Moje malá Sára

Moje malá Sára https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2701/moje-mala-sara-2701.jpg 4 52 13

Zoufalá matka bojuje o své dítě. Když se zdravotní sestra Fabienne zamiluje do okouzlujícího a elegantního Habiba, zažívá vrcholné štěstí. Začnou spolu žít, narodí se jim dvě dcery, ale pak se pohádka promění v noční můru. Habib se k Fabienne chová stále agresivněji, zakazuje jí chodit do společnosti, dokonce i stýkat se s vlastní rodinou. Když nešťastná žena sebere odvahu a chce se s ním rozejít, rozzuřený muž ji pořeže nožem a unese starší dceru. Fabienne stojí před nejtěžším úkolem svého života: získat malou Sáru zpět.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

Retrouver Sara , 2005

Zlatinka.Emilly
14.12.2022 5 z 5

Opět, jak jinak, zoufalý pokus o soužití Evropanky s Íráncem. Tento příběh skončí po třech letech dobře, její unesená dcera Sára se nakonec vrátí k matce. Spolu se pokouší o soužití, neboť Sáře byly čtyři roky, když její matku otec pořezal a ona utekla s mladší Evou. Teď je Sáře sedm.

Lena1975
08.04.2021

První čtvrt knihy zajímavé čtení, pak 3/4 zdlouhavé tlachání o ničem a pořád dokola, už to unavovalo, ale člověk čekal kde ho najdou.

medlovice
13.10.2020 4 z 5

Tento scénář je vždycky stejný.
Mladá naivka se zamiluje do snědého uhrančivého nádherného muslima. Zažijí spolu nevázaný sex, lásku jako trám a žijí v pohádce. Ve vzdušných zámcích .Pak chlap přestane pracovat, shánět práci, vyhoří. Zachrání to dítě a velké úsilí ženy. A potom se řítí život někam jinam. Chlápek unese dítě, schovává ho, riskuje a zoufalá matka hledá po celém světě trápí se .Tato organizovala koncerty a prodávala bonbony a, aby měla peníze na letenky. A stačilo jediné, vzít nějakého Jean Luca , francouze a nemíchat se mezi muslimy , když ví jaké to je. Není první ani poslední. Asi není dost těchto, co bez dcerky neodejdou a bojují o své dítě. Příběh , co už tu stokrát byl a stokrát ještě bude , se pro mě stal ke konci už utrpením číst, jak to bylo vleklé , bojovala jsem sama se sebou, abych dočetla.

zimolka
20.12.2019 4 z 5

Mě tedy místy přišlo také zbytečně zdlouhavé.

cori
22.10.2017 3 z 5

Příběh francouzské zdravotní sestry, která se bezhlavě zamiluje do íránského emigranta, uvěří jeho snům o luxusním butiku, živí ho a má s ním dvě dcery. Poté, co ji izoluje od rodiny, týrá a vyhazuje z bytu, ji zmrzačí a unese starší dceru. Fabienne dceru zoufale hledá ve Francii, v USA i v Kanadě, po třech letech v únoru 2002 se konečně se Sárou shledá.
Smutné čtení o muslimských parazitech a síle mateřské lásky.

micha-ella
05.09.2017 3 z 5

Další pohádka, která se promění v noční můru - ze stovek podobných pohádek.

mandukacek
14.12.2015 3 z 5

Příběh celkem pěkný, místy až nudný! Není to kniha ke které bych se znovu vrátila!!!!

Bara
15.05.2015 4 z 5

Velice pěkná knížka ,která čtenáře okamžitě ztrhne ,jen zdlouhavý konec

maličkán
13.04.2015 4 z 5

Kniha mě od začátku úplně ztrhla, moc pěkně napsáno,nemohla jsem od ní odejít, avšak třetí čtvrtina dost zdlouhavá, až nezáživná a konec zase pěkný. Zajímalo by mě pokračování. Že byl v knize šťastný konec , to je jedna věc ale jak pokračoval další osud hrdinky a jejich děvčátek ?

Leniiis
25.09.2014

Pěkná knížka, bavila mě až na ten zdlouhavý konec.

janina pako
30.07.2014 4 z 5

velmi hezky napsaná, ale bohužel smutná

Elizabet
31.07.2013

Tato knižka je velmi napinava .Všem doporučuji.

Bytost na cestě
27.06.2013 5 z 5

Kniha je moc dobře napsaná. Neměla jsem šanci se odtrhnout a přestat číst ;-)

partnerské vztahy muslimové domácí násilí únosy dětí

Autorovy knížky

Fabienne Brin