Zuzka.K Zuzka.K komentáře u knih

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Bála jsem se knihu koupit, protože jsem čekala, že to bude podobný odpad jako u ostatních youtuberů. Bylo to psáno jeho slovy a proto se mi kniha příjemně četla. U některých částí jsem se smála, jiné mě naopak rozplakaly možná i z důvodu, že zde byla spojitost i s mým životem. Líbila se mi část, kdy Kovy vyzývá čtenáře, aby se nebáli být odvážní při cestování a nebáli se zkoušet nové věci. Líbí se mi, že kniha je opravdu o Kájovi a jeho životě a ne přímo zaměřená jen na youtube. Myslím, že v knize odhalil jedno z jeho největších tajemství, což určitě nebylo lehké takhle sdělit všem lidem. Knihu příjemně oživily i jeho básně. Knihu doporučuji.

04.12.2017 4 z 5

Poník k zulíbání Poník k zulíbání Julia Boehme

Knihu jsem četla jako malá holka a patřila mezi moje nejoblíbenější. Pro děti doporučuji!

Krysař Krysař Viktor Dyk

Knihu jsem si vybrala k maturitní četbě, ale moc mě nezaujala. Kniha je sice krátká, ale nebavila mě. Možná je to tím, že jsem ji četla spíše z povinnosti a ne proto, že bych chtěla sama od sebe.

16.07.2017 2 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Od této knihy jsem moc neočekávala, ale velice mě překvapila. Do děje jsem se vtrhla hned a knihu přečetla jedním dechem. Dílo u kterého se člověk určitě i zamyslí.

Proměna Proměna Franz Kafka

Tato kniha mě moc bohužel neoslovila. Spíš jsem si říkala ať už to konečně dočtu. Trochu mě bavila až druhá polovina knihy. Mě se osobně kniha moc nelíbila, ale někoho dalšího klidně může oslovit.

16.07.2017 2 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Knihu jsem si vybrala do maturitní četby, protože už od mala zbožňuji seriál. Bohužel knížka pro mě nebyla až tak super jak jsem očekávala. Možná to bude tím, že jsem si ji měla přečíst dříve a nebo jsem to porovnávala moc se seriálem. Kniha pro mě byla i lehce náročnější na čtení.

16.07.2017 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Příběh o Harrym Potterovi mě asi nikdy nepřestane bavit. Pro mě je to prostě srdcovka a část mého dětství. Akorát mě mrzí, že jsem knihy nepřečetla dřív než jsem viděla filmy, ale i tak to patří mezi mé nejoblíbenější knihy, které si kdykoliv ráda přečtu.

16.07.2017 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Kniha přečtena jedním dechem a určitě bych si jí přečetla i kdybych jí neměla v maturitní četbě. Určitě by si jí měl každý přečíst a nebo se aspoň podívat na animované zpracování. Pro mě poučná kniha, nad kterou se člověk určitě zamyslí.

10.07.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Knihu jsem si zvolil do maturitní četby, protože mě zaujal příběh. Za mě výborná knížka, kterou si ještě několikrát ráda přečtu. Příběh jsem přímo hltala. Když se nad příběhem člověk zamyslí, tak ho až zamrazí při představě života popsaného v knize, hlavně když to porovnáme s realitou. Možná kniha každého neohromí a nezaujme, ale za mě super.

10.07.2017 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tato knížka mě nejdříve odpuzovala už jen tím, že se z ní najednou stal hit, ale nakonec jsem si ji do maturitní četby zvolila. Kniha se mi velice líbila a i ilustrace v knize. Myslím si, že to ale pro děti moc není, spíš až časem kdy pořádně začnou chápat a po každém přečtení si postupem času z knihy něco převezmou. Za mě nádherná knížka, ale i přesto nechápu najednou to obrovské nadšení i u nečtenářů.

10.07.2017 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Knihu jsem si vybrala k maturitní četbě, protože mě zaujal příběh. Ze začátku mě kniha nebavila a trvalo mi zvyknout si na způsob, jakým je napsaná, ale později se pořádně rozjela zápletka a kniha mě začala bavit. Až na pár nudnějších nepodstatných informací a částí se mi kniha velice líbila. Doporučuji přečíst a nevzdávat se pokud vás to ze začátku nebude bavit.

10.07.2017 4 z 5