Běhá zvíře po papíře

Běhá zvíře po papíře https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444926/bmid_beha-zvire-po-papire-7EH-444926.png 4 11 6

Tučňák dodělává učňák, opice sní o pizze, štice narostla kštice a spousta dalších zvířecích vylomenin v básničkách pro děti ve věku 6-10 let. Varování: Verše z knížky mohou vyvolat chronickou psinu!

jitka_dankova
02.05.2022 2 z 5

Naprosto překrásné poetické akvarelové ilustrace. Fakt. Ilustrace jsou tam super, ale s textem básniček už jsem měla problém. Tohle totiž navzdory popisu a zařazení prostě není kniha pro děti 6-10 let. Ale milí dospělí, vy po ní sáhnout můžete, pro vás už to bude. Koupila jsem ji pro osmiletého syna, u něj jsme dost pohořeli. Opravdu se jeho svět netočí kolem alternativní medicíny, učňáku, piva na vandru, zánětu, telky, očkování, akné, neví, co je "pravý norek" ve smyslu luxusního oblečení, trvalá, telenovely ani branky body vteřiny. Neřeší ještě milování, ani odtučňovací kúry a aromaterapii.
Tyhle básničky jsou prostě fakt určené starším dospělým, kteří je fakt pochopí a budou se smát. Dětem ji ale nekupujte, je to zbytečné. Kdyby byla propagována pro dospělé, hodnotila bych ji jinak. Takto ale víc jak dvě hvězdičky dát nemůžu.

Gaeberys
17.11.2021 3 z 5

Nádherně ilustrovaná kniha s kreativními básničkami.

Bohužel mám jisté výhrady ohledně češtiny. Výrazy tipu "přep, předpovídaj, sbíhaj,.." nejsou vždy nutné pro rým uvádět nespisovně. Těch drobných výhrad by se našlo vícero. Ale je to věc vkusu. Za mě by knihy, zvláště pak ty pro děti, měly být češtinářským pohlazením.

muchomurka
14.07.2021 3 z 5

Já jsem se na knížku tak těšila, ale byla jsem zklamaná. Ne že by to nebylo hravé, veselé a dětské, ale nějak jsem od toho čekala něco víc.

Zverak
26.01.2021 4 z 5

Moc pěkná knížka básniček. Většina básniček je velmi legrační a pro ty co mají radši delší básničky, jsou tam i klidně přes pět stránek. Také jsou však v této knize k mání i docela krátké básničky s jenom pár verši. Ne všechny básničky se mi líbily, ale většina ano. V této knížce jsou také opravdu moc pěkné ilustrace, se kterými si ilustrátor dal opravdu práci. Knížka se mi líbila dávám čtyři hvězdičky z pěti (kdyby šlo tak čtyři a půl).

Sobotikova

Mezi skoky
daj tři loky,
to je jejich džob.

Kdo neskáče, není blecha,
skákání se od blech čeká,
hop, hop, hop!
Napijou se na tvé zdraví,
a jak kážou dobré mravy,
zmizí beze stop.

No tak, hochu,
dej jim trochu,
nebuď přece škrob!

Vypijou si jenom kapku
a pak honem pod psí tlapku,
hop, hop, hop!
Tam sní své sny o skákání,
než si skončí na snídani,
žijou ze zásob.

klodnerovic
23.06.2020

Některé básničky byly skvělé, některé mě moc neoslovily, ale … deset hvězdiček za ilustrace ;-)

poezie pro děti

2016  80%Hakuna Matata
2020  78%Běhá zvíře po papíře

Kniha Běhá zvíře po papíře je v