Zahonek Zahonek komentáře u knih

Stalker Stalker Arkadij Strugackij

Kniha mi připomněla mé dětství, kdy i výlet a toulání se krajinou pár kilometrů od domova přinášelo velké dobrodružství. Prodírání se lesním porostem, lezení po stromech a následný výhled z koruny, objevování nových posedů, opuštěných objektů, nikdynekončící konflikty s myslivci a majiteli pozemků, protože zvědavým dětem těžko zabráníte lézt tam, kam nemají.. Dnešní mladá generace už jen sedí u počítače a ani netuší, jak je ochuzena.

Frajer Frajer Michaela Zindelová

Super knížka o velmi zajímavém životě výjmečné osobnosti. Kniha je velkou inspirací. Přiměje vás zamyslet se nad zajímavým faktem: Proč na jedné straně hodně zdravých lidí za svůj život nic nedokáže, jen se poflakují a proplouvají, vymlouvají se na banální problémy. A na straně druhé, že hendikepovaní mnohdy dokáží věci, nad kterými i zdravému člověku zůstává rozum stát.

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Celá kniha je tak absurdní, že občas nevěříte vlastním očím co to čtete. Dost lidí asi odradí to, že se u ní mozek hodně nadře. Pro mě rozdodně jedna z nej knih, co jsem četl. Malá rada pro ty co se raději podívají na film: První si přečtěte knihu, film pak lépe pochopíte a užijete si ho.

Goliáš Goliáš Scott Westerfeld

Behemót Behemót Scott Westerfeld

Leviatan Leviatan Scott Westerfeld

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Tak tohle bylo teda něco! Místo abych se učil na zkoušky, tak jsem musel číst a nemohl se od toho odtrhnout. Nejvíce se mi líbily Malcolmovi teorie chaosu a jeho velmi kritický pohled na dnešní společnost, zbohatlíky, vědce atd. Možná i proto, že můj názor je velmi podobný. K přečtení Jurského parku mě inspiroval můj oblíbený stejnojmenný film natočený podle ní. V přímém srovnání kniha určitě vede, ale film nezaostává výrazně. Hned jsem se vrhl do čtení Ztraceného světa.

„Návrat do výchozího stavu systému se může ukázat nemožný.“
Ian Malcolm