Člověk v blázinci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Anker Larsen, autor mohutné duchovní fresky Kámen mudrců, zpracovává i v románu Člověk v blázinci své hlavní a vlastně jediné téma - hledání věčnosti. Před očima čtenáře je v sugestivním a velmi osobním vyprávění postupně odkrývána životní pouť Petra Olsena, dobrovolného pacienta psychiatrické kliniky. Záznam vizí duchovních světů, symbolizujících různé stupně chápání světa, volně přechází ve strhující příběh jeho života - neúspěchů, slávy, lásek a jejich ztrát,v přerod jeho složité osobnosti v hluboce duchovní bytost. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/23258/clovek-v-blazinci-23258.jpg 4.716
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Avatar
Orig. název

Olsens Torheit, 1941

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Člověk v blázinci

Přidat komentář
asakz
10.01.2018

Anker Larsen překrásným způsobem spojuje dva zdánlivé protipóly - život časný a ducha věčného v jednotu božího stvoření, byť Bůh sám zůstává jaksi stranou a nepojmenován. Opakující se ústřední motiv Larsenových knih je zde ilustrován na životě jednoho muže, jehož životní příběh se prolíná s podobenstvími a alegorií. Nemohu za sebe tvrdit, že bych vždy zcela chápal, o čem autor mluví. Přesto však ve mně zůstaly hluboké dojmy klidu a radosti, které ve mně tato kniha vyvolala. A věřím, že se k ní v budoucnu ještě vrátím.

ecila13
29.09.2017

Paměti mystika. Hluboké, čtivé.

micha-ella
02.09.2017

Velmi zajímavé!

Danafantom
02.03.2016

Poslední dobou mám potíž číst beletrii, protože mě málo co dokáže zaujmout. Ankeru Larsenovi se to ale na 100% podařilo. V kostce se dá říct, že knížka je o "vnitřním" světě, o pro mě důležitých věcech, světonázoru, vnímání. No, užila jsem si jí. Kéž by takových knížek bylo víc, i když asi nejsou zrovna pro většinovou populaci.

Jelitovna
18.03.2015

"Nejrhemžilaaději" bych Larsenovi dala aspoň deset hvězdiček.

Klamm
23.04.2014

Jak říká anotace, Člověk v blázinci je vyprávěním životní poutě jednoho člověka už od jeho útlého dětství. Jeho postava prostupuje celou knihou jako vodící linka příběhu. (V Kameni mudrců bylo postav poněkud více, ale zase tím lépe vynikal kontrast mezi rozdílnými duchovními cestami).
I když jsem některé pasáže asi nepochopil a některé životní etapy Petra Olsena mi přišly zdlouhavě popsané, bylo z knihy cítit poselství, že to, co je zvenčí, nás stejně dříve nebo později nechá na holičkách. Jediné, co zde vždy bylo a bude, je schované za oponou našich smyslů. To co zde vnímáme jako skutečné, stejně dříve nebo později spěje k jistému zániku. Vždyť skutečně všechno je relativní. Jak se v románu píše: ,,Vzali se a byli spolu štastní a Bůh byl dobrý. Ale pak..."
80%

džanaka
02.02.2013

Krásný duchovní román. Někdy snad přidám více, zatím jen jeden citát:

"... já se chci především pokusit stát se člověkem, jakým bych musel být podle svého chápání."

Kéž by takto uvažovali všichni lidé :-)

Štítky

duchovní literatura

Autor a jeho další knihy

Johanes Anker Larsen
dánská, 1874 - 1957

všech 6 knih autora

Kniha Člověk v blázinci je v

Přečtených21x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených5x
Knihotéce7x
Chystám se číst11x
Chci si koupit7x