Zlatinka.Emilly Zlatinka.Emilly komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Kya, holka z bažiny, moc krásná kniha. Obdiv malé holčičce, která dokázala to, co dokázala. Jen ten konec, ten mě překvapil.

07.01.2023 5 z 5

Slunečná farma Slunečná farma Hana Klenková

Kolikrát jsem přečetla tuto knihu, když mi bylo náct už nevím, ale po x letech jsem se díky výzvě ke knize vrátila a rozhodně není čeho litovat. Mnohé pasáže z knihy jsem si pamatovala. Příběh malé Miki je srdcervoucí a jak šel čas, začala se formovat Mikiina povaha. Dívka nezapomněla na svůj původ a raději zvolila život jako pomocnice sobě rovných než život v přepychu.

04.01.2023 5 z 5

První polovina nebe První polovina nebe Stanislav Rudolf

Milovala jsem knihy Stanislava Rudolfa, měla jsem myslím čtyři a ty jsem stále četla dokola. Tak dnes si to vynahrazuji díky jedné paní, která mě darovala plnou tašku jeho knížek. Stanislav Rudolf měl velmi blízko dospívajícím a jeho příběhy jsou živé a reálné i do dnešní doby.

03.01.2023 5 z 5

Anděl Vicky Anděl Vicky Jacqueline Wilson

Moc ráda čtu knihy od paní Wilsonové. Tohle téma mě překvapilo. Někdy je dobré rozebrat charakter druhého, v tomto případě zemřelou Vicky. Najednou si člověk uvědomí, že ne vše je tak úžasné, jak si ve stereotypu života člověk myslí. Vicky byla zlá, závistivá, poroučivá ... ale STOP, o mrtvých sem přeci má mluvit jen dobře.

02.01.2023 4 z 5

Únikové hry: O králích a alchymistech Únikové hry: O králích a alchymistech Sebastian Frenzel

Mám stejný názor jako Eridan. Vůbec jsem za celou dobu nepochopila Kódovou matici, to fakt ne, nepomohla ani nápověda. Já nedokázala zachránit ani sokola Síru. Knížečku jsem prolistovala všemi směry a přiznám se, že při vší té lehké obtížnosti jsem pachatele nevypátrala. Takže díky mě bude nápojem otráveno šest panovníků. Naštěstí jsem pomůcky netrhala, takže si později mohu únikovku dát ještě jednou. Podotýkám, že tato knižní hra je určena pro hráče od 12ti let, takhle hluboko jsem to klesla.

01.01.2023 3 z 5

Miniencyklopedie přírodní léčby Miniencyklopedie přírodní léčby Igor Bukovský

Dobře sepsaná kniha, která v první řadě osvětlí zdravotní problém a pak dá rady, jak na prevenci, v čem tkví nebezpečí... jen na svůj "problém" jsem kapitolu nenašla.

01.01.2023 5 z 5

Ranní přání Ranní přání Natascha Lusenti

Nelíbilo se mi to, strašně rozvláčněný příběh, který měl možná dobrou myšlenku děje, ale nějak se to nevyvedlo. Koukám, že lidem zde se kniha líbila, oslovila je a měla jim co říct. Tak super, tak ji možná ještě někomu zvládnu prodat :)

31.12.2022 3 z 5

Pošetilý sen Pošetilý sen Nora Roberts

Dva příběhy, oba zklamaly. První se ještě jakž tak dal číst, ale ten druhý....jako by to ani nepsala Nora Robertsová.

30.12.2022 2 z 5

Heidi a její kamarádi (převyprávění) Heidi a její kamarádi (převyprávění) Jitka Škápíková

Moc pěkný příběh o holčičce Heidi, doplněn živými ilustracemi. Jsem to zase zvorala, knížku Heidi, děvčátko z hor jsem četla na počátku tohoto roku a když jsem uviděla v Levných knihách tuhle, koupila jsem si "pokračování". Jenže mi od prvních stránek bylo jasné, že jsem příběhy již četla. Tato kniha je totiž součástí Heidi, děvčátko z hor převyprávěnou Bohumilem Říhou. Je to trochu jinak převyprávěné, ale nic neztratila kniha na kouzlu malého děvčátka a její lásky k horám a lidem okolo sebe.

29.12.2022 5 z 5

Krása noci Krása noci Nina George

Velké zklamání, na anotace už nedám. Dočetla jsem tak do poloviny, dál to prostě nešlo. Ty hvězdičky jsou za obálku.

29.12.2022 2 z 5

Smolný Petr Smolný Petr Pawoł Nedo

Knížka mého dětství, kterou jsem od rodičů dostala k vánocům. Tehdy jsem moc knížek nevlastnila, takže jsem knihy četla stále dokola. Po x letech jsem si zavzpomínala a knihu znova přečetla. To byl však pro mě šok. Pohádky mnohdy bez smyslu, někdy obsahovala nedůležité momenty, jediné kouzelné, co na knize zůstalo, jsou její ilustrace. Takže dnes nehodnotím obsah knihy, ale nostalgii vánoc a ty kouzelné obrázky, co mě jako dítě uchvacovaly.

27.12.2022 5 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Docela zajímavý příběh. Pro Dorothy dvě možnosti. Buď cizí dítě nebo milovaný muž. Jak se rozhodne? To vlastně pozná čtenář hned z prvních stránek knihy. Podruhé bych knihu nečetla, ale i tahle měla v sobě své moudro a hlubokou myšlenku.

23.12.2022 3 z 5

Nejkrásnější česká říkadla Nejkrásnější česká říkadla kolektiv autorů

Co se mi na téhle knížce líbí, tak obálka, ta beruška je prostě sladká, pak stránky, listy jsou nádherně barevné, každá jiná a pak asi desetina říkadel. Některé jsem vůbec neznala, hodně jsem jich neznala, a nic moc se mi nelíbili, jen ty obrázky jsou pěkné.

22.12.2022 3 z 5

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Moc krásná knížka

21.12.2022 5 z 5

Prázdniny s delfíny Prázdniny s delfíny Francoise Le Gloahec

Pěkný příběh o dětech v Kalifornii, pár dobrých poznatků o delfínech a nádherné, až živé obrázky provázející celou knihu.

20.12.2022 5 z 5

Za všechny prachy Za všechny prachy Emily Carmichael

Tak nevím jak hodnotit. Místy docela dobrý, ale nereálná "reinkarnace" v Korgiho Kuldu se mi fakt nelíbila. Takových zbytečných slov se napíše....takových zbytečných slov se přečte..

18.12.2022 2 z 5

Bohouš z Luční boudy Bohouš z Luční boudy Klára Sovová

To mě tedy zklamalo a Rebečku nebavilo. Možná myšlenka špatná nebyla, ale formulovat to tak, že pes mluví a jde na exkurzi pivovaru .... škoda. Alespoň jsem se dozvěděla, jak dlouho už od té chvíle, kdy byl položen základní kámen pro výstavbu Luční boudy. Cesta ze Špindlu tam je opravdu pohádková a ráda bych si jí zopakovala. Byli jsme jak v Ledovém království, prostě nádhera a to bylo 1. května.

18.12.2022 2 z 5

Nejkrásnější vánoční příběhy Nejkrásnější vánoční příběhy Jana Pacnerová

Četli jsme o vánocích asi před dvěma třemi lety. Asi nás moc nebavila, hlavně díky Santovi. Co se stále tlačí do českých rodin? Do českých tradic? Ach jo, Ameriku zasíváme už do malých dětských hlaviček.

15.12.2022 3 z 5

Moje malá Sára Moje malá Sára Fabienne Brin

Opět, jak jinak, zoufalý pokus o soužití Evropanky s Íráncem. Tento příběh skončí po třech letech dobře, její unesená dcera Sára se nakonec vrátí k matce. Spolu se pokouší o soužití, neboť Sáře byly čtyři roky, když její matku otec pořezal a ona utekla s mladší Evou. Teď je Sáře sedm.

14.12.2022 5 z 5

Útěk z afrického pekla Útěk z afrického pekla Barbora Koudelková

Kniha seznamuje čtenáře s charakteristickými rysy africké kultury, tak zcela odlišné od evropské. Otevřená zpověď Barbary Koudelkové je velmi přesvědčivá, takže lze očekávat, že si svou cestou ke čtenáři najde.

14.12.2022 5 z 5