Byl jsem Mengeleho asistentem

Autor, lékař z oblasti Sedmihradska, byl jako maďarský žid deportován v roce 1944 do Osvětimi, kde strávil osm měsíců. Díky své odbornosti a znalosti němčiny byl při selekci vybrán Josefem Mengelem, aby prováděl pitvy obětí jeho zrůdných experimentů. jako prominentní vězeň poznal zblízka nelidské praktiky "anděla smrti" při pseudovědeckém výzkumu dvojčat i nepopsatelné peklo, které představovala práce tzv. sonderkomand v krematoriích. Hned po válce (1946), možná jako jeden z prvních, Nyiszli vydal své svědectví knižně. Nejde o literární zpracování v pravém slova smyslu, spíš o šokující, naléhavý deník, psaný s jediným záměrem: podat zprávu světu. 2. české vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403972/big_byl-jsem-mengeleho-asistentem-seO-403972.jpg 4.5632
Literatura světová, Biografie a memoáry, Historie

Vydáno: , Academia

Dr. Mengele boncolóorvosa voltam az Auschwitz-I krematóriumban, 2007

Kniha Byl jsem Mengeleho asistentem

petym

Kniha plná hrůz. Asistent Miklós musel mít teda nervy ze železa. Aspon, že pro něj to dopadlo na konci dobře. Masakr. 5 *

alexis818

Kniha velmi autentická,plná hrůz,ale tak to prostě bylo a bylo to příšerně.Hlavne aby se lidstvo poucilo.

ClaireW

Velmi silný příběh, stojí za přečtení

Deny95
13.10.2021

Velice silná kniha, rozhodně doporučuji přečíst. Pohled zase z jiného úhlu.

Veňa2
21.09.2021

(+ SPOILER) To, co prožil tento lékař, je pro mě nepředstavitelné a díky bohu aspoň lehce happy end v podobě shledání se s manželkou a dcerou. :(

Nelli84
05.09.2021

Jako sme mohli také niečo dopustit:(((tolko hrôz sa nevojde ani do toho najhoršieho hororu:((Velmi silná kniha

Nelli84
05.09.2021

Jako sme také niečo mohli dopustit:(((tolko hrôz sa nevojde ani do toho najhoršieho hororu:(((
Silná kniha

Jacinda123
26.08.2021

Názov je trochu zavádzajúci. S príbehu som nenadobudla dojem, že by bol asistentom Anjela smrti. Skôr urobil čo musel aby prežil. Oceňujem aj neobvykly spôsob písania a príbeh Sonderkomanda.