Zanda96 Zanda96 komentáře u knih

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

Kniha na odlehčení, u které není potřeba moc přemýšlet, jelikož je od začátku jasné, jak skončí

30.10.2023 3 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Nina je moje oblíbená autorka, každou její knihu jsem přečetla během pár dní a stejně tomu bylo i u Severky! Doporučuju

30.10.2023 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Tuhle fenomenální sérii si každý rok v létě musím zopakovat! Pro mě jsou tyto knihy, a nejspíš vždy budou, jedny z nejlepších, co jsem kdy četla. Od třinácti let, kdy jsem je četla poprvé na Wattpadu jako fanfikci, mě provázely do dospělého života a provádí nadále :)

19.07.2023 5 z 5

Pyramídy Pyramídy Terry Pratchett

Moje druhá kniha ze Zeměplochy, nejprve mi trvalo se začíst, ale začala mě bavit a hodnotím kladně :)

06.07.2023 4 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Byla jsem napjatá od začátku až do konce, nemohla jsem se dočkat, až knihu zase vezmu do rukou a budu číst, opravdu doporučuju!
Pro mě jako pro křesťana měla kniha úplně jiný rozměr, i vzhledem k tomu, že s problémem "city ke kněžímu" se setkal můj rodinný příslušník, jsem tuto tematiku vnímala odlišně :)

29.05.2023 5 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Není to vůbec lehké čtení, co se týče toho, co se v Osvětimi dělo. Z hlediska svědectví považuju knihu za klenot.

16.04.2023 5 z 5

Anna Franková: Příběh zrady Anna Franková: Příběh zrady Gerard Kremer

(SPOILER) Přečteno za dva dny, zajímavé, poučné. Škoda, že jméno Anny Frankové nepadlo ani jednou.
Dozvěděla jsem se o osobě Ans van Dijkové, která sehrála v Amsterdamu obrovskou roli při udávaní Židů.
Gerard Kremer byl hrdina, který sám sebe i svoji rodinu vystavoval nebezpečí, ale pomáhal Židům se skrývat a kradl Němcům zásoby, aby nakrmil spoustu dalších lidí.

13.04.2023 5 z 5

Jana Seymourová: Laskavá královna Jana Seymourová: Laskavá královna Alison Weir

Mě tahle autorka prostě baví, tak jako její knihy. Tohle byla v pořadí již třetí a již potřetí jsem se začetla a nemohla se až do konce odtrhnout. O osobu Jindřicha VIII. a jeho manželky se zajímám a kdo to má podobně, vřele knihu doporučuju, byť části jsou fikce.

06.02.2023 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Naprosto nadčasová kniha, doporučuju

22.12.2022 5 z 5

Vřele doporučuju, tak jako všechno, co N. Špitálníková napíše

09.12.2022 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

I přesto, že jsem několikrát viděla film, mě knížka dostala. Velmi čtivě napsané, vtáhlo mě to do děje a na konci jsem si dokonce trošku poplakala. Doporučuju!

29.11.2022 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Četla jsem tuto knihu v angličtině. Nemohla jsem se odtrhnout, přečetla jsem ji za týden.
Hodnotím ji strašně kladně, během čtení jsem se usmívala, zlobila, ale i brečela, vyvolala ve mně všechny druhy pocitů.
Ze začátku jsem si zamilovala postavu Ryla tak moc, že bylo opravdu těžké smířit se s tím, co dělá Lily a dokázala jsem se vcítit do situace, kdy Lily nevěděla, jestli mu odpustit nebo ne.
Velmi důležité téma domácího násilí, doporučuju :)

17.11.2022 5 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Styl psaní mi seděl, líbilo se mi, jak se střídaly pohledy obou žen. Bavila mě i zápletka, ale asi jsem od této knihy čekala trochu víc akce, napětí.

25.09.2022 4 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Přečetla jsem ji jednou a už se k ní nevrátím. Možná mi nesedl styl psaní, ale kniha pro mě bylo dlouhá a utahaná. Příběh milý, dojemný :)

18.09.2022 3 z 5

Anna Boleynová: Králova posedlost Anna Boleynová: Králova posedlost Alison Weir

Přečetla jsem ji během pár dní, výborná kniha

03.03.2022 5 z 5