Koupit knihy

Anton Pavlovič Čechov

ruská, 1860 - 1904


Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 125 knih

Komentáře (4)

Kuža007
03.04.2018

Všichni ruští spisovatelé realismu jsou mí oblíbenci.

G-Rea
19.11.2017

Anton Pavlovič Čechov. Jeden z největších spisovatelů, mistr nad mistry. Četla jsem od něj , co se dalo sehnat. Je škoda, že zemřel tak mladý, mohl napsat ještě daleko víc krásných knih a potěšit tak srdce mnohého čtenáře.

BobRyder
26.02.2017

Někdy mám pocit, že jsem pouze postavou napsanou perem Antona Pavloviče Čechova.Jako by můj svět bylo jeviště, na němž mnou Velký ruský dramatik a povídkář pohybuje jako se šachovou figurkou. Bůh mlčí. Vědy a medicína jsou bezmocné. Láska je zlá. Mezilidské vztahy nefungují. Všude okolo jen samé pokrytectví, lhostejnost, nuda a prázdnota. Všichni Čechovovi "hrdinové" jsou nešťastní a zklamaní. Jsou zamilováni do těch nesprávných lidí, jsou plni nesplnitelných ambicí a snů, ztracení a zmatení, obtížní pro své okolí. Hned dvě z autorových her končí sebevraždou hlavního hrdiny.
Čechov byl velký umělec. Jak o něm prohlásil divadelní režisér Petr Lébl: "Čechov byl ze všech světových dramatiků ten největší. Všichni ostatní, včetně Shakespeara, jsou v porovnání s ním jen prďolové."
Ostatně, kdo jiný by dokázal v kratičkém dialogu vystihnout podstatu světa tak jako právě Čechov?
"Je mi smutno, Ivane Ivaniči. Pojďte, pozvracíme se jim do piána."
"Nedělejte to, Nikito Fjodoroviči, nepochopili by nás. Raději je něčím pobavte."

WEIL
15.08.2011

Psal divadelní hry, které se i zde hrají stále.
Napsal tisíce povídek, ale jen stovky se docela často vydávají.

Zemřel na tuberkulózu.
Kdo chce znát jeho konec, tak ať si přečte či koupí povídky od Carvera, kdy mu tenhle Americký spisovatel věnoval jednu krásnou povídku.