Vincent v Haagu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Životopisný román ze života malíře Vincenta van Gogha z období let 1881–1883. Koncem roku 1881 se ještě ani ne třicetiletý Vincent van Gogh uchyluje do Haagu, aby se zde po trpkých životních zklamáních pokusil vypracovat se na malíře. Haag je v té době sídlem mnohých významných umělců jako Israëlse, Mauva a bratří Marisů i kvetoucího uměleckého obchodu, ale haagské malířské kruhy plachého, vášnivého a podivínského Vincenta mezi sebe nepřijmou, tím spíše, že se rozhodne spojit svůj život s těhotnou ženou z ulice. Vincent žije jako nejchudší dělník, pouze z podpory svého mladšího bratra Thea a zcela osamocen se snaží prosekat bídou i malířskými problémy ke svému vznešenému cíli: navzdory vládnoucí dekadenci čestně a věrně zpodobňovat lidskou i životní pravdu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48478/vincent-v-haagu-48478.jpg 3.67
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Melantrich
Orig. název

Vincent in Den Haag, 1972

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Vincent v Haagu

išinda15
01.09.2018

Na knížku jsem si vzpomněla po mnoha a mnoha letech a znovu si ji přečetla. Zaměřuje se na krátký úsek života Vincenta van Gogha. Na jeho úsilí zdokonalovat se v malířství, zajistit obživu pro sebe i ženu, kterou si myslí, že miluje. Snaží se dát a také najít lásku u ženy, která nedokáže docenit hloubku Vincentova intelektu i citu. Kniha na mne působila hluboce, ale také velmi smutně. Nejedná se o žádný příběh s milostnou zápletkou. Je to spíš o osamění.
Myslím, že koho zajímá postava tohoto velkého a nešťastného umělce, měl by si tuto útlejší knížku přečíst. Je chuďera taková zapomenutá.

Doporučujeme

Až se tě život zeptá
Až se tě život zeptá
Dům na úskalí
Dům na úskalí
Začátek konce
Začátek konce
Borec
Borec

Autor a jeho další knihy

Theun de Vries
nizozemská, 1907 - 2005

všech 13 knih autora

Kniha Vincent v Haagu je v

Přečtených14x
Doporučených1x
Knihotéce10x
Chystám se číst2x
dalších seznamech1x