ZUZANA-123 ZUZANA-123 komentáře u knih

Křížová palba / Věštkyně istanbulská / Nikdy se neodvracej / Dům v Provenci Křížová palba / Věštkyně istanbulská / Nikdy se neodvracej / Dům v Provenci Dick Francis (p)

Dům v Provenci-moc hezký romantický příbĕh.Autorka uvádí,že je psaný podle skutečných událostí.

01.06.2021 5 z 5

Nikdy se neodvracej- docela zajímavá detektivka,obešla bych se ale bez té uříznuté ruky a utržené ruky,to bylo dost brutální.

29.05.2021 5 z 5

Vĕštkynĕ istanbulská-tady se mi moc líbilo,jak devítiletá Eleonora vyřeší svou svízelnou situaci.

25.05.2021 5 z 5

Křížová palba-mĕla by to být poslední společná detektivka otce a syna,tedy Dica Frrancise a Felixe Francise.Určìtĕ stojí za přečtení.Hlavní hrdina válečný veterán z Afganistánu bravurnĕ vyřeší nemalé potíže své matky která o nĕj jako o dítĕ příliš nestála.

21.05.2021 5 z 5

Iluminace Iluminace Mary Sharratt

Částečnĕ fiktivní příbĕh Hildegardy z Bingenu,která třicel let prožila zazdĕná v cele mužského kláštera.Svými vizemi vnášela ,,svĕtlo" do tehdejší ,,temnoty" církve.

14.05.2021 5 z 5

Obležení / Ve stínu jabloní / Dřív než půjdu spát / Napřed ženy a děti Obležení / Ve stínu jabloní / Dřív než půjdu spát / Napřed ženy a děti Simon Kernick

Nejdřív ženy a dĕti-poutavý příbĕh Rega,člena posádky Titaniku,který podezřívá jednoho z boháčů z vraždy manželky.

06.05.2021 4 z 5

Dřív než půjdu spát-napínavé od začátku až do konce.Zajímavý byl konec,to jsem opravdu nečekala.Autor uvádí,že když psal tento román pracoval jako zdravotník.Možná ho inspiroval nĕjaký pacient svým příbĕhem.Román byl i zfilmován.

04.05.2021 4 z 5

Ve stínu jabloní- autobiografický román z prostředí farmářské rodiny.Nevím zda ještĕ nĕkdy budu jíst kupovaná jablka plná pesticidů.Vzhledem k tomu,že jsem řadu let žila v blízkosti ovocneho sadu,musím konstatovat,že takto to ve skutečnosti s postřiky byvalo i v ČSSR.

01.05.2021 4 z 5

Obležení-napínavé,inspirováno bombajským útokem v roce 2008.

28.04.2021 4 z 5

Dítě na nástupišti Dítě na nástupišti Gill Thompson

Zajímavá byla zápletka odehrávající se v koncentračním táboře v Terezínĕ,která se odkryla až pozdĕji.Pokud jste detailisti zjistíte,že nĕkterá historickà faka moc nesedí.

25.04.2021 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Heinz Günter Konsalik

Lékař,specialista na hypnózu zabije,aby nebyl sam zabit.

18.04.2021 5 z 5

Červený šíp Červený šíp Heinz Günter Konsalik

U Konsalika mám často pocit,že popisuje skutečné události.Tady jde o kácení deštných pralesů, decimování indiánských kmenů deštného pralesa,korupce,vraždy tĕch kteří se snaží chránit přírodu a informují celý svĕt o tom co se tu odehrává.Když začnete hledat na mapách místa zde popisovaná zjistíte,že skutečnĕ existují.

11.04.2021 5 z 5

Vincent v Haagu Vincent v Haagu Theun de Vries

V dobĕ kdy dočítám tento životopisný román ze života Vincenta Van Gogha se v tisku objevuje zpráva o prodeji jeho obrazu v přepočtuu za 340 milionů Kč.Přitom byl tento malíř za svého života odkázán na finanční pomoc svého bratra Thea.Ćasto žije jako nejchudší dĕlník,rozhádaný s rodići kvůli záchranĕ prostitutky Sien.Ale ani záchrana této ženy se nedaří a Vincent odjíždí sám z Hágu bez Sien a jejích dvou malých dĕtì.

27.03.2021 4 z 5

Lucifer a Markétka Lucifer a Markétka Kristýna Freiová

Další osudy nesmrtelného hrabĕte de Saint-Germain,tentokrát spojené s narozením Johanna Wolfganga Gotha.

17.03.2021 5 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Chtĕla bych číst tuto knihu v roce 1929, v dobĕ kdy vyšla poprvè.Byla opravdu ve své dobĕ skandální hlavnĕ svým popisem milostných scén ? Myslím ,že ANO.

09.03.2021 5 z 5

Anunnakové a hledání nesmrtelnosti Anunnakové a hledání nesmrtelnosti Zecharia Sitchin

Docela napínavé čtení,řekla bych,že zaujme spíše ty,kteří znají dílo Zecharia Sìtchina o Anunnacích.

31.01.2021 5 z 5

Člověk v blázinci Člověk v blázinci Johanes Anker Larsen

Mám ji radĕji než Kámen mudrců

07.12.2020 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Souhlasím s předchozí pisatelkou,knížka je skvĕlá.Není divu,že si mnoho týdnů držela první místo na řebříčku prodeje knih.

04.12.2020 5 z 5

Obejměte své vnitřní dítě Obejměte své vnitřní dítě Ladislav S. Dvořák

Tohle je terapeutická kniha,jak pochopit a zpracovat svá traumata z dĕtství a své následné vztahové problémy.Vnitřní dítĕ,vnitřní ženu a vnitřního muže máme ůplnĕ každý a je dobré znát jak ovlivňují náš život.

03.12.2020 5 z 5

Hadí žena Hadí žena Hernán Huarache Mamani

Pĕtatřicetiletá Lara zdrcená traumatem z rozvodu se vydává na cestu do Peru,kde s pomocí kurandéry Mama Maru mĕní úroveň svého vĕdomí,začíná postupnĕ chápat co skutečnĕ znamená být ženou,a s Tata Sabinem zase poznává,jaká je role ženy vedle muže a jak mohou společnĕ kráčet životem jako pár.

15.11.2020 5 z 5