Černé světlo

Černé světlo https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326088/bmid_cerne-svetlo-hJz-326088.jpg 4 543 136

Akta Enzo série

Enzo Macleod, Skot vyučující biologii na univerzitě v Toulouse na jihozápadě Francie, se rozhodl, že s využitím svých znalostí vyřeší sedm nechvalně proslulých vražd popsaných v knize odložených případů pařížského novináře Rogera Raffina. Enzo už dokázal rozlousknout první dva zločiny, ale na třetí případ teď nemá ani pomyšlení. Právě mu diagnostikovali rakovinu, a navíc se objevil někdo, kdo má v plánu zničit jeho pověst i vztahy. Souvisí nějak Enzovy osobní strasti s šestnáct let starou brutální vraždou mladého prostituta v pařížském bytě? Dokáže najít alespoň nějaké zbytky důkazů — a zůstane naživu dost dlouho na to, aby dopadl vraha?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Blacklight Blue , 2008

malpet
25.01.2021 5 z 5

Tuhle sérii s Enzo Macleodem jsem začal číst poctivě od prvního dílu. Ten mně chytil svým stylem i nápadem s částmi v bednách ukrytého těla, které vedou vyluštěním nápověd podle přiložených předmětů k dalším ostatkům. Dvojka byla trochu slabší, víno mám rád, ale tady ho prostě bylo trochu moc a kromě toho se tam toho zase moc nedělo. Zato trojka zase nabrala dech, pěkně svižně ubíhala, navíc tu proběhlo několik zásadních událostí (nebudu napovídat) snad si autor nevystřílel všechnu munici, aby něco zbylo i do dalších dílů.
Vyslechnuto opět jako audiokniha v podání báječného Davida Matáska. Za mně pět hvězdiček.

Bakana
13.01.2021 4 z 5

Trochu jiná detektivka než ty, co jsem v poslední době četla. Bylo oživení sledovat pro změnu skupinu laiků, jak jdou po stopě vrahovi, který se (opět pro změnu) nevyžívá ve zbytečných krutostech.
Neštymovaly mi jen 2 věci: jednak byl příběh místy trochu přitažený za vlasy, a za druhé jsem vnímala jako nepravděpodobné některé skoky ve vyšetřování (například způsob získání seznamu hemofiliků - no wtf!)

balasm
05.01.2021 5 z 5

supr klasika od Maye

ddkk
26.12.2020 5 z 5

Tenhle Enzo patří podle mne k těm nejlepším z celé série. Nechává nahlédnout do vlastní minulosti, vrací se k událostem svého dětství. Napínavý příběh i vlastní pátrání se zajímavým (a samozřejmě neúplně uzavřeným koncem) mě nadchlo.
Doporučuji a dávám za pět :-)

elcapitano
21.12.2020

(SPOILER) Pěkná detektivka. Tak nějak omylem jsem začal Akta Enzo zrovna tímto - 3. dílem, ale myslím, že to vůbec nevadí. Poslouchal jsem to jako audioknihu (David Matásek) - moc dobře načteno.
Pátrání mne bavilo, je to dobře napsané, kniha má spád. Nelíbil se mi ale přehnaný konec, nelogický, zbytečně akčně hollywoodský, úplně z knihy vypadával, stejně tak jako nečekané odhalení ke konci.

Kerberos
01.12.2020 4 z 5

Enzo pozná pocit vlastní smrtelnost a to ještě umocní úsilí ochránit své blízké ,kteří jsou v ohrožení.Chce objasnit třetí nevyřešený případ a najatý vrah je jim v patách.

Petass
13.09.2020 3 z 5

Lewiské trilogii se tato série nevyrovná. Když jsem knihu četla, bavila mě. Ale teď po nějakém tom měsíci už si moc nevybavuji o čem kniha byla, detaily jsem vypustila úplně... Průměrná detektivka od autora, který to umí s písmenky. Na dovolenou ideální.

Katania
05.09.2020 5 z 5

Moc pěkný díl! Jsem zvědavá jak to bude dál.

asam
20.08.2020 5 z 5

Ze série Akta Enzo zatím to nejlepší co jsem četla. . Víc hvězdiček na rozdávání nemám. Přečetla jsem za dva dny -/ nevařila, neuklízela jen četla/

Mateo67
18.08.2020 5 z 5

Díky této (audio)knize jsem strávila mnohakilometrové romantické procházky podél moře ruku v ruce s Davidem Matáskem. Co víc si přát:-)? Kniha samozřejmě romantická není, je naopak akční, děj na nic nečeká, posunuje se svižnými kroky a nejen Enzo se má při vyšetřování třetího zločinu co otáčet. Ze tří dílů této série je tento zatím nejlepší.

Didi15
03.05.2020 5 z 5

A je tu třetí díl. Rozjizdim se:)) Uz umím odhalit zaskodnika:-D
Ja tuhle sérii miluju:)

Jenny055
27.02.2020 5 z 5

Počúvala som audioknihu, príbeh skvelý, dobré počúvanie. Niektoré aktivity hlavných hrdinov sa mi zdali trochu pritiahnuté za vlasy, ale dokážem to autorovi odpustiť.

Lumír23
09.02.2020 5 z 5

Jo, vtáhne a nepustí, moc dobře se to čte. Otevřený konec není, je to jen pokračování příběhu... Už jdu na díl 4.

Kyri
20.01.2020 5 z 5

Od tohoto autora jedna z nejlepších. Četla jsem rychle, děj mě vtáhl.
Rodinné rozmýšky by si mohl odpustit. Tentokrát jsem je ale nějak lépe vstřebala :)

kob
09.12.2019 4 z 5

Moc dobré, zajímavé - jen mě někdy zlobí otevřené konce.

terimila
18.10.2019 4 z 5

Za mě dobrý. Po dočtené skvělé série Lewis jsem měla strach, co přinese nová série, jestli to nebude nějaká podobná polotrapnost jako Peking. Naštěstí ne. Série Enzo je super. Hlavní hrdina normální, uvěřitelný chlápek, co se pere se svojí rodinnou minulostí. Sympatický na něm je, že ho život moc nešetřil. Docela fajn a věrohodné jsou i Enzovy proměny, tady je pěkně vidět, jak s ním některé věci mávají. Není to žádnej superman a to je sympatický.
Zase o fous slabší díl. Jo, úvod je super a v podstatě hned mi ty rány osudu, dopadající na Enza, začaly bejt podezřelý... pak se to naštěstí vyjasní a už to jede. Jenomže po třech týdnech, co jsem dočetla, už nějak ani nevím, kam to jelo. Z tohohle dílu mi v hlavě moc nezůstalo, vlastně ani nevím, o čem byl. Nicméně forma je opět skvělá, čte/poslouchá se to perfektně, postavy jsou sympatický, děj má spád. Takže čtyři hvězdy (i když tentokrát o něco slabší, ale tři dát nemůžu, to bych Enza snížila na úroveň té husy Margaret z Pekingu a to mu nemůžu nikdy udělat :-)

niknikita
10.10.2019 4 z 5

Dobře rozehrané zápletky se spoustou postav, ale s otevřeným koncem. Jestli nás Enzo potřebujete zmást, v mém případě se mu to povedlo.
Kdo vlastně byla Anna?
Tak tohle mi moc nesedí a taky proto nedávám stoprocentní hodnocení.

ArwenAragorn
20.09.2019 5 z 5

Akta Enzo považuji za velmi vydařenou sérii a tento díl se mi líbil zatím nejvíc.
Enzo je zase tady, proklatě chytrý, a s ním začíná napínavá honba za vrahem, který zabíjel před lety a teď znovu. Ve velkém nebezpečí jsou dcery Enza i jejich přátelé a samozřejmě on sám.
Jo, a do Enza jsem se asi zamilovala!
---------------------------------------------------------------------
Enzo:
Vybavil si, jak mu byly teprve čtyři roky, možná pět a dosud žil v Glasgow. Někdo zemřel. Snad dědeček. Tehdy poprvé pochopil, že i on jednoho dne zemře. Seděl na okraji postele a chvíli o tom přemýšlel. Nakonec se rozhodl, že je to ještě daleko a že si nebude dělat starosti dřív, než to nastane. Příhodné vytěsnění smrti do příslušné škatulky, které mu dobře posloužilo po většinu jeho jedenapadesátiletého života.

Jaruš7
20.09.2019 4 z 5

Audiočetba, poutavá, v sérii někde uprostřed.
Příběh s Černým světlem, je o forenzní práci na letitých důkazních stopách, tehdy ještě této technické vymoženosti v práci neznalé.
Možnosti autor lehce rozehrál, stačí znát slabosti a tajemství protivníka, a to oboustranně, pak drama stoupá.
Zdařilé, fajn.

Šárka345
02.09.2019 5 z 5

Výborné, čtoucí se samo a jedním dechem :0)))))