokratka série

< 6. díl

Z královského výletu do Nizozemí si Marie III. Kostková přiveze kromě zážitků a fotky s Jejím Veličenstvem královnou Beatrix také milostnou šmodrchanici, která se „vystříbří“ až na úplném konci nového pokračování; na zámku se, mimo jiné, zjeví i Helenka Vondráčková. Milostných šmodrchanic se ovšem na Kostce vyskytne víc, a většina bude zaznamenána filmovým štábem nizozemské televize. Pod palbou lásky se ocitne i kastelán Josef! Čtenáři, kterým už aristokratka lezla krkem, jistě přivítají informaci, že „sága“ , které se dosud prodalo téměř půl miliónu výtisků, pokračovat nebude. Zároveň ovšem není zcela vyloučeno, že se časem objeví díl, který celou sérii předchází a kdy se na chvíli ocitneme v roce 1983, během kterého aristokratka…... celý text

Val
22.10.2022 5 z 5

Opět přečteno za pár hodin a opět jsem se královsky bavila.
Psí sraz a akce zásahové jednotky byly naprosto TOP. Tohle číst na veřejnosti, tak mě zavřou do blázince :-)
A stejně jako Helena s Miladou miluju Josefa ...
I když, já je vlastně miluju úplně všechny.
Díky pane Bočku , výrazně jste mi prodloužil život ...

MishaEagle
21.10.2022 5 z 5

Sérii o Aristokratce Marii úplně miluju, tudíž samozřejmě v mé sbírce nesmí chybět poslední díl. Přečetla jsem ho za necelých 24 hodin a smíchem si prodloužila život o 24 let :-))) Neskutečná porce humoru, zábavy, nadsázky, vtipných glos i přirovnání, která mi působila doslova křeče bránice. Mám to štěstí, že jsem obdařena velkou dávkou schopnosti imaginace, takže se mi před očima přímo odvíjely popisované situace. :-))) Děkuji panu Bočkovi za jeho knihy, které lze číst stále dokola a vždy budou vtipné. Milovníkům všech postav vřele doporučuji.... hlavně - nečíst na veřejnosti!!! :-)))))

rumova_kulicka
21.10.2022 4 z 5

Mými favority zůstane první a pátý díl, ale i tento měl něco do sebe. Párkrát jsem se fakt od srdce zasmála, při psím srazu jsem dokonce smíchy slzela, to už se mi dlouho nestalo. Vlastně asi naposled při audienci u královny Beatrix. Akorát ty povídky tam pro mě byly zbytečné.
A opravdu už nebude další díl? Svatbu bych ještě dala :-)

kuruteku
20.10.2022

Tak opravdu poslední díl - to přijde jakoby nic a náhle v tom lítáš! A směješ se jako blázen nebo aspoň uculujes jako hňup. Kam se všichni těší, kdo to ví? Psi sraz, policejní zásah, vaření Denisky i Marie. Jak já se těším na vánoční ořechovku! Při každé návštěvě zámku budu chtít nějakou pikantní historku, nejlépe smyšlenou, a nebudu se chovat jako muflon.

Kabuky
20.10.2022 5 z 5

Velmi dobrá kniha

Knižní střípky
18.10.2022 5 z 5

K ději vám nebudu nic říkat, protože je to 6.díl, a taky proto, že název vystihuje děj naprosto přesně, prostě Kostku zachvátí vlna lásky ze všech možných stran. Ovšem pozor, nebude se týkat pouze Marie, jak by bylo nasnadě díky předchozímu dílu, ale i mnoha dalších velmi nepravděpodobných objektů.
Smála jsem se opravdu hodně, bylo mi při čtení božsky. Nemám co vytknout.

Do této série jsem se zamilovala již před 10 lety, vracím se k ní pravidelně, odpustila jsem autorovi i ten poněkud slabší 4.díl, je to takové moje antidepresivum. ARISTOKRATKY se již neodmyslitelně zařadily ke knihám, ke kterým se vracím, když potřebuji vypnout a pobavit se. Opravdu nijak mě nepohoršuje ten mnohdy přisprostlý humor, sorry, ale fakt ne, miluji tuto sérii se vším všudy.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Lucie21352
18.10.2022 3 z 5

Na datum 13. října (až konečně bude k dostání) jsem se těšila jako na předčasné Vánoce a těšila jsem se oprávněně. Bylo to "nádherné, růžové, béžové". Jen škoda, že chybí popis svatby Bendových. Myslím, že by to bylo "super psycho" a možná bych se smíchy potrhala. Celkově musím říct, že jsem se sice bavila, ale v jiných dílech jsem smíchy až brečela, což se tady nekonalo. Mariino dilema a přemýšlení mezi kluky mi přišlo příliš rozepsané. Cítím z toho snahu mít to co nejrychleji napsané a tudíž za sebou. Možná za pár let, až pan Boček překoná "Aristokratkofobii" a bude mít ze psaní zase radost nás překvapí úžasným dílem o "Aristokratce v chomoutu". Jestli se to stane budu opět toužebně hledět na kalendář s čekat na termín vydání.

Le Chat
18.10.2022 5 z 5

Tak toto zakončení "rodinné ságy" se OPRAVDU POVEDLO! Přesně takovouto "odreagovačku" a "zlepšovač nálady" jsem potřebovala. Velkolepé finále Mariina příběhu jsem si opravdu užila a určitě se k němu budu vracet. Skvěle jsem se bavila, takže ROZHODNĚ DOPORUČUJI. :-D

Šánka
17.10.2022 5 z 5

,,To přijde jakoby nic a náhle v tom lítáš,
a svět je nádherný, růžový, béžový"...
Nemusíte vypít litry ořechovky, ani se nadopovat prozacem, stačí se pustit do posledního dílu Aristokratky, který je i tentokrát ,,super psycho" :-). A svět je opět nádherný, růžový, béžový ... Já jsem se prosmála celou knihou, až mi tekly slzy smíchu a musela si dělat přestávky.
Tohle vážně nečtěte v čekárně, dopravních prostředcích nebo v parku na lavičce.
Jeden z nejlepších antidepresátorů, ke kterému se budu často vracet jako k předešlým dílům.

May
16.10.2022 5 z 5

Možná je na psaní komentáře brzy, protože jsem knihu jen začala číst, ale.... Za mě byl jistě pan Boček při psaní v nejlepší formě, jelikož se směju doslova od první strany a bavím se vskutku královsky :) Navíc jsem včera poprvé osobně pana Bočka viděla a musím říct, že je nesmírně milý a laskavý. Požádala jsem nesměle o podpis celé série .... a nejen, že mě neodmítl, ale naopak líbilo se mu, že jsem si knihy přivezla a mám sérii kompletní. Omluva, ale na delší komentář není čas, musím jít nutně číst .... :)

Dela111
15.10.2022 5 z 5

Opět jsem při čtení Aristokratky slzela smíchy, místy se mi díky tomu text rozpíjel a chvíli trvalo, než se mi podařilo znovu zaostřit... :-)
Marie si musí vybrat hned ze dvou nápadníků a není to lehké rozhodování. Jasno má jen její otec, rozhodující jsou samozřejmě peníze :-). Láska má v tomto díle vůbec výsadní postavení, ale hlavně je tu opět obrovská nálož komických situací, vtipných dialogů a hlášek. Bláznivé příhody, které se i tentokrát dějí celému osazenstvu Kostky, jsou plné situačního humoru, ironie a nadsázky.
Tahle série, všechny její úžasné originální postavy, to celé je geniálně vymyšlené a napsané. Díky za to!
6* ;-)

paníŠ
15.10.2022

Sérii mám ráda, ale stejně mi nejlepší přišly první dva díly.
Co se týče zfilmování prvního dílu, tak musím říct, že je to snad poprvé, kdy mi film nezkazil dojem z knihy. Film se povedl stejně jako kniha...

postrach
15.10.2022 4 z 5

Oddechovka na víkend.Možná by stálo za to filmové zpracování.

PetraN17
15.10.2022 5 z 5

Naprosto skvělá série pro zlepšení nálady :))))
Moc děkuji, to jsem vážně potřebovala

tittanie
13.10.2022

Tak dočteno. Musím říct, že u scény s policejním zásahem, jsem se smála, až jsem měla slzy v očích. Stejně tak u dopisu policii.
Nedoporučuji číst knihu v autobuse, škole nebo práci, budete za blázna, který se pořád směje. Pokud ji budete číst doma, tak všechny varujte, že se chystáte ji číst a že jste se nezbláznili, že vaše výbuchy smíchu jsou způsobeny čtením.
Možná byly některé situace trochu křečovité, ale zasmála jsem se i u nich.

wendulka321
13.10.2022 5 z 5

A svět je růžový, béžový.....Tak po dvou letech je jasno! Včera jsem vyzvedla a ještě večer se pustila do čtení a dneska dočetla.
Shrnula bych to slovy Denisky bylo to super a psycho Já tu sérii prostě miluju. (jsem ráda že autor ten konec nakonec napsal tak jak ho napsal děkuji )

Fidibus
13.10.2022 4 z 5

(SPOILER) Přišlo mi to celkem dobré, zejména scéna se psí akcí a zásahem policie je opravdu vtipná. Taky samozřejmě pobaví jednotlivé postavy a zejména jejich zaláskování, které souvisí s natáčením dokumentu o rodině nizozemskými filmařkami. Kromě něj je to o Mariině dilematu mezi Maxem a Markem. Nezajímavé mi v knize přišly povídky.
Je trochu vidět, že už je to několikátý díl, ale přesto doporučuji. Určitě se k němu budu vracet.