blankaa89

Přečtené 318Vydělávejte na tom, co vás baví, a žijte podle svého
říjen 2021 (01.-14.)
Vydělávejte na tom, co vás baví, a žijte podle svého 2015, Marianne Cantwell


Dilema
září - říjen 2021
Dilema 2020, B. A. Paris (pseudonym)


Slovní sebeobrana a asertivita pro ženy
září 2021 (27.-29.)
Slovní sebeobrana a asertivita pro ženy 2018, Nicole Staudinger


Rovnice štěstí - Odemkněte devět tajemství ke štěstí!
září 2021 (18.-27.)
Rovnice štěstí - Odemkněte devět tajemství ke štěstí! 2016, Neil Pasricha


Neprofesionál
září 2021 (10.-18.)
Neprofesionál 2020, J. D. Hawkins


Kroniky prachu – Pár stránek navíc…
srpen - září 2021
Kroniky prachu – Pár stránek navíc… 2020, Lin Rina


Vrány
srpen 2021 (28.-30.)
Vrány 2020, Petra Dvořáková

Krátký, ale intenzivní příběh, který vám řekne o výchově dcer mnohem více než kdejaká non-fiction kniha.


Kniha, ktorá vám možno zachráni život: Ako dlhšie a lepšie žiť vďaka vede
srpen 2021 (18.-27.)
Kniha, ktorá vám možno zachráni život: Ako dlhšie a lepšie žiť vďaka vede 2021, Graham Lawton

Skvělá kniha! Shrnuje všechny zásady zdravé stravy, pohybu a spánku. Tato fakta jsou vždy podložena nejnovějšími věděckými výzkumy, na které autor dává i odkazy. Chcete si ujasnit jaké doplňky stravy jsou vhodné a jaké naopak zbytečné? Opravdu potřebujeme multivitamíny a kolagen v prášku? Jak často a jak dlouho je potřeba cvičit? Je opravdu nutné chodit denně 10 000 kroků nebo 15 000 kroků? Jak se vyhnout různým chorobám? Je vhodné pít každý den kávu? A co alkohol? ...na všechny tyto otázky, a stovky dalších, dostanete jasnou a vědecky podloženou odpověď. Tohle je prostě must have book! Budu se k ní vracet a jsem ráda, že ji mám v knihovně. Škoda, že nevyšla v češtině, ale i slovensky je velmi dobře srozumitelná a četla se v podstatě sama.


Montessori pro (ne)chápavé (0-3 roky)
srpen 2021 (03.-18.)
Montessori pro (ne)chápavé (0-3 roky) 2018, Patricia Spinelli


Všechno o 12 znameních
? - srpen 2021
Všechno o 12 znameních 2008, Andrea Homolová


Hotýlek
červenec 2021 (09.-13.)
Hotýlek 2015, Alena Mornštajnová

A. Mornštajnová u mě začíná být sázka na jistotu. I když si myslím, že mě téma až tak nezaujme, tak prostě tím stylem psaní a tou formou si mě příběh zatím vždy získal. Už se těším na další autorčiny knihy. Nevím, jestli je tento příběh založen na pravdě, ale myslím si, že těchto životních osudů budeme mít každý ve svém okolí pár. A upřímně, znárodňování a ničení životů komunisty pro mě je děsivé i dnes. A každá takováto kniha/příběh mě v tom jen utvrzuje. To, kolik životů bylo tímto režimem zničeno si ani nechci představit. Velmi smutné, ale zároveň realistické a naprosto zachycující danou dobu.


Důvodné pochybnosti
červenec 2021 (05.-08.)
Důvodné pochybnosti 2021, W. G. (pseudonym)

Nemohla jsem se rozhodnout, jestli dát jednu nebo dvě hvězdičky. Nakonec dávám dvě - za čtivost a za to, že mě zajímal příběh Andrewa. Jinak to bylo celkem utrpení. Ten chlap byl totální psychopat a nakonci jsem si říkala, že ta ženská taky vlastně nebyla úplně v pořádku. Celkově jsem četla od autorky Turbulenci - ta se mi celkem líbila a Výpověď spolu s Důvodnými pochybnostmi hrůza. Myslím, že už nic dalšího od autorky číst nehodlám.


Jak se zbavit starostí a začít žít
září 2020 - červenec 2021
Jak se zbavit starostí a začít žít 2002, Dale Carnegie


Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii
červen - červenec 2021
Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii 2017, Ladislav Zibura

Tohle byla první kniha, kterou jsem od Ládi četla. Viděla jsem s ním pár rozhovorů a když jsem ji zahlédla v knihovně, ačkoli nebyla vůbec v plánu, tak jsem si ji vzala. Bylo to totální vystoupení z mé komfortní zóny, co se týče čtení. A bylo to celkem fajn, ale nic co by ve mě nechalo nějakou hlubší stopu. Ještě jsem si řekla, že od něj možná zkusím přečíst "Prázdniny v Evropě", protože by mi to mohlo být bližší, ale jinak se - za mě - žádné wow nekonalo...


Mister
červen 2021 (13.-18.)
Mister 2019, E. L. James (pseudonym)

Byla jsem zvědavá, co nabídne nová kniha této autorky. V knihovně mi bylo řečeno, že není tak špatná jako 50 odstínů…ale to bylo utrpení, lidi zlatí! Kniha absolutně bez nápadu, nulový děj i zápletka, vše předvídatelné a k tomu psáno totálně primitivním jazykem. Posledních 100 stran jsem už vyloženě trpěla, ale bylo mi to líto nedočíst. Jednu hvězdičku dávám pouze za to, že se opět povedlo autorce vyvolat ve mě zvědavost.


Velká kniha o matce a dítěti
květen 2021 (12.-31.)
Velká kniha o matce a dítěti 2019, Elizabeth Fenwick

Myslím si, že jestli si chce žena pořídit jen jednu knihu v těhotenství v rámci přípravy na příchod miminka, tak je tohle přesně ona. Shrnuje ty nejdůležitější informace, má plno názorných obrázků, obsahuje i první pomoc pro miminka/děti atd. Jednoduše to nejdůležitější na jednom místě. Mám ji ve své knihovně, abych po ní mohla kdykoli sáhnout :) Určitě se bude hodit :)


Mé cesty do hlubin mozku
květen 2021 (17.-29.)
Mé cesty do hlubin mozku 2019, Martin Moravec

Tak tohle teda za mě jedno velké ANO! Pana profesora jsem zažila na jedné přednášce o tom, co umí mozek a tam jsem si zamilovala jeho humor a celkově rozumný přístup k medicíně i životu. Jednoduše mi jeho názory sedí. Když jsem tedy četla tuto knihu, která je vedená jako rozhovor, uměla jsem si v hlavě představit, jak na tyto otázky odpovídá. Úplně jsem slyšela ten humor v hlase a představovala si jej, jak sedí za svým stolem v kanceláři a popisuje své zkušenosti. A knize nedokážu nic vytknout. Asi ji fakt hodnotím až moc růžově, ale tohle byl opět ten typ knihy, který jsem si šetřila a je mi líto, že už jsem ji dočetla. Myslím si, že se k ni budu vracet.


Zdravé těhotenství, přirozený porod
duben - květen 2021
Zdravé těhotenství, přirozený porod 2009, Ingeborg Stadelmann

Přečteno v rámci příprav na mou novou roli - roli matky. Musím říct, že kniha je nabitá informacemi, ale některé informace mi připadají trochu zastaralé nebo přes čáru. Informace o homeopatii jsem přeskakovala, protože to není zrovna můj šálek čaje, takže jsem tomu nepřikládala velkou váhu. Věc, která mi ale na knize vadila je, že se zde často vyskytují informace o úmrtí. Myslím, že by stačila jedna kapitola, kde je vše vysvětleno. Člověk nepotřebuje číst u každého dne od porodu do jednoho roku fakt, že je riziko náhlého úmrtí. Myslím si ale, že v případě jakýchkoli otázek, které nastanou budu odpovědi hledat tady v knize, jelikož je tam opravdu hodně věcí detailně popsáno.


Poprvé mámou - Základy péče o dítě
květen 2021 (15.-16.)
Poprvé mámou - Základy péče o dítě 2017, Olivia Toja

Knížka je vtipná, dobře se čte, obsahuje hodně užitečných informací, které podává jasně a stručně. Za mě fajn :)


Psychologie pro chytré hlavy
duben - květen 2021
Psychologie pro chytré hlavy 2018, Marcus Weeks


Jak přežít svého muže
březen - duben 2021
Jak přežít svého muže 2020, Jana Bernášková

Strašně mi vadilo, jak to bylo napsané - žádná přímá řeč, občas to hodně mate. Ale jinak fajn oddechovka.


Nedostatečný pocit vlastní hodnoty
březen 2021 (30.-31.)
Nedostatečný pocit vlastní hodnoty 2013, Heinz-Peter Röhr


Bdělost
březen 2021 (26.-28.)
Bdělost 2013, Anthony de Mello

Dokud jsem nepřečetla tuto knihu myslela jsem si, že mi kniha nemůže změnit život. Opak je pravdou! Nejlepší kniha, jakou si můžete přečíst. :-)


Fáma
listopad 2020 (03.-14.)
Fáma 2020, Lesley Kara


Když se introvertka vdá
? - listopad 2020
Když se introvertka vdá 2020, Deborah Tung

Kdyby to psala jako dárek svému muži, tak dávám knize 100%, ale jelikož to autorka vydala jako klasickou knihu, tak dávám pouze 2*...zklamání :(


Až léto skončí
říjen - listopad 2020
Až léto skončí 2020, Penelope Ward

Taková milá oddechovka na jeden večer. Měla jsem špatnou náladu, takže jsem potřebovala něco klidného a romantického. Účel to tedy splnilo :).


Cesta za svobodou: Harry a Meghan a vznik moderní královské rodiny
říjen 2020 (28.-31.)
Cesta za svobodou: Harry a Meghan a vznik moderní královské rodiny 2020, Omid Scobie

Na tuhle knihu jsem se velmi těšila a proto jsem si ji musela koupit hned, jak vyšla v češtině. Nicméně, dostala jsem se k ní až teď. Celkově musím říct, že asi není kniha, která by lépe vyobrazovala, jak to skutečně na královském dvoře vypadá. I když musím přiznat, že se spisovatelé až moc snažili vykreslit celý pár idylicky. Je třeba číst tuto knihu trochu kriticky. Tady je teda pár poznámek, které jsem si v průběhu čtení sepsala: - V knize je někdy až moc „omáčky“ a zbytečných detailů. - Meghan to celkově měla určitě složitější a těžší než Kate, když přišla do královské rodiny. Bulvár k ní byl zbytečně tvrdý. To, co udělala Kate by brali jako svěží vítr, ale když tu samou věc udělala Meghan, strhla se vlna kritiky. - Rasistické poznámky na účet Megaht byly opravdu za hranou od dob, kdy začla chodit s Harrym. A argument „mohla to čekat“ je úplně mimo. - V knize je vykreslená Meghan až moc dokonale. A v bulváru právě naopak. Myslím, že pravda nebude taková, jaká je vykreslená v knize, ale je to mnohem pravdivější obraz než uvádí právě různé pochybné plátky. - Měla, má a bude to mít ještě hodně těžké. Ať už bude dělat cokoli. - Příchod Meghan do královské rodiny byl prostě jiný, než příchod Kate. Meghan je jiná: vstává v 5, cvičí jógu, žije hyperproduktivním životem, je zvyklá si vše sama zařídit a podávat maximální výkony. Na to služebnictvo u dvora nebylo zvyklé. - Královská mantra: „Nikdy si nestěžuj, nikdy nevysvětluj“. - V knize se nezmiňuje událost, kdy Serena W. omylem prozradila v rozhovoru, že Meghan čeká chlapce. Tato informace byla přísně utajovaná. Není tam popsáno, jak se tento „přešlap“ řešil.


Nevítaný host
říjen 2020 (24.-28.)
Nevítaný host 2019, Shari Lapena

Tenhle thriller mě bavil hlavně proto, že jsem opravdu celou dobu nevěděla, kdo je vrahem. I když jsem pár podezřelých měla, ale to se často měnilo. Vůbec jsem nevěděla, jak to dopadne a proto se mi to fakt líbilo. Knihu jsem díky tomu přečetla na 2 zátahy. A prozatím nejlepší kniha od S. Lapena. Ještě se chystám na Jeden z nás. Předpokládám, že se do ní rychle pustím, jelikož tahle mě fakt nadchla. Manželé odvedle jsou z mého pohledu jen o něco horší a knihu Někdo cizí v domě řadím prozatím na 3. místo. Uvidíme, jak si tato autorka povede dál. Zatím mě celkem baví!


Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP
říjen 2020 (19.-24.)
Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP 2020, Lenka Vacvalová

Nejsem z těch, kteří by autorku knihy nějak znali. Kniha se mi líbila podle popisku a tak jsem se rozhodla si ji zakoupit. A dobře jsem udělala! Jedním slovem bych knihu popsala jako "opravdová". Autorka se nesnaží ze sebe dělat lepšího člověka a mnohdy s totální otevřeností sděluje své silné, slabé stránky a to, co udělala špatně nebo dobře. Úplně a surově. To se mi na knize velmi líbí. 2x se mi stalo, že jsem měla i slzy v očích. Je to jedna z těch knih, které jsem se snažila číst pomaleji, abych si ji totálně užila. I když jsem ji mohla přečíst za jeden večer, tak jsem se ji snažila dávkovat. Myslím, že je to zatím ta nej kniha za rok 2020. Hned mám chuť někam vyrazit. Do hor samozřejmě!


To nejlepší v nás
říjen 2020 (12.-18.)
To nejlepší v nás 2019, Colleen Hoover

Zase "stará, dobrá" Colleen! Zdá se mi, že ta holka umí napsat buď úplně skvělou knihu, nebo úplný brak. A tahle patří k těm velmi povedeným, u kterých mi i slza ukápla. S hlavní hrdinkou jsem sice moc nesympatizovala, ale celý příběh byl prostě skvělý! Námi to končí, Odvrácená tvář lásky a To nejlepší z nás stojí opravu za přečtení! Nebudete litovat.


Čirá radost
17. říjen 2020
Čirá radost 2012, Anthony de Mello

A. de Malla mám moc ráda a myslím, že Bdělost nic nepřekoná. Vrhla jsem se na Čirou radost a jsem dost zklamaná. Myslím, že to je hlavně tím překladem, jinak si to vysvětlit neumím. Hodně slabé :(


Ako si správne priať
13. říjen 2020
Ako si správne priať 2013, Pierre Franckh

Velmi užitečná kniha! Rozhodně jsem nečetla naposled! Jsem z ní nadšená :)


Od zítřka budu sexy třicítka
srpen - říjen 2020
Od zítřka budu sexy třicítka 2015, Pamela Redmond Satran

Jako oddechovka to bylo celkem fajn, ale tohle je přesně ta kniha, kdy seriál je mnohem lepší. Younger mně bavil a proto když jsem viděla tuto knihu asi za cca 50,-, tak jsem si ji musela koupit. Za těch 50 korun - výborná volba, ale kdybych za ní zaplatila více, tak jsem zklamaná.


Dneska jsem vyšla z domu!
08. říjen 2020
Dneska jsem vyšla z domu! 2020, Cassandra Calin

Bylo to super, fakt jsem se bavila! ...ale pořád u mně vede Deborah Tung :)


Jiskra v popelu
srpen - září 2020
Jiskra v popelu 2016, Sabaa Tahir

Kniha byla dobře napsaná. Bavilo mě to číst a vždycky jsem se na čtení těšila, ale příběhově to nebylo až tak skvělé. Nebylo tam žadné wow. Prostě to tak plynulo, plynulo a najednou byl konec. Pro náctileté asi super záležitost, ale mi to vlastně nic nedalo. Ale jako odpočinkové čtení to bylo fajn. Teď jen řeším, jestli se vůbec má cenu pouštět do těch dalších dílů...


Povídky pro baječný holky
09. srpen 2020
Povídky pro baječný holky 2009, Barbora Knobová


Nezlomný
srpen 2020 (02.-07.)
Nezlomný 2017, Thom Shea

Vzhledem k tomu, že mě zajímají různé vojenské výcviky a ráda sleduju videa s touto problematikou, když jsem uviděla tuto knihu, prostě jsem si ji musela koupit a hned jsem se vrhla do čtení. Musím říct, že jsem ale dost zklamaná. Názor na SEALs jsem sice nezměnila, pořád mám o nich velmi dobré mínění, ale názor na konkrétního Toma Shea je velmi špatný. Nečekala bych, že si budu číst takové slaboduché a jednoduché myšlenky zrovna od člověka, který toho tolik zažil. Opravdu jsem byla překvapená, jak primitivní je to člověk. No nic, tahle kniha mi rozhodně nesedla. Celkově se jedná spíše o popis misí než o motivační literaturu. Kniha je psaná zvláštním jazykem. Občas mi nevyhovovala ta stavba vět natolik, že jsem si musela danou pasáž přečíst 2x, aby mi to celé zapadlo. Navíc pravopisné chyby a překlepy tomu taky moc nepřidaly.


Povídky pro velký holky
01. srpen 2020
Povídky pro velký holky 2008, Barbora Knobová

Tohle bylo tak trapné, až jsem místy musela přimhouřit oko...to se fakt nedalo. Ani jednou jsem se nezasmála, nepobavila...prostě nic. Brekeke, tohle NE.


Když nejste v pohodě
červenec - srpen 2020
Když nejste v pohodě 2020, Jill Stark


1 ...