Zverak Zverak komentáře u knih

Detektivní agentura Půlměsíc Detektivní agentura Půlměsíc Eoin Colfer

Kniha se mi opravdu hodně líbila. Je to jako kdyby se Eoin Colfer snažil napsat Sherlocka Holmese a podle mě se mu to povedlo. Hlavní hrdina je kluk Fletcher Moon, který se jednoho dne zaplete do velkých problémů, které se svou chytrostí a malou pomocí svého společníka, snaží vyřešit. Jak už jsem napsal, kniha se mi moc líbila, dávám pět hvězdiček z pěti.

12.07.2021 5 z 5

Seznam přání Seznam přání Eoin Colfer

Hlavní hrdinkou je teenagerka Meg Finnová, které se nešťastnou náhodou stane velmi nepříjemná věc a ona musí vše potřebné napravit. Zažije při tom velké dobrodružství a nebude to mít úplně jednoduché, někdo jí totiž bude kazit její plány. Kniha se mi celkem líbila, dávám čtyři hvězdičky z pěti.

12.07.2021 4 z 5

Supervědátor Supervědátor Eoin Colfer

Cosmo Hill a jeho kamarádi Supervědátoři bojují proti jednomu živočišnému druhu. Při svém boji zažívají různá dobrodružství, až najednou se dostanou do velkých problémů a velmi těžko se z nich dostávají. Při čtení nechybí akce, adrenalin, ale i dojemné momenty, dávám čtyři hvězdičky z pěti.

11.07.2021 4 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Hlavními hrdiny jsou hoši z klubu Rychlých Šípů, konkrétně tedy Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Rychlonožka a Červenáček. Jsou to nerozluční kamarádi a zažívají spolu různá dobrodružství. Jednou se zapletou do záhady jednoho hlavolamu a zažijí adrenalin , který ještě nezažili. Při četbě jsem se moc bavil a zažil stejný adrenalin, jako hoši Rychlých Šípů. Rozhodně doporučuji a dávám pět hvězdiček z pěti.

11.07.2021 5 z 5

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

Odd a mrazivý obři je kniha ze severské mytologie.
Příběh je celkem krátký, ale moc mě to bavilo. Hlavní hrdina je kluk Odd, kterému se v životě stalo hodně nepříjemností, ale on se problémům jen vysměje a žije si dál. V příběhu nechybí ani bohové ze severské mytologie a jak už název napovídá, v příběhu se vyskytují i mraziví obři. Kniha se mi líbila, byly v ní výborné ilustrace, jenom jsem čekal trochu dramatičtější zakončení. Dávám čtyři hvězdičky.

21.06.2021 4 z 5

Bílá komnata Bílá komnata Vojtěch Matocha

Vyvrcholení jak se patří. Třetí díl zase formou Audio knihy, ale to vůbec nevadí. Tato kniha se mi fakt moc líbila, úplná pecka, je to super zakončení série. Možná by mi ani nevadilo pár dílů navíc, ale nebudu si stěžovat (kdo by si taky stěžoval na Prašinu :-D ). Dávám naprosto neočekávaně pět z pěti :-D.

11.04.2021 5 z 5

Plochozemě Plochozemě Edwin A. Abbott

Od této knihy nečekejte žádnou akci, drama, ani žádná další kritéria, které splňuje tzv. "normální" kniha. Plochozemě je totiž kniha, která jen popisuje krajinu kolem, ovšem velmi zajímavou krajinu. Ona krajina, o které se bavíme, je sama Plochozemě. Krajina dvou rozměrů, která je tedy jak už název napovídá plochá. Kniha je rozdělena na dvě části a dvacet dva kapitol. Vypravěč a jeden z plochozemských obyvatel Čtverec nám v první části dopodrobna popíše život v Plochozemi a v druhé části život v jiných dimenzích, které sám navštívil. Z počátku jsem si nedokázal představit Plochozemi a život v ní, ale doprovodné ilustrace autora mi pomohly se zorientovat. Četl jsem to jen jako knihu na odreagování, ale mile mě to překvapilo, proto dávám čtyři hvězdičky z pěti.

11.04.2021 4 z 5

Básně pro děti Básně pro děti Jan Skácel

Má první básnická sbírka od Skácela. Knížka je spíš pro menší děti před spaním, to hlavně první část s Uspávankami, nebo pro 1. a 2. třídu, pro ty se hodí další dvě části, ale mě se taky moc líbila, i když jsem starší. Kam odešly laně a Proč ten ptáček z větve nespadne mi přišly taky hodně podobné. Moc se mi líbily básničky v knize Maminka od Jaroslava Seiferta a tady tyhle se mi líbily taky tak. Ilustrace jsem si sice nevychutnal, protože tam nebyly, ale ve svém formátu A5 a o tloušce pouhých 130 stran je to ideální kniha do knihomolských věčně přeplněných knihoven. ;-) Dávám 4 hvězdičky, kdyby to bylo možné, tak 4,5.

15.03.2021 4 z 5

Běhá zvíře po papíře Běhá zvíře po papíře Daniel Biderman

Moc pěkná knížka básniček. Většina básniček je velmi legrační a pro ty co mají radši delší básničky, jsou tam i klidně přes pět stránek. Také jsou však v této knize k mání i docela krátké básničky s jenom pár verši. Ne všechny básničky se mi líbily, ale většina ano. V této knížce jsou také opravdu moc pěkné ilustrace, se kterými si ilustrátor dal opravdu práci. Knížka se mi líbila dávám čtyři hvězdičky z pěti (kdyby šlo tak čtyři a půl).

26.01.2021 4 z 5

Černý merkurit Černý merkurit Vojtěch Matocha

Výborná kniha. Trochu slabší než první díl, ale řekněte, je něco, co je lepší než Prašina první díl? ;) Opět zážitek v podání audioknihy. Vřele doporučuji 1. díl i díl 2.

22.01.2021 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Knihu nemám přečtenou tak úplně docela, poslouchal jsem ji jako audioknihu. Což ovšem vůbec neubralo na atmosféře, která vznikala. Jestli jste se už trochu koukli na můj profil, tak víte, co doporučuji, Prašina tohle všechno dohromady převyšuje snad o 1000000%. Je to výborná kniha. Fantasy-detektivka s trochou hororového nádechu a i když jsem ji zatím pouze poslouchal jako audioknihu, tak můžu s jistotou říci, že je to nejlepší kniha co jsem kdy četl - a že jich bylo! ;)

22.01.2021 5 z 5

Máme kostru ve skříni Máme kostru ve skříni Jana Štroblová

Lehce hororová poezie pro děti. Moc jsem se nebál (což bude nejspíš účel) ale dokážu si představit že by se ňejaké menší dítě (asi tak pod 6 let) mohlo bát. Podle toho je lepší si vybrat, zda číst tuhle knížku před spaním nebo ne. Moc se mi líbily také ilustrace. Tato knížka se mi moc líbila. Dávám čtyři hvězdičky z pěti. :)

22.01.2021 4 z 5

Dobrodružství pana Wellingtona Dobrodružství pana Wellingtona Hana Bergmannová Klímová

Moc dobré čtení. Tato kniha má v sobě prostě vše. Akci, dobrodružství, taky nějakou tu fantazii a hlavně dost naučí. Ilustrace se mi také moc líbí a oceňuji vloženou mini fotopřílohu. Knížka se mi moc líbila. Dávám čtyři hvězdičky z pěti hvězdiček. :)

22.01.2021 4 z 5