Černé světlo

Černé světlo https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326088/bmid_cerne-svetlo-hJz-326088.jpg 4 543 136

Akta Enzo série

Enzo Macleod, Skot vyučující biologii na univerzitě v Toulouse na jihozápadě Francie, se rozhodl, že s využitím svých znalostí vyřeší sedm nechvalně proslulých vražd popsaných v knize odložených případů pařížského novináře Rogera Raffina. Enzo už dokázal rozlousknout první dva zločiny, ale na třetí případ teď nemá ani pomyšlení. Právě mu diagnostikovali rakovinu, a navíc se objevil někdo, kdo má v plánu zničit jeho pověst i vztahy. Souvisí nějak Enzovy osobní strasti s šestnáct let starou brutální vraždou mladého prostituta v pařížském bytě? Dokáže najít alespoň nějaké zbytky důkazů — a zůstane naživu dost dlouho na to, aby dopadl vraha?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Blacklight Blue , 2008

petunkav
26.11.2018 5 z 5

Nebudu se opakovat - takže velmi příjemné, napínavé super čtení. Jako vždy....

tlllk
20.11.2018 3 z 5

ďalší prosím...

budem rád keď si spomeniem na obsah zajtra ráno. Ešte že to robia aj ako audio, na zabitie času pri šoférovaní je to postačujúce.

mySaints
16.11.2018 4 z 5

SPOILER!
Předchozí díly s Enzem mě tak nebraly, tak jsem po třetím díle sáhla z nouze. Ale nelituju, za mě zatím nejlepší z této série. Promyšlený děj, který dával smysl, nebylo zde tolik okatých "náhod" jako v předchozích dílech, plus Enzův zamotaný život je jen třešničkou na dortu. Začetla jsem se a kniha mi skvěle vyplnila tři podzimní večery. May je zárukou čtivosti, takže se pustím i do těch zbylých dílů. Jen s tou Annou mi bylo jasné, že to prostě nebude jen tak ... :)

mosem
08.11.2018 5 z 5

Pro mne jednoznačně dosud nejlepší Mayova detektivka. Spleť vztahů a časových rovin tvoří skvělé kulisy napínavému příběhu. Šedou eminenci jsem snad nějak podvědomě tušil, ale úplný závěr byl přesto překvapivý. Za mne plný počet.

PetK
30.10.2018 4 z 5

Zjistila jsem, že Akta Enzo se mi lépe poslouchají než čtou. Omylem jsem přečetla nejdřív 4. díl a pak teprve poslouchala 3. (ty předešlé už ani nevím). A tak nějak mi to víc sedí. Opět si neodpustím - Ostrovní trilogie to není, ale asi už vždycky přečtu všechno, co May napíše.

Prateri
21.09.2018 4 z 5

Protože jsem ostrovní trilogii nečetla, tak nemohu srovnávat, ale Černé světlo se mi zdá dost dobré. Enzo si mě získal. Já ty ostatní díly určitě přečtu a potom se až pustím do ostrova Lewis, abych Akta Enzo nezatratila. Hodnocení je zde nejednotné, ale já patřím k těm, kterým se detektivní příběh a pohled do rodiny Enza líbil.

oskli
13.09.2018 5 z 5

Enza nečtu, ale poslouchám audioknihy při běhání a ani tenhle díl nezklamal. Myslím, že by mě bavil i číst, ale k běhání je to paráda. Napětí tak akorát, aby si člověk stíhal užívat i cestu, po které běží a byl k tomu tak akorát chycený dějem knihy. Na druhou stranu, kdybych knihu četla, asi bych víc vnímala, že ač se děje spousta věcí, zůstává jich strašně moc nevysvětlených, nejasných, nedořešených. Doufám, že další díl bude nějak navazovat, abych dostala odpovědi na otázky, které k téhle knize mám :-)

akdar72
13.09.2018 5 z 5

Třetí ze série a zatím nejlepší.

Nočnípták
05.09.2018 4 z 5

Mně se akta Enzo líbí. Možná i proto, že je nesrovnávám s trilogií z ostrova Lewis. Nemůžu přece srovnávat jablka s hruškami. Myslím, že trilogie z ostrova, čínské případy a akta Enzo jsou sobě tak vzdálené, že už víc být ani nemohou. Někteří si tady stěžují, že se děj Černého světla vleče. Možná ano, ale mně se to líbí. Vždyť čtu detektivku a ne žádný thriller. Samozřejmě, že nějaké nedostatky by se našly, ale pro mne nejsou tak zásadní, že bych knihu odložila. Teď mám pocit, že první dva díly byly lepší než tento. Jenže vím, že za nějaký čas, až knihu pořádně "zažiju" budu mít třeba názor úplně opačný.
Už se těším na Entomologův odkaz.

Olous1
03.09.2018 3 z 5

Mé první setkání se sérií akta Enzo.Jo bylo to pěkné, ale ostrovní trilogie byla o hodně lepší. I přes to autor patří mezi mé oblíbené, takže určitě sáhnou po další knize.

simona5r
26.08.2018 5 z 5

Tentokrát se Akta Enzo rozjíždí naplno hned od začátku. I když člověk brzo zjistí, koho Enzo vlastně hledá, stejně to nutí číst dál a dál. A závěr nenechává člověka na pochybách, že se má na co těšit při čtení dalšího dílu. Poslouchala jsem jako audioknihu a výkon narátora plus doprovodná hudba zážitek z četby jen umocnily.

pavel9410
07.08.2018 2 z 5

No nevim. Ostrovni trilogii jsem zhltnul, ale Enzo mne nejak ne a ne sednout. Psane trochu podle sablony, pak ty romanticke vsuvky, popis realii vypada jak nastavovana kase, ale pribeh na druhou stranu docela slape. Co mi konkretne nesedlo tady jsou vsude pritomne nesrovnalosti. Nekdo mu zablokuje karty (jak to dokazal?) a misto toho, aby zavolal na hotline banky, tak zmatkuje a necha se platit kamosem. Aby pak v dalsim dnu vypsal sek (ktery je zda se kryty a o jeho problemech s kartou uz ani muk). Zaver je sfouknuty dost nahrubo a veci typu : poslala mail a pritom smazla Finder mi nejak nelezou do hlavy. Za mne dost zklamani.

Monika145
30.07.2018 3 z 5

Spíš bych to viděla na 2 a půl hvězdičky + kousek. May rozhodně psát umí,příběhy jsou zajímavé, ale nemohu e zbavit dojmu, že tady už mu dochazí dech nebo radost ze psaní. Děj je rozvláčný a přestože kniha neni dlouhá,tak se relativně dějově vleče. Ale čte de dobře a doufam,že v dalším díle už to bude zase May v plné síle.

Danago
27.07.2018 5 z 5

Další díl a pro mě opět skvělý. Hledání dalšího pachatele z knihy nevyřešených vražd. Vyšetřování je velice logické, jde jedním směrem autor nás nenavádí do slepých uliček a to beru jako velké plus. Celý příběh je napínavý, uvěřitelný a velmi zajímavý. Rodinné vztahy Enza i ostatních postav jseou zde skvěle vykresleny . V příběhu je toho hodně k zamyšlení , a byla tu i místa kde jsem se zasmála . Za mě skvělé čtení.

Toffee
15.07.2018 4 z 5

Jsem spokojena, bylo to napínavé, zamotané, doplněné dalším vývojem rodinných vztahů. Určitě budu v teto sérii pokračovat.

Karborund
02.07.2018 4 z 5

Velmi povedený díl v sérii Akta Enzo. Celý příběh měl napětí, působil přirozeně a uvěřitelně a já si jej užil.Zajímavé zamyšlení na téma otcovství a mateřství. Mayův styl psaní je prostě delikatesa.Mrzí mě stálé srovnávání s trilogií z Hebrid, díky které ostatní díla nejsou už tolik doceňována.

vincek1
13.06.2018 3 z 5

Příběh není nezajímavý, ale tak nějak se vleče. Přesto doporučuji. Souhlasím s Bobina74 ostrov Lewis byla špica, jak říkají na Moravě a další autorovy knihy na něj nemají.

Lotka
21.05.2018 3 z 5

Nebylo to úplně špatné, May to ale umí i lépe, tuhle trochu odfláknul.

mirka71
14.05.2018 5 z 5

Další ze série Akta Enzo, dobrá kriminálka, s rodinnou dějovou linkou, konec možná trochu předvídatelný, ale svižné, čtivé, nenudí, prostě další dobrá Mayovka.

Jordyz
09.05.2018 4 z 5

Perfektní počtení na jeden den, i když mi trochu překážela jistá předvídatelnost děje...